DOLAR 5,8376
EURO 6,4529
ALTIN 286,7
BIST 96.718
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

Döviz Alım Satım İçin En İyi Bankalar

Döviz Alım Satım İçin En İyi Bankalar
30.11.2018
A+
A-

Döviz alışverişi konusunda iyi bankalar arasında devlet bankalarının yanı sıra özel banklarda bulunuyor. Bankalar döviz alım ve satımına olanak vermektedir. Bu döviz alışverişinde de bankalar bir makas aralığı belirler. Buna göre de kişiler kur değerinden daha fazlasına bankadan döviz sahibi olabilirler. Fakat bazı bankalar bu makas aralığını az tutarak müşterilerinin daha fazla kar elde etmesini sağlar. Döviz alım satım için başvurulabilecek bankalardan da bazıları şu şekildedir:

  • QNB Finansbank,
  • İş Bankası,
  • Halk Bankası,
  • İNG Bank,
  • Yapı Kredi bankası.

QNB Finansbank Döviz Alım Satımı

Döviz alım satımı için QNB Finansbank’ı tercih etmek kişilere avantajlar sağlıyor. QNB Finansbank’ın dijital bankacılık uygulaması olan enpara.com aracılığıyla döviz alışverişi iyi kazanç sunabiliyor. QNB Finansbank bu dijital bankacılığını kullanan müşterilerine fırsatlar sağlıyor. Bundan dolayı da döviz alım satımı için uzmanların en çok tavsiye ettiği bankaların başında QNB Finansbank geliyor. Finansbank ortalama olarak 0.1- 0.2 kur makasında döviz alımı ve satımı olanağı veriyor. QNB Finansbank kurları her 6 saniyede bir yenilediğinden dolayı da en güncel kurdan alışveriş yapılabilmesi de mümkün oluyor. Ayrıca makası kur seviyesine çok yakın olmasından dolayı da QNB Finansbank döviz alım satımı için sıklıkla tercih ediliyor.

İş Bankası Döviz Alışverişi

İş Bankası döviz kur makası bazı bankalara göre biraz daha yüksek olsa da yine de avantaj sağlayan bankaların başında geliyor. Bankalar kolay bir şekilde döviz alışverişinin yapılabilmesi için müşterilerine fırsat sağlıyor. Bankalar sayesinde insanlar internet üzerinden hızlı bir şekilde döviz alabiliyor ya da ellerinde olan dövizlerin satışını gerçekleştirebiliyor. İş Bankası da diğer bankalar gibi internet bankacılığı aracılığıyla hızlı döviz alışverişi sağlıyor. Ayrıca İş Bankası dövizde yaşanan ani yükseliş ve düşüşlerde dahi alım ve satıma devam eden bankalardan bir tanesidir. Bundan dolayı da pek çok kişinin ilk olarak başvurduğu bankalar arasındadır. İş Bankası’ndan döviz alımı ya da satışı yapmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde bu alışverişi yapması tavsiye edilir. Aksi halde zarar edecek şekilde bir alış ve satışın yapılması ihtimali doğacaktır.

Halkbank Döviz Kuru Hesaplaması

Halk Bankası’nın döviz için kur makası Euro ve dolara göre değişmektedir. Halkbank da yine kur makası konusunda en avantaj sağlayan bankalardan bir tanesidir. Döviz alışverişi konusunda en kar getiren bankalar arasında yer almasından dolayı da Halkbank dolar ya da Euro yatırımı yapmak isteyen kişilerin de başvurduğu bankaların başında geliyor. Halkbank dolar için 0,53 kur makası uyguluyor. Bu makas Euro’da ise 0,59’dur. Kur makası oldukça düşük olan Halkbank müşterilerine en çok avantaj sağlayan bankalar arasında yer alıyor.

İNG Bank Döviz Alış Ve Satışı

İNG Bank döviz alım satımıiçin avantajlı fırsat sunsa da diğer bankalardan biraz daha fazla kur makası oranı uyguluyor. İNG Bank’ın da kur makası Dolar ya da Euro’ya göre değişiyor. Bankanın Dolar için belirlediği kur makası 1,33 kuruştur. Bu miktar Euro’da ise yaklaşık 1,44 kuruştur. İNG Bank’ın makas aralığı pek çok bankadan daha yüksek olsa da sağladığı diğer bankacılık fırsatlarından dolayı yine de birçok kişinin tercih ettiği bankalar arasında yer alıyor. Bu avantajlardan bir tanesi de faiz oranlarıdır. Döviz hesabı için İNG Bank’ın faiz oranları hakkında bilgi almak isteyen kişilerin bankanın internet sitesine girmesi yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası Döviz Kuru Makas Aralığı

Yapı Kredi Bankası’nın döviz kur makası özellikle Dolar’da avantaj sağlıyor. Döviz almak isteyen ya da hesabında bulunan dövizi satmak isteyen kişiler Yapı Kredi’nin internet bankacılığına girebilir ve hızlı bir şekilde hem dolar hem de Euro alışverişini gerçekleştirebilir. Yapı Kredi’nin müşterileri için belirlediği döviz kuru makas aralığı ise dövizin türüne göre değişir. Banka dolar için yaklaşık olarak 0,95 kuruşluk bir makas aralığı uyguluyor. Euro’da ise 0,96 ile 0,98 civarında bir kur makas aralığı Yapı Kredi Bankası tarafından belirlenmiştir. Yapı Kredi özellikle Dolar’da avantaj sağlasa da Euro için de iyi olan bir makas aralığı uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Döviz İçin Makas Aralığı Nedir?

Avantajlı döviz alım satımı için Ziraat Bankası da başvurulabilecek bankaların başında yer alıyor. Ziraat Bankası devlet bankası olmasından dolayı döviz kuru konusunda en iyi fırsatı sunan bankaların da başında geliyor. Düşük bir makas aralığını müşterilerine sağlayan Ziraat Bankası dövizden en çok kar edilecek şekilde satışın yapılabilmesine olanak veriyor. Bundan dolayı da birçok kişi döviz için bankaya başvuracağı zaman ilk olarak Ziraat Bankası’na müracaat ediyor. Ziraat Bankası dolar için %0,60 makas aralığı uyguluyor. Euro’da da banka tarafından uygulanan makas aralığı yine %0,60’tır.

Odeabank Döviz Kur Makası

Döviz kur makası oranı Odeabank’ın da yine oldukça avantajlıdır. Döviz alışverişi konusunda hangi bankayı seçeneğine karar veremeyen kişilere gösterilebilecek bankalardan bir diğer adresOdebank’tır. Odeabank’ın kur makas oranı düşük olmasından dolayı oldukça avantaj sağlıyor. Odebank Euro alışverişi için %0,43 civarında bir makas aralığı uyguluyor. Dolar için banka tarafından belirlenen bu makas aralığı ise %0,48’dir. Odebank pek çok bankadan daha avantajlı bir kur makası oranını sağlamasından dolayı döviz alım satımı konusunda ilk akla gelen bankalardan bir tanesidir. Ayrıca güncel döviz kurlarını öğrenmek isteyen kişiler de Odebank’ın internet sitesine girebilir ve hem Euro hem de Dolar alışverişi hakkında detaylı bilgi edinebilir.

Akbank Döviz Kurları

Akbank döviz kur makası en iyi olan bankalardan olmasa da yine de kişilere avantaj sağlıyor. Akbank dolar alış ve satışı için %0,89 kur makas oranı uyguluyor. Euro da ise bu oran biraz daha artıyor. Akbank’ın müşterileri için uyguladığı Euro kur makası oranı %0,90’dır. Akbank özellikle Dolar’da avantajlı fırsatlar sunuyor.

Garanti Bankası Döviz Kurunu Nasıl Hesaplıyor?

Garanti Bankası döviz kur makası Akbank ile oldukça benzerdir. Bundan dolayı en iyi kur alışverişi fırsatını sunmasa da yine de Garanti Bankası da tercih edilebilecek bankalardan bir tanesidir. Garanti Bankası diğer birçok bankadan farklı olarak hem Euro hem de Dolar’da aynı kur makası oranını uyguluyor. Bankanın müşteri için sunduğu bu makas oranı ise %0,89’dur. Garanti Bankası’ndan döviz almak isteyen kişilerin de şubeye gitmesine gerek yok. İnternet bankacılığı ya da bankanın mobil uygulaması üzerinden de döviz alım satımı hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Vakıfbank Döviz Kuru Alışverişi Hesaplaması

Döviz alım satımı için Vakıfbank birçok kişinin tercih ettiği bankanın başında geliyor. Dolar almak için Vakıfbank’a başvuran kişiler %0,64 oranında kur makası fırsatından yararlanabilir. Bu oran Euro’da ise %0,67 oranındadır. Vakıf Katılım Bankası’nın ise biraz daha avantajlı oranlar sağlamaktadır. Vakıf Katılım Bankası’nın Euro’daki kur makası 0,57’dir. Dolar’da da bu oran Euro’nunki ile aynıdır. Vakıf Katılım Bankası, Vakıfbank’a oranla daha iyi bir kur makası oranı sağlamasından dolayı daha çok tercih edilebilmektedir.

AlbarakaDöviz Alım Satımı

Albaraka döviz kur makası müşterileri için oldukça avantajlıdır. Kur makas oranı konusunda en avantajlı olan bankalardan bir tanesi Albaraka’dır. Bundan dolayı uzmanların da en çok önerdiği bankalardan da birisidir. Albaraka Türk’ün Dolar kuru için uyguladığı makas oranı %0,48’dir. Euro kurunda ise bu oran diğer pek çok bankada olduğu gibi biraz daha fazladır. Albaraka’nın Euro için belirlediği kur makası %0,52’dir.

HSBC Makas Aralığı

En avantajlı döviz alım satımı için başvurulması gereken bankaların başında HSBC geliyor. HSBC Merkez Bankası’ndan sonra en düşük kur makası uygulayan bankadır. Bu yüzden de döviz almak ya da satmak isteyen kişilerin bu alışverişi en iyi kar oranı ile yapabilmesi için HSBC’ye başvurması gerekir. HSBC Euro için 0,31 civarında kur makas oranı uygular. Dolar kurunda ise bu oran yaklaşık 0,30’dur. Bu oranlar da diğer bankalardan çok daha avantajlıdır.

Denizbank’ın Döviz İçin Belirlediği Makas Aralığı

Döviz alım satımı için Denizbank’a başvuran kişiler Dolar ve Euro kuru için birbirine çok yakın bir kur makas oranı şansından yararlanabilir. Birçok banka Euro ve Dolar konusunda farklı kur makası oranları uyguluyor. Fakat Denizbank hem Dolar hem de Euro için neredeyse aynı oranı müşterilerine sunuyor. Bu sayede de hangi döviz için ne kadarlık bir oran uygulandığını takip etmeye gerek kalmıyor. Denizbank kendi şubelerinden dolar alışverişi yapmak isteyen kişilere 0,72 civarında kur makası oranı uyguluyor. Bu oran üzerinden döviz alabilmek için de Denizbank’ın internet şubesine girilmesi yeterli oluyor.

TEB’in Döviz İşlemleri

TEB’in döviz kur makası Euro’da %0,82’dir. TEB de yine döviz alışverişi için tercih edilen bankalardan bir tanesidir.TEB’in kur makas oranları bazı bankalardan daha yüksek olsa da yine de insanların döviz için başvurduğu bankalar arasındadır. TEB’in Euro ve döviz kurularında uyguladığı kur makası arasında fark bulunuyor. Bu oran Euro’da 0,82 olsa da Dolar kurunda 0,78 kur oranı uygulanıyor. Özellikle dolar alışverişi için avantaj elde etmek isteyen kişiler TEB şubelerine başvurabilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığı ya da mobil uygulama aracılığıyla da hızlı bir şekilde döviz alımı ve satışı gerçekleştirilebilir. Güncel kura en yakın döviz alışverişi yapmak isteyen kişilerin ise mesai saatleri içerisinde alım ya da satımlarını gerçekleştirmesi gereklidir.

Kuveyt TürkDöviz Kuru Hesaplaması

Kuveyt Türk döviz kuru makası TEB’den daha avantajlıdır. Kuveyt Türk de yine en uygun makas oranını sağlayan bankalardan bir tanesi değildir. Fakat birçok bankadan da daha avantajlı döviz alım satımı yapılabilmesini olanaklı kılan bir bankadır. Kuveyt Türk Dolar kuru için %0,72 kur makas oranı uyguluyor. Diğer pek çok bankada olduğu gibi Kuveyt Türk, Euro için farklı bir makas oranı uygulamıyor. Banka hem dolar hem de Euro için 0,72 kur makası oranını müşterilerine sağlıyor.

Merkez Bankası Kur Makası Oranı

Döviz kur makası Merkez Bankası en avantajlı oranı sağlıyor. Döviz alım satımı için en avantajlı oranı neresi sağlıyor diye arayan kişilere gösterilebilecek adres Merkez Bankası’dır. Merkez Bankası hem dolar hem de Euro için 0,18 oranında kur makası belirlemiştir. Bu noktada hangi dövize yatırım yapacağınız konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bu oranda diğer tüm bankalardan çok daha düşüktür. Bu yüzden de döviz kuru konusunda en avantaj sağlayan kurum Merkez Bankası’dır. Döviz alım satımı için kar oranını yüksek tutmak isteyen kişilerin Merkez Bankası’na başvurması gereklidir. Merkez Bankası dışında en düşük makas oranı için gidilmesi gereken adres ise HSBC’dir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.