Genel

Cimer Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Başbakanlık İletişim Merkezi veya birçoğumuzun bildiği üzere BİMER, vatandaş ile devlet arasında bir bağlantı sağlamak ve iletişim gerçekleşmesini sağlamak amacıyla geliştirilen bir iletişim servisiydi. Teknolojinin gelişim hızının oldukça yüksek olduğu son yıllarda internet üzerinden neredeyse tüm işlemleri gerçekleştirmek mümkün. Türkiye gibi büyük bir ülkenin yönetimi de bu teknolojiyi kullanmaktan çekinmeden vatandaş ile iletişimi kolaylaştırmak adına çevrimiçi bir iletişim servisi oluşturarak istek ve şikayetleri dinliyor. Vatandaşlar şikayet ve dileklerini doğrudan iletebilmek için BİMER’i kullanabiliyordu. Artık, cimer şikayet dilekçesi nasıl yazılır biliyor musunuz?

Öncelikle, Cimer Nedir?

Cimer; vatandaşların birçok iletişim seçeneği arasından istediğini tercih ederek (telefon, bizzat, faks, mektup veyahut elektronik ortamlar) tüm talep, görüş, öneri, ihbar ve şikayetlerini gerçekleştirebilmeleri için oluşturulmuş bir iletişim aracıdır. Cimer yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz herhangi bir başvuru en kısa sürede incelenecek ve konuyla ilgili bir aksiyon alınması gerekiyorsa alınacaktır. Vatandaş ve Devlet arasında iletişimin çok daha rahat ve hızlı gerçekleşmesinin yanı sıra vatandaşın her türlü konuda bilgi alma hakkını değerlendirebileceği bir sistemdir.

Cimer Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Çevrimiçi olarak gerçekleştireceğiniz başvurular için CİMER resmi internet sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra son yıllarda popülerleşen ve devletimizin oldukça üzerinde durduğu E-Devlet sistemi sayesinde başvurularınızı gerçekleştirmek çok daha kolay bir hale geldi. CİMER internet sitesi ya da E-Devlet üzerinden CİMER’e her türlü konuda dilekçe yazabilir ve kolaylıkla gönderebilirsiniz.

CİMER Şikayet Dilekçesi Yazmak İstiyorum

Öncelikle CİMER sitesine girmeniz gerekir: https://www.cimer.gov.tr

CİMER’e yazacağınız dilekçenin konusu ne olursa olsun en fazla dikkat etmeniz gereken konu bahsedeceğiniz konuyu yeterince açık ve net bir şekilde ele alabilmeniz. Her türlü talebiniz ve şikayetinizin doğru anlaşılabilmesi ve buna göre aksiyom alınabilmesi adına konuyu oldukça net bir anlatımla kaleme almalı ve mümkün olduğunca kısa ve öz bir şekilde açıklamalısınız. Dilekçe içerisinde kesinlikle isim, soyisim, T.C. Kimlik Numaranız, Telefon ve adresiniz gibi bilgileri eklemeyi unutmayın.

CİMER Şikayet Dilekçesi Yazma Örneği

Cimer başvuru formu örneği ile başvurularınızı çok daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Örnek formu inceleyebilir ve formda yazılı alanları kendinize göre düzenleyebilir ve bu düzenleme sonucunda ilgili talebinizi Başbakanlık İletişim Merkezi’ne iletebilirsiniz. CİMER şikayet forum üzerinden dikkatinizi çeken ve şikayet edilmeye değer gördüğünüz her türlü konuda şikayetinizi oluşturmaktan çekinmeyin. Şikayetleriniz ilgili birimlerce dikkatle ilgilenecek ve uygulanması gereken tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi için ilgili ekiplerle iletişime geçilecektir.

Bimer Şikayet Dilekçesi Yazma Örneği

Benzer Yazılar

Bir Yorum

  1. ben çok zor durumdayım borçlarını ödeyemedim hastayım çalışamıyorum bankaya borcum var ödeyedim birikti borclarım sayın devlet büyüklerimiz yardım istiyorum telefon no

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu