Genel

Bankada Unutulan Para Sorgulama 2019

Bankada Unutulan Para Sorgulama 2019

Türkiye Bankalar Birliği, her yıl yaptığı bir açıklama ile milyonlarca kişinin bankalarda milyonlarca TL unuttuğunu, bu paraların belirli bir süreye kadar alınmaması durumunda devlet hesabına aktarılacağını ifade etmiştir. Özellikle son 10 yıl içerisinde bu tür unutma vakaların arttığını, bankalarda sahibi tarafından dokunulmayan 115 milyon TL kadar bir paranın bulunduğu ifade edilmekte. Bunun temel nedeni aslında kişilerin hemen hemen her banka üzerinden hesap açtırması ile ilgilidir. Artık bir kişinin günümüzde birden fazla bankada hesap açtığını ve belirli bir süreden sonra bu hesapların yönetimine yeteri kadar zaman ayıramadığı düşünülmektedir. Her çalıştığı iş yeri için ayrı hesap açan bazı durumlarda ekstre olarak hesaplarına yatan ödemelerden haberdar olmamalarından dolayı yıllarca banka hesaplarında paralarını öylece bekletmektedirler.

İlginizi Çekebilir

Hangi Bankada Hesabım Var Nasıl Öğrenebilirim?

Bankada Unutulan Para Sorgulama, günümüzde birçok kişi tarafından merak edilmekte. Belirli bir süreden sonra zaman aşımından dolayı hesaplarında paralara erişemeyeceğini öğrenen kişiler, paraların devlete aktarılmadan önce hesaplarını kontrol ederek hak ettikleri tutarlara ulaşmak istemektedirler. Bu konu hakkında alınan bir karara göre; bir banka hesabına 10 yıl boyunca herhangi bir müdahale yapılmamış ise içerisinde bulunan para TMSF’ye aktarılarak devlet tarafından kullanılmasına olanak sağlamak olduğunu söyleyebiliriz. 10 yılı geçen hesaplarda bu tür işlemlerin uygulandığını ve milyonlarca TL’nin devlete kaldığı son zamanlarda haber siteleri tarafından dile getirilmektedir.

Bankada Unutulan Para Sorgulama 2019 Nasıl Yapılır?

Geçmişte zamanasimi.org şeklinde bir internet sitesinin kurulduğunu ve bu internet sitesi üzerinden TC kimlik numaranız ile sorgulamalar yaparak hangi bankada hesabınızın bulunduğunu detayı ile sunulmaya çalışılmıştı. Bu hizmetin suistimal edilmesinden dolayı artık internet sitesine olan erişimin kesildiğini, bu tür bir çalışmasının ortak bir data üzerinden verilmediğini belirtmek isteriz. Bankada unutulan para sorgulama  işlemini yapmak isteyen kişiler için tek bir yöntem bulunduğunu ve bu yöntem üzerinden sorgulama yapmaları durumunda kesin sonuca ulaşabileceklerini söyleyebiliriz. Daha önce çalıştığı, çalıştığını düşündüğü bankaların listesini çıkaran kişiler, banka şubelerine giderek gişe üzerinden sorgulamalar yaparak kolay bir şekilde Bankada Unutulan Para Sorgulama 2018 işlemini tamamlayabilirler.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu