Kredi Kartları

Akbank Sms İle Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Sms İle Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı, birçok işler sırasında vazgeçemediği bir bankacılık işlemi olarak gösterilmekte. Ülkemizdeki aktif kredi kartı sayısını 100 milyona yaklaşmasından dolayı bankaların kredi kartı müşterilerine ayrı bir önem verdiklerini söyleyebilir. Neredeyse her insanın bir daha fazla kredi kartının bulunduğunu, sahip oldukları limitler ile isteklerine daha kısa sürede ulaştıklarını söyleyebiliriz. Kredi kartları, kişilerin gelirlerine göre verilmekte olup limit artışı gelirlerde meydana gelen yükselişle göre arttırıldığını söyleyebiliriz. Bir banka üzerinde ilk kez kredi kartı almak istemeniz durumunda aylık net gelir misin maksimum iki katı kadar kredi kartının limitini sahip olabilirsiniz. Örnek olarak 2,000 TL net maaş alan bir kişinin kredi kartı limiti ilk yıl 4,000 TL üzerinden belirlenmekte. İlk yılı başarıyla tamamlayan kişileri bankalara herhangi bir olumsuzluk meydana getirmemeleri durumunda kredi kart limitlerini 4 katına kadar yükseltildiğini söyleyebiliriz. Kredi kartı konusunda birçok bankanın oldukça güzel avantajlar sunmasına karşın son zamanlarda birçok kişi Akbank üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunduklarını söyleyebiliriz.

Kredi kartı başvurularının bankalar üzerinden yapılmasından dolayı birçok kişi gün içerisinde boş bir vakit ayıramadım dan dolayı bankalara gidip kredi kartı başvurusunda bulunmamakta. Bu durumdan dolayı kredi kartı başvuru sayısında azalmalar meydana geldiğini belirten Akbank, müşterilerine daha iyi hizmetler verebilmek için SMS ile kredi kartı başvurusunu aktif hale getirmiştir. SMS üzerinden gönderilecek kısa bir mesaj ile başvuruları alan Akbank, kişinin kredi notuna bakarak başvurularını olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılacağını yine SMS üzerinden yanıtlamaktadır. SMS üzerinden yapılan başvurularda Akbank müşteri adaylarında aylık net gelir ile beraber T.C kimlik numaralarını istemektedir. Findeks ile beraber Kredi Kayıt Bürosuna gelen mesajları yönlendiren Akbank, müşterilerinin geçmiş yıllarda yapmış olduğu bankacılık işlemlerini sorgulatarak kredi çekimine uygun olup olmadığına karar vermektedirler.

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen Akbank müşterileri ya da müşteri adayları,cep telefonlarına SMS kısmına giriş yaparak KREDİ KARTI yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numaralarını yazıp tekrardan bir boşluk bırakıp aylık net gelirlerini yazarak 4425’e ücretsiz bir mesaj göndermeleri durumunda kredi kartı başvurularında Akbank aile etmektedirler. Başvuru sonuçları yoğunluğa göre 5 dakika ile 1 saat arasında otomatik olarak gelmektedir. Başvuru sonuçları olumlu olarak değerlendirilen kişilerin en yakın Akbank şubelerine giderek ufak prosedürleri yerine getirmeleri gerekmekte. Yukarıda belirttiğimiz gibi İlk defa kredi kartı başvurusu yapıyorsanız maksimum 2 katı kadar kredi kartı limitine sahip olacaksınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu