Genel

Bankaların Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası

Bankaların Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası

Mobil ya da internet bankacılığı kullanan birçok kişi ara ara gerek fatura öderken gerek lira yüklemesi yaparken gerek havale yaparken gerekse EFT talimatı verirken banka tarafından “şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz” şeklinde bir hata ile karşılaştıklarını görmekteyiz. Genellikle ödeme ve para transferleri sırasında meydana gelen bu hatanın sebebini bilemeyen birçok kişi çözümünü internet üzerinden araştırmaktadır. Bu nedenle bizler bu yazımız içerisinde Bankaların Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası hakkında bilgiler vererek hatanın neden kaynaklandığını, çözümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bu sorunun ana sebebinin aslında sizler olmadığınızı, sorunun banka ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Bankaların ara ara vermiş olduğu bu hatanın kaynaklanma durumu;

Bankalar, bazı günlerde teknik işlerden dolayı başta mobil bankacılık olmak üzere internet bankacılığı ve ATM noktaları üzerinden para transfer ve ödeme işlemini belirli bir süreye kadar durdururlar. Bazı günlerde mali işlem yapabilmek, Gün sonu mali raporlamalar alabilmek için tüm sistemlerini pasif hale getirirler. Bu işlem süresince mali raporların bir araya gelebilmesi için hem ATM’ler üzerinden hem internet bankacılığını hem de mobil bankacılığını kapatarak müşterilerinin para transferi yapmalarının önüne geçmekteler. Bu nedenle işlem yapılmak istenmesi durumunda Bankaların Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası ortaya çıkmaktadır.  Bankalar, gerekli olan mali işlem raporlarını alması ile beraber para transfer ve mobil bankacılık işlemlerini tekrardan aktif hale getirmektedirler.

Bankalar günün sadece belirli bir bölümlerinde mali işlemler yapmaktadır. Bu neden o saatler aralığında herhangi bir işlem yapmak mümkün görünmemektedir. Bu sorun ortalama olarak 2 saat sürmekte olup 2 saat sonra denendiğinde işlemlerin yapılabilir olduğunu görebilirsiniz. Mali işlemlerin tamamlanması ile beraber para transfer işlemini açan bankalar, müşterilerin tekrardan işlem yapabilmesine olanak sağlamakta. Bazı bankalar mali raporlama işlemlerini her gün yapmalarından dolayı belirli saatler aralığında işlemler kapatılmaktadır. Bazı bankalar ise haftalık ya da aylık olarak bu işlemi yaparak müşterilerinin daha az mağduriyet yaşamaları için çalışmalarda bulunmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu