DOLAR 5,8376
EURO 6,4529
ALTIN 286,7
BIST 96.718
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

Atm 1 Günde Para Çekme Limitleri

Atm 1 Günde Para Çekme Limitleri
20.03.2018
A+
A-

ATM 1 günde para çekme limitleri konması, tüm bankalarda güvenlik nedenlerinin de yanında pratikliği sağlamak için gerçekleştirilen bir uygulamadır. Hesabı veya kart şifresi çalınmış birinin fazla kayıp yaşamasının önüne geçmek dışında ATM işlem limitlerinin konulmasının bir diğer sebebi de bankaların ATM’lerde yalnızca belli bir miktar para bulundurabilmeleridir. ATM 1 günde para çekme limitleri için bazı bankalar her müşterisine aynı limiti uygulamakta, bazı bankalar ise farklı kartlara sahip müşteriler için arklı limitler uygulamaktadır.

HSBC Bank ATM Limiti

HSBC Bank limiti para çekme işlemi için 1.500TL’dir. Bu limiti bankanın standart sayılan Visa Electron kartı içindir. Karttan karta limitleri değişen HSBC Bank’ta Advance kartına sahip olan müşteriler 2.000TL, Premier kart sahipleri ise 4.000TL’lik günlük çekim yapabilmektedirler. Dövizle para çekme işlemleri için o günün kuruna göre bu değerlere karşılık gelen döviz miktarları çekilebilir. Bunun yanında diğer ATM işlemlerine ait limit bilgilerini öğrenmek için https://ww.hsbc.com.tr adresine gidildikten sonra Dijital Bankacılık menüsüne girilmelidir.

Kuveyttürk ATM Limiti

Kuveyttürk günlük limiti yapılan işlemin kredi kartlı veya kredi kartsız olmasına göre değişmektedir. Kredi kartlı para çekme için günlük limit 3.000TL’dir. Parayı kredi kartsız çekmek için ise iki yol bulunmaktadır. Bunlar QR kod ve referans kodudur. QR koduyla para çekme işlemlerinde günlük limit 3.000TL ve referans koduyla para çekme için ise 500TL şeklindedir. İşlematik adı verilen Kuveyttürk ATM’lerinde Dolar ve Euro cinsinden para çekilebilir. Çekilebilecek para, o günün kuruna göre 3.000TL’yi aşamaz.

Şekerbank ATM Limiti

Şekerbank günlük limit miktarı 3.000TL’dir. Türkiye genelindeki 500’ü aşkın Şekerbank ATM’sinden 7/24 yapılabilen para çekme işlemi, Şekerbank’ın anlaşmalı olduğu banka ATM’lerinden de %1’lik küçük bir komisyon karılığı yapılabilmektedir. Anlaşmalı bankalar, Şekerbank resmi sitesinden öğrenilebilir.

Odeabank ATM Limiti

Odeabank günlük para çekme limiti 1.500TL’dir. Para çekme için alt limit ise 20TL’dir. Para yatırma işlemleri için limitler ise işlem kartlı yapılacaksa 100.000TL, kartsız yapılacaksa 20.000TL şeklindedir. Üstünde Dolar ve Euro işaretleri bulunan ATM’lerden döviz işlemleri yapılabilmekte ve bu işlemlerde limiti 500.000TL olmaktadır.

ING Bank ATM Limiti

ING günlük limit miktarı para çekme işlemi için 1.000TL’dir. Para çekilirken banka tarafından 5TL’ye varabilen bir komisyon ücreti alınabileceği unutulmamalıdır. ATM’ye para yatırmak istenirse belirlenmiş olan bir limit bulunmamaktadır. Yine de tek seferde yalnızca 40 banknot yatırılabilmektedir. Para yatırma ve çekme işlemleri günün her saati yapılabilirken diğer işlemler için 08.30-16.30 şeklinde bir zaman aralığı belirlenmiştir.

TEB ATM Limitleri

TEB günlük işlem limitleri para çekme için 1.500TL, para yatırma için 20.000TL şeklindedir. Kredi kartı ödemeleri için tek seferde 6.000TL limit konulmuşken günlük toplam limit 20.000TL olmaktadır. Tek işlemde TEB Paramatik’lerinde 50 banknot yatırılabilir ve 40 banknot çekilebilir. Bunlar, bu limitlerden daha fazla işlem yapılamayacağı anlamına gelmez. Bu limitler aşıldığında belli bir komisyon ödenecektir.

Denizbank ATM Limitleri

Denizbank para çekme günlük limit miktarı 1990TL’dir. Bu limiti aşan para çekme talepleri için ATM müşteriden %1’lik bir komisyon isteyecektir. Bu komisyon yalnızca çekilen tutarın limiti aşan kısmı için ödenir. Denizbank ATM’den para çekme işlemini müşteri olmayanların yapmasına da olanak tanımaktadır.. Müşteri olmayanlar için para çekme limiti 490TL’dir. Denizbank ATM’lerine para yatırılmak istenirse limit 19990TL olmaktadır. Bu limitler her gün 00.00’da sıfırlanmaktadır.

QNB Finansbank ATM Limitleri

Finansbank ATM para çekme limiti 1.500TL’dir. 10TL alt limiti bulunan para çekme işlemi günü her saati yapılabilir. Para yatırma işlemi ise kartlı yapılıyorsa 19.000TL’lik bir limite sahiptir. Kartsız para yatırma işlemi için ise limit 19.900TL’dir. Kartlı ve kartsız para yatırmada alt limit 5TL’dir. Finansbank EFT işlemleri de ATM’lerden yapılabilen işlemlerdir ve limit 10.000TL’dir.v EFT işlemini yapmak için geçerli saatler 09.00-17.15 şeklindedir.

Vakıfbank ATM Limitleri

Vakıfbank günlük işlem limitleri para çekme için 1.500TL’dir. Bu limit tüm ATM’ler için geçerlidir yani müşterinin bir ATM’den bu limiti doldurduktan sonra başka bir ATM’ye geçip devam etmesi söz konusu değildir. Ayrıca para çekme limitini banka ile görüşerek artırmak da mümkün değildir. Bunun nedeni herkesin banka ATM’lerini eşit şartlar ile kullanmasını sağlamaktır. ATM’lerden para yatırmada kartsız yapılan yatırma işlemi için limit 20.000TL iken kartlı para yatırmada bir limit konmamıştır. Para yatırmada banka kartı kullanılıyorsa alt limit 1TL, kart kullanılmıyorsa 5TL’dir.

Yapıkredi ATM Limitleri

Yapıkredi günlük para çekme limiti müşterinin kurumsal veya bireysel müşteri olmasına göre değişmektedir. Bireysel müşteriler için 2.000TL olan para çekme limit kurumsal müşteriler için 5.000TL’ye kadar çıkmaktadır. Yapıkredi ATM’lerinde limitler saat 23.59’a kadar işlemekte ve 00.00’dan sonra sıfırlanmaktadır.

Halk Bankası ATM Limitleri

Halk Bankası günlük limitleri para çekme işlemi için 1.500TL’dir. Bu limit her Halkbank bankamatik kartına ayrı ayrı uygulanır. Yani iki bankamatik kartı olan bir müşteri için günlük para çekme limiti 3.000TL’dir. Limit üstü işlemler için belli bir ücret ve bu ücretin yanında limitin üstündeki değer için yüzdelik komisyon alınmaktadır. Bu komisyon ve ücretin miktarı https://www.halkbank.com.tr adresinden öğrenilebilir. Halkbank ATM’lerine para yatırmak için belirlenmiş bir limit ise bulunmamaktadır. Ancak ATM’ye tek seferde yatırılabilecek banknot sayısı 40 ile sınırlandırılmıştır.

Akbank Günlük İşlem Limitleri

Akbank günlük para çekme limiti Akbank NEO kartı sahipleri için 1.500TL iken Akbank Private kart sahipleri için 2.000TL’dir. Bunun yanında Akbank Neomeo kartına sahip olanlar da günlük 250TL çekebilmektedirler. Akbank NEO Business kartına sahip olan kurumsal müşteriler ise günlük 4.000TL’lik bir para çekem hakkına sahiptirler. Acilen mevduatlarından limiti aşan bir tutar çekmek isteyen müşteriler ATM’ye ek ücret ödeyerek bunu yapabilirler. Bir seferlik bir limit artırma işlemi 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerinden de yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Günlük İşlem Limitleri

Garanti günlük ATM para yatırma limiti 2.000TL’dir. Para çekme limitini telefon yoluyla veya internet bankacılığından artırmak mümkün değildir. Ancak fatura ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemler için limitin üzerinde bir tutar çekilmesine ihtiyaç duyulursa banka görevlileri yardımcı olacaktır. Garanti Bankası para yatırma işlemi için ise limit 12.000TL’dir.

İş Bankası Günlük İşlem Limitleri

İş Bankası ATM para çekme limiti 1.500TL’dir. Ayrıca ücret kesintisi ile birlikte 1.000TL’lik ek bir para çekmek de mümkündür. Bu ek ücreti ödemek istemeyen İş Bankası müşterileri diğer günü beklemelidirler. Kartlı para çekme işlemi döviz ile yapılmak istenirse 100 USD, 50 EUR ve 20 GBP değerinde döviz günlük olarak çekilebilir. Ayrıca para çekme işlemi kartsız bir şekilde kare kod veya bluetooth ile yapılacaksa limiti 3.000TL olmaktadır.

Ziraat Bankası Günlük İşlem Limitleri

Ziraat ATM’lerinden günlük para çekme limiti 1.500TL’dir. Bu limitin üzerindeki işlemler için komisyon ödedikten sonra çekim yapmak mümkündür. Emekli maaşı alan müşteriler için Ziraat Bankası bu limiti uygulamamaktadır. ATM’den yapılan kartsız işlemlerde kartsız para çekme 500TL iken kartsız para yatırma limiti 20.00TL’dir. Ziraat ATM’lerinden QR kod kullanılarak da para çekilebilmekte ve yatırılabilmektedir. QR kod ile ATM’den para çekme limiti 500TL iken QR kod ile para yatırma limiti 20.000TL’dir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.