Banka Rehberi

En Çok Faiz Veren Bankalar

En Çok Faiz Veren Bankalar

Belirli bir miktar birikimi değerlendirmenin en garantili yollarından birisi olarak gösterilen vadeli mevduat hesapları hem birikim sahiplerini hem de bankaların kazançlar elde etmesine olanak sağlamakta. Kişiler, ellerinde bulunan birikimleri bankanın işleyip üzerinden para kazanabilmesi için vadeli hesaplar aktararak elde edilen kazançlar belirli bir oranda kar payı almaktadırlar. Her bankanın uygulamış olduğu faiz sisteminin birbirinden değişik olduğunu bu nedenle birçok kişinin En Çok Faiz Veren Bankalar araştırmasında bulunduklarını görmekteyiz. En çok faiz veren banka durumunun biraz değişkenlik gösterdiğini, faiz durumunun vadeli mevduat hesabının süresine göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bankalar, vadeli hesapları 1 günlük, 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olarak belirlemekte olup her bir vade için ayrı faiz uygulamalarında bulunduklarını söyleyebiliriz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu yazımız içerisinde En Çok Faiz Veren Bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Faiz Hesaplama işlemini kolaylıkla yapabilmen adına kredi tutarı hesaplama aracı sayfası oluşturduk. Girdiğiniz sayısal değerler doğrultusunda faiz hesaplama işlemini otomatik olarak yapmaktadır.

Bankalar, son yıllarda birbirleri ile büyük rekabete girmelerinden dolayı uyguladıkları faiz oranlarını müşteri kazanmak için sürekli arttırdığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte sürekli yeni bankaların açılması, özel bankaların bu alana daha çok ilgi göstermesi faiz oranlarında da artışlar meydana gelmesine olanak sağlamakta. Bu durumu müşteriler açısından oldukça yararlı bir durum olduğunu, ellerinde bulunan birikimlerinin düzenli bir şekilde sürekli artmasına olanak sağladığını söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde 1 aylık olan, 32 günlük periyot üzerinde en çok faiz veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Burada yer alan bilgilerin değişkenlik gösterebileceğini, yazıyı okuduğunuz tarihe göre faiz oranlarında güncelleştirmeler meydana geleceğini hatırlatmak isteriz. Elimizden geldiğince faiz oranlarını güncelleyeceğim izle, ara ara bankalar ile uyuyamadığımız durumlarında meydana geleceğini hatırlatmak isteriz.

En Çok Faiz Veren Bankalar

Aktif Bank N Kolay Bono 16,04% 32 gün
ING e-Turuncu Hesap 14,00% 32 gün
Fibabanka Kiraz Hesap 14,50% 32 gün
Akbank Direkt Serbest Hesap 13,50% 32 gün
Halkbank E-Mevduat 13,55% 32 gün
Denizbank Web’de Mevduat 13,45% 32 gün
CEPTETEB Vadeli Hesap 13,00% 32 gün
Yapı Kredi E-Mevduat 12,75% 32 gün
Enpara.com Mevduat 14,00% 32 gün

Liste sadece bu alanda hizmet veren en büyük 10 bankanın faiz oranlarını sunmaktadır. Bununla beraber birçok bankanın da vadeli mevduat hesabının bulunduğunu fakat oranlarının daha aşağıda olduğunu hatırlatmak isteriz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu