Banka Rehberi

Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Denizbank cebe havale sistemini tanıtmak ve transfer işleminin nasıl yapılacağı, alıcının ne yapması gerektiği gibi konulara değineceğimiz bu yazımızda sizlere Denizbank cebe havale nasıl yapılır ve Denizbank cebe havale nasıl çekilir tüm detaylarıyla anlatacağız. Denizbank geliştirmiş olduğu ve müşterilerinin kullanımına sunduğu alternatif havale yöntemlerinden en popüleri kuşkusuz cebe havale sistemi. Çünkü bu sistemde alıcının Denizbank müşterisi olmasına dahi gerek yok. Yalnızca alıcıya ait bazı temel bilgileri bilmeniz yeterli (cep telefonu).

Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Denizbank hesabınızı kullanarak istediğiniz kişilerin cep telefonu numaralarına para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank’ın son yıllarda en fazla tercih edilen ve yoğun ilgiye maruz kalan para transferi metodu olan cebe transfer işlemlerini ister İnternet Bankacılığı isterseniz de mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

  1. Denizbank Hesabınıza Giriş Yapın

Öncelikle Denizbank internet şubesi ya da mobil uygulamasına giriş yaparak işlemlere başlamalısınız. Bunun için daha önceden Denizbank müşterisi olmuş ve internet bankacılığına hesabınızı açtırmış olmalısınız.

  1. Para Transferini Başlatın

Hesabınıza giriş yapmanız ardından Transferler > Havale > GSM No ile Havale ya da Cep Telefonuna Havale menüsünü ziyaret etmelisiniz. Sayfanın açılması ardından alıcıya ait cep telefonu numarası, transfer miktarı gibi temel bilgileri doldurmalısınız. Cebe havale işlemini onayladığınız anda para karşı tarafa iletilmiş olacaktır.

Denizbank Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Bir arkadaşınız ya da aileniz tarafından Denizbank cebe gelen havale nasıl çekilir merak mı ediyorsunuz? Cep telefonu numaranıza gönderilmiş olan havale işlemi sonrasında para çekme işlemini gerçekleştirmek için birkaç bilgiye ihtiyacınız var. Bunlar cep telefonunuza gönderilen güvenlik kodu, karşı tarafın göndermiş olduğu bakiye ve Denizbank ATM’si. Denizbank cebe havale para cekme için;

  1. En yakın Denizbank ATM’sini ziyaret edin.
  2. Kartsız işlemler menüsüne giriş yapın.
  3. Cebe Gelen Parayı Çek, Cebe Havale gibi seçeneklerin yer aldığı butona tıklayın. Eğer bunlar yer almıyorsa Para Çekme başlığı altında gizlenmiş olabilir.
  4. İlgili sayfaya giriş yapmanız ardından SMS ile gelen Referans kodu ve diğer bilgileriniz ile birlikte parayı çekebilirsiniz.

UNUTMAYIN: Parayı çekebilmek için gönderilen tutarı net olarak biliyor olmalısınız sistem soracaktır.

Denizbank Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank cebe havale iptal etme işlemi için maalesef göndericinin yapabileceği herhangi bir işlem bulunmuyor. Bunun için alıcının gönderilen tutarı 48 saat içerisinde çekmemesi gerekiyor. Bu sürenin tamamlanması ardından sistem otomatik olarak paranın iadesini gerçekleştirecektir. Bunun yanı sıra Denizbank cebe havale iptali için yapılabilecek bir diğer işlem ise alıcının tutarı birkaç defa yanlış girmesi olacaktır. Eğer alıcıya tutarı iletmediyseniz tutarı bilmediği sürece parayı çekmesi mümkün olmayacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu