Kredi Kartları

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer AkBank müşterisi iseniz ve mobil bankacılık için giriş yapmaya çalıştığınızda telefonunuza tek kullanımlık şifre yerine hattınız bloke edilmiştir gibi bir uyarı geldiyse öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. AkBank prosedürleri gereği ne yazık ki 4,5G uyumlu olan sim kartlara hizmet veremiyordu. 4,5G uyumlu olan numaralar AkBank sistemlerinin gözünde bloke edilecek bir hat olarak değerlendiriliyordu. Bunun sebebi olarak numaranın çalınmış olabileceği yada farklı bir kişiye satılmış olabileceği göz önünde bulunduruluyor. 4,5G ‘ye geçen pek çok insanın şikayet ettiği en büyük sorunların başında Ak Bank Sim Kart Bloke’leri mevcut. Eğer sizde böyle bir sorun ile karşı karşıyaysanız çözümleri alt paragrafta okuyabilirsiniz. Dikkatli okuyarak sorunu çözmeniz çok kolay olacaktır.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir işveren yada işçi olarak AkBank bünyesinde hesabınız mevcut ise ve 4,5G sorunları ve sim kart değişikliği nedeniyle Sim Kartınız AkBank içerisinde bloke edildiyse AkBank sizlere bunun için üç çeşit çözüm yolu sunuyor.

  • Bunlardan ilki Akbank şubeleri. Eğer Akbank sim kartınızla alakalı bir bloke işlemi uyguladıysa banka yetkilileri ile şubeye giderek görüştüğünüzde sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.
  • İkinci yol ise müşteri temsilcileri üzerinden telefonla görüşme sağlamak. 444 25 25 numaralı telefonu arayarak Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemini uygulamak istediğinizi belirttiğinizde temsilci sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra sim kartınızı blokeden kurtaracaktır.
  • Üçüncü yol olarak ise eğer çok yakınınızda bir Akbank atmsi mevcut durumdaysa atmye giderek kolaylıkla işleminizi çözebilirsiniz. Yapmanız gereken atmye kartlı giriş sağlayarak hesap işlemlerine girmeniz ve oradan sim kart bloke kaldırma seçeneğini seçmenizdir. Akbank bu sorunla çok karşılaşıldığı için atm menülerine bu seçeneği ek olarak eklemiştir.

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemleri arasında en sık tercih edilen yol ise telefon bankacılığıdır. Müşteri temsilcileri ile yaptığınız görüşmelerden yarım saat sonra telefonunuz tekrardan Akbank sistemi içerisine kayıt olarak hızlı bir şekilde aktif hale geliyor. Artık internet bankacılığı ve mobil bankacılık için tek kullanımlık şifrelerinizi kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu