Banka Rehberi

Akbank EFT Saatleri

Ülkemizde müşteri odaklı bankacılık anlayışının en iyi örneklerinden birini sunan Akbank, para transferleri işlemlerinde hızın ne kadar önemli olduğunun farkında olmalı ki müşterilerine çok daha hızlı transfer gerçekleştirmelerinin sözünü veriyor. Akbank müşterisi olan tüketiciler banka içi havale ya da farklı bankalara EFT işlemleri oldukça hızlı bir şekilde saniyeler içerisinde tamamlayabilirler. Gelişmiş alt yapısı ve bankacılık hizmetleri sayesinde tüketicilerinin transfer işlemleri sırasında zahmete girmelerini engelleyen Akbank eft saatleri konusunda da birçok bankaya göre esnekliğiyle dikkat çekiyor. Merak edilen ve güncel eft saati bilgisiyle Akbank eft saatleri 2018 hakkında hazırladığımız detaylı yazımıza hızlı bir giriş yapmak istiyoruz.

Akbank EFT Saatleri 2018

Akbank müşterileri için EFT saat sınırlaması çok daha esnek bir aralığa sahip. Akbank hesaplarınız üzerinden yapacağınız para transferleri sırasında alıcıya ait hesabın farklı bir bankada olması halinde transfer işlemleriniz EFT adı altında gerçekleştirilecektir. Bankanın çalışma günleri içerisinde transfer işleminizi 17.15’e kadar gerçekleştirme fırsatı sizi bekliyor. Akbank müşterileri EFT işlemlerinde birçok bankanın sunduğu 17.00 saat sınırlamasını esneterek 17.15’e kadar uzatmış.

Akbank eft saatleri kaçta başlıyor merak ediyorsanız bu sorunuza da hızlı bir yanıt vermek istiyoruz. Akbank sabah bankaların mesai saatinin başlaması itibariyle (09.00) EFT işlemlerini kabul ediyor ve gerçekleştirmeye başlıyor. Vermiş olduğunuz EFT talimatları çalışma saatleri içerisinde olmaması halinde en yakın çalışma gününe aktarılarak sabah 09.00 itibariyle öncelikli olarak işleme alınıyor ve birkaç dakika içerisinde tamamlanması sağlanıyor. Akbank EFT işlemi gerçekleştirmek isteyen müşterilerinin bir hesabı olması zorunluluğunu da istemiyor. Akbank kredi kartı bulunan kişiler kart limitleri dahilinde EFT işlemi yapabilmekte.

Hesabınız ya da kredi kartınız fark etmeksizin EFT gerçekleştirmek için internet bankacılığı, mobil uygulama ve telefon bankacılığını kullanarak istediğiniz an, istediğiniz yerden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Akbank şube ve ATM’leri aracılığıyla da işlem yapmak mümkün.

Akbank EFT Ücreti

Akbank EFT işlem ücreti konusunda rakiplerine oranla daha fazla müşteri odaklı olmaya çalışan bankalardan birisi. Düşük komisyon oranlarının yanı sıra anlaşmanız bulunuyorsa EFT ücreti dahi talep etmeyebiliyor.

Akbank İnternet bankacılığı ya da mobil uygulamasını kullanarak 09.00 – 16.00 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemlerinde 6 TL işlem ücreti alan Akbank, geç EFT olarak adlandırılan 16.00 – 17.15 saat aralığında yapacağınız işlemler için 8 TL ücret kesmektedir. Bunun yanı sıra çağrı merkezi, şubeler veya ATM’leri kullanarak yapacağınız transferlerde işlem ücretinin çok daha fazla olabileceğini dikkate almalı ve mümkün olduğunda internet ya da mobil bankacılık hizmetlerini kullanmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu