Krediler

Çiftçi Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde cari açığın geçtiğimiz yıllarda giderek artması ve bu artış hızına üretimin yetişememesi sebebiyle devletimiz duruma el atarak bazı destekler sunuyor. Bu desteklerden birisi olan çiftçi kredisi faiz oranları ele alındığında üreticilere oldukça önemli katkılar sağlıyor. Çiftçilerin üretimini arttırmak ve vatandaşların ihtiyaçlarını dışarıdan ithal etmeden karşılayabilmek adına çiftçilere oldukça büyük destekler sunuluyor. Ziraat çiftçi kredisi faiz oranları sayesinde çiftçimize katkı sağlıyor, bu oranlar hakkında tüm detaylar ise yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Çiftçi Kredisi Faiz Oranları 2019

Üretim gerçekleştirebilmek için ciddi anlamda bir sermaye ve birikime ihtiyaç duyan çiftçiler için devlet destekli geliştirilen bu kredi fırsatı sayesinde başlangıç için ihtiyaç duyulan sermayenin büyük bir bölümü çiftçi kredisi ile elde edilebiliyor. Çiftçi kredisi faiz oranları 2019 yılında ise yine çiftçiyi memnun edecek seviyede seyrediyor. Yapılan önemli faiz indirimleri sayesinde çiftçilere açılan kapılar oldukça genişletilmektedir.

Çiftçiler için en avantajlı kredi fırsatlarını sunan banka ise kuşkusuz devlet bankası olan Ziraat Bankası. Yalnızca kredi değil indirimli çiftçi kartları da sunan Ziraat Bankası, çiftçilerin gerçekleştirecekleri harcamalarda bolca puan ve indirim kazanmalarını sağlıyor. Ziraat Bankası tarım kredisi faiz oranları oldukça düşük bir seviyede seyrederken çekilebilecek kredinin üst limiti ise bir o kadar yüksek seviyede tutulmuş. Faiz oranları henüz net bir şekilde açıklanmamış olmasına karşın Çiftçi kredisi faiz oranları 2019 yılı için çok daha büyük indirim ve düşüş görmesi bekleniyor. Bu arada belirtmeden geçmek istemiyoruz yaklaşık olarak 12.5 Milyon TL’ye varan kredi çekme fırsatı sunuluyor.

Güncel çiftçi kredisi faiz oranları ise %1,25 – %1,40 aralığında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Çiftçi kredisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar öncelikle bazı şartları yerine getirmesi veya sağlaması gerekiyor. Bu şartlar ve gereklilikler yerine getirildiği takdirde çiftçi kredisi faiz oranları dikkate alınarak oldukça düşük ve indirimli kredi fırsatından yararlanmak için Ziraat Bankası’na başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Banka tarafından aranan şartlar ise genellikle şunlar oluyor; geri ödemeyi teminat altına alabilmek adına çiftçilik yaptığınıza dair gereken ispatlar. Yani eğer halihazırda standart bir çiftçi iseniz aranan şartların neredeyse tamamını yerine halihazırda getiriyor durumda oluyorsunuz denebilir.

  • Başvuru tarihi öncesinde geçilen son 3 yıla ait gelir belgesi,
  • ÇKS’den almış olduğunuz belge,
  • Teminat edeceğiniz mallara ait belgeler,
  • C. Kimliğiniz

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu