Borsa

Borsa Çalışma Saatleri 2019

Borsa üzerinden işlem yapmaya karar veren kişiler, ilk olarak bu alan ile ilgili bilinmesi gereken konulara hakim olmak istemekteler. Her alanda olduğu gibi Borsa İstanbul’da belirli bir çalışma saatine sahiptir. Öncelikle borsa alanında ne gibi faaliyetlerin döndüğünden bahsedecek olursak; Borsa İstanbul, başta sarraflar olmak üzere tüccarların en sık uğrak yerlerinden birisidir. Değerli kağıtlar, pay belgitleri, döviz, değerli madenlerin alım ve satım fiyatları bu kurum tarafından belirlenmektedir. Borsa İstanbul içerisinde yer alan mesai sean şeklinde uygulanmakta olup piyasalara yansımaktadır.  Bu yazımız içerisinde de Borsa Çalışma Saatleri hakkında bilgiler vererek yatırımcı kişilere bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir:

Dünya Borsaları İşlem Saatleri 2019

Borsa Çalışma Saatleri 2019

Borsa İstanbul, resmi bir kurum olmasına karşın mesai başlangıcına 09:40’da başlamaktadır. 09:40’da başlayan işlemler, gün sonunda 18:05’de tamamlanmaktadır. Hafta içi hizmet veren kurum, resmi tatiller başta olmak üzere hafta sonu kapalıdır. Kurumun mesai ve sean bilgilerinden ayrıntılı olarak bahsedecek olursak;

09:40 – Mesai başlangıcı
13:00-13:55 – Gün ortası emir toplama süreci
13:55-14:00 – Fiyat belirleme  ve eşleştirme aralığı
14:00-18:00 – Sürekli işlemlerin başladığı seans
18:01-18:05 – Seansların kapanışı

Borsa İstanbul yukarıda gösterilen seanslar dahilinde çalışmaktadır. Sürekli işlemlerin başladığı seans ile birlikte başta değerli kağıtlar olmak üzere döviz ve değerli madenlerin fiyatları saniyelik aralıklarla değişmektedir. Borsa İstanbul’un internet sitesi ve dijital platformlar üzerinden değişimleri anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

Borsa İstanbul İletişim

Herhangi bir konudan dolayı Borsa İstanbul ile iletişime geçmek istiyorsanız şu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.  Telefon numarası 0212 298 21 00 telefon numarası mesai saatleri içerisinde iken her zaman iletişiminize açık olacaktır. Bununla birlikte doğrudan adres üzerinden iletişime geçmek isteyen kişiler; Reşitpaşa Mahallesi, Borsa İstanbul Caddesi No: 4, 34467 Sarıyer/İstanbul adresi üzerinden rahat bir şekilde ulaşabilirler.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu