Banka Rehberi

Bankalar En Fazla Kaç Ay Vadeli Kredi Veriyor?

Bankalar En Fazla Kaç Ay Vadeli Kredi Veriyor?

Maddi konulardan dolayı sıkıntıya giren birçok kişi, yaşadıkları  maddi sorunları çözümleyebilmek için ilk olarak bankaların kapısını çalarak kredi başvurusunda bulunmaktadır. Eğer temiz bir sicile, kredi notuna sahipseniz bankalardan istediğiniz oranda kredi çekebilirsiniz. Günümüzde bankalar müşterilerine ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi vermektedir. Bu krediler yukarıda da belirttiğimiz gibi kişilerin gelirlerine, kredi notlarına ve sicillerine göre değişmektedir. Bankalardan kredi çekecek kişiler, çekebilecekleri maksimum tutar üzerinden ziyade bankaların en fazla kaç ay vade verebileceklerini merak etmektedirler. Bu yazımız içerisinde Bankalar En Fazla Kaç Ay Vadeli Kredi Veriyor? konusuna değinmeye çalışacağız. Bankalar farklı olmasına karşın sunulan vade sayılarının  aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Bankalar üzerinden kredi başvuruları eskiden sadece şubeler üzerinden yapılmaktaydı. Teknolojinin gelişmesi ile  beraber  artık kredi başvuruları telefonlar üzerinden SMS ile ya da internet ve mobil bankacılık üzerinden rahat yapılabilir hale geldi. Bu sayede istedikleri her an kredi başvurusu yapabilecek hale gelen tüketiciler, bankalar üzerinden kaç ay vadeli kredi çekebileceklerini merak etmektedir. Bankalar En Fazla Kaç Ay Vadeli Kredi Veriyor? konusu kredi türlerine göre ayrıntılı olarak dile getirmeye çalışacağız

Bankalar En Fazla Kaç Ay Vadeli Kredi Veriyor?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere vade sayısının bankalara göre değişmediğini bilmeniz gerekmektedir. Tüm bankalar, vade konusunda müşterilerine aynı olanaklar sunduğunu söyleyebiliriz.

  • Taşıt kredisi çekmek isteyen kişiler, bankalar üzerinden maksimum 48 aya kadar vadeli bir şekilde kredi çekebilmektedirler. Bu vade sayısının üzerine çıkılmayacağını belirtelim.
  • Bireysel ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler, bankalar üzerinden maksimum 48 aya kadar vadeli bir şekilde kredi çekmektedir. Bireysel ihtiyaç kredisi konusunda da 48 ay sınırı aşılamamaktadır.
  • Konut kredisi çekmek isteyen kişiler, yapılan son düzenlemelerin ardından bankalar üzerinden maksimum 240 ay vadeli olacak şekilde kredi çekebileceklerdir.

Bankalar En Fazla Kaç Ay Vadeli Kredi Veriyor? sorusuna yukarıda ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalıştık. Konut Kredisi geçtiğimiz yıllarda maksimum 120 ay üzerinden verilirken yapılan düzenlemeler sonucunda 240 aya çıkarılmıştır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu