Genel

Bankada Kayıtlı Telefon Numarasını Değiştirme

Bankada Kayıtlı Telefon Numarasını Değiştirme

Bankacılık işlemleri, günümüzde insanların en korku rüyalarından birisi haline gelmiş durumda. En ufak bir sorunda dahi hesaplarına zarar gelebileceğini düşünen kişiler ek güvenlik önlemleri alarak rahat ve güvenilir işlemler yapmaya çalışmakta. Bankalar, mobil ve internet bankacılığına giriş sırasında müşterilerinin telefonlarına giriş kodları göndererek sisteme giriş yapmalarına olanak sağlamakta. Bankalar, müşterilerinin telefon numaraları üzerinden borç bilgileri göndermek başta olmak üzere şüpheli bir işlem meydana gelmesi durumunda anlık olarak bilgiler vermek için de kullanmakta. Bazı durumlarda istemeden numaralarımızı değiştirmek durumunda kalıyoruz. Rehberimizi bir şekilde yeni hattımıza aktarırız. Bu durumda bankacılık işlemlerine erişimleri kesilen kişiler ne yapacağını kara kara düşünmektedirler. Bu soruların cevabı da yazımız içerisinde ayrıntılı olarak yer alacaktır.

Banka Şubeleri

Bankada Kayıtlı Telefon Numarasını Değiştirme işlemi yapmak için destek alınması gereken ilk yer ilgili bankanın en yakın şubesi olarak gösterilmekte. Kimliğiniz ile beraber müşteri temsilcisi ile görüşmeler yaparak numara güncellemesi yapmak istediğinizi dile getirmeniz yeterlidir. Doldurmanız gereken bir dilekçe ile bankanızın bu istediğinizi yazılı olarak ele almaları sonucunda numaranızın aynı gün güncellendiğini söyleyebiliriz. Bazı bankaların dilekçe onay işlemlerinin uzamasından dolayı numara güncelleme işlemi birkaç iş günü sürebilmektedir.

ATM

Bazı bankalar, şubeler üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin büyük bir kısmını ATM’ler üzerinden de yapılabilmesine olanak sağlamakta. İlgili bankanın ATM’si üzerinden banka kartınıza giriş yaparak işlemler menüsünden iletişim bilgilerini güncelle bölümünden telefon numarası güncellemesi yapabilirsiniz. Bu özellik sadece bazı bankalar tarafından kullanılmaktadır.

Müşteri Hizmetleri

Telefon numaranızı değiştirdi ve acil olarak bankacılık işlemleri yapmanız gerekiyorsa ilgili bankanızın müşteri hizmetleri üzerinden de numara güncellemesi yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri üzerinden iletişim bilgilerini güncelleme desteğini yine sadece sayılı bankalar yapmaktadır. Bu aşamda müşteri hizmetleri kişilerden anne kızlık soyadının belirli hanelerini isteyerek kimlik doğrulaması yapması durumunda numarayı değiştirebilmektedir.

Yukarıda dile getirdiğimiz 3 yöntemi kullanarak Bankada Kayıtlı Telefon Numarasını Değiştirme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Genel olarak 3 işlemde de numara değiştirme süresi anlık olarak yapıldığını, yeni numaralar ile internet ve mobil bankacılığa giriş yapılabildiğini dile getirebiliriz.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu