Borsa

Döviz Alım Satım İçin En İyi Bankalar

Günümüzde döviz alım satımlarının oldukça fazla gerçekleşmesi ve hemen hemen her saat, her dakika hatta her saniye dahi gerçekleştirilen oldukça büyük alım-satımlar bulunmaktadır. Sizde döviz alım-satım gerçekleştirmek istiyor fakat hangi bankayla çalışmanız gerektiğine karar veremiyorsanız bu yazımızı inceleyerek karar verebilirsiniz. Döviz alım satım için en iyi bankalar ismini verdiğimiz bu yazı, sizlere en iyi oran ve avantajları sunan bankaları listeleyecek.

Döviz Alım Satım En İyi Banka 2018

Döviz makas aralığı en az olan banka 2018 yılında hangisi? Makas aralığının düşük olması yapacağınız işlemlerde çok daha fazla kazanç sağlama ya da dövizle ödeme yapmanız gerekiyorsa daha düşük bir farkla hızlıca bu işlemi tamamlamanızı sağlar. Bankalar kendi politikalarına ve hesaplamalarına göre farklı döviz makas aralıkları belirlemektedir. Her bankada bu oran farklıdır. Makas aralığı düşük olan bankalarda gerçekleştirilen döviz alım ve satımları çoğu zaman daha fazla olmaktadır. Bu yazı içerisinde sizlere bu bankalardan da bahsedeceğiz.

Döviz makas aralığının yanı sıra birçok tüketicinin merak ettiği bir diğer soru ise 7 24 döviz alım satımı yapan bankalar hangileridir? 24 saat döviz alım satımı yapan bankalar ülkemizde hemen hemen her bankadır diyebiliriz. Ülkemizde faaliyet gösteren neredeyse tüm bankalar günün her saatinde döviz alım ve satım işlemi gerçekleştirmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta ise şudur; bankalar borsa işlemlerinin gerçekleştirildiği saatler dışında yapacağınız alım ve satım işlemleri için makas aralığını oldukça fazla tutmaktadır.

Peki, Döviz Kur Farkı En Az Olan Banka Hangisidir?

Döviz al sat en iyi banka olarak aslında şu bankadır demek doğru olmaz. Dönemsel olarak bazı bankalar bu konuda bir adım öne geçebilir fakat yine de bir genellemeye göre aşağıda yer alan sıralamayı sizler için oluşturduk. Güncel durumları bir süre takip ederek seçim yapmak ise size kalmış. Döviz kurlarında gün içerisinde oldukça hızlı değişimler gerçekleşmesi halinde çoğu banka makas aralığını bir anda arttırmaktadır.

  • Kuveyt Türk tarafından sunulan Senin Bankan genel anlamda makas aralığını oldukça dar tutmaktadır.
  • Odeabank ise döviz-alım satımıyla ilgilenen birçok kişi tarafından makas aralığının oldukça dar olduğu savunulan bir bankadır.
  • HSBC birçok kişi tarafından bilinmemesine, kullanılmamasına rağmen ülkemizde faaliyet gösteren bir yabancı bankadır. Döviz makas aralığını mümkün oldukça düşük tutan bankalardan birisidir.
  • com – Finansbank’a bağlı bir kuruluş olan Enpara, döviz kur farkı konusunda oldukça anlayışlı bankalardan birisidir. Yalnızca döviz değil birçok alanda sizlere büyük avantajlar sunar.
  • Türkiye İş Bankası bu listeye dahil edilmesi gereken bankalardan biridir. Makas aralığını en dar tutan bankalardan birisi olmasa da döviz kur oynamalarının çok hızlı ve fazla gerçekleşmesi halinde neredeyse hiçbir zaman müşterilerine sorun çıkarmamış bir banka olarak bu listede yer almayı hakkediyor.

Bu bağlamda en iyi döviz kuru veren banka Kuveyt Türk’e bağlı Senin Bankan ve Odeabank olarak gösterilebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu