DOLAR 5,7183
EURO 6,3121
ALTIN 277,0
BIST 100.044
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu

En Hızlı Kredi Veren Bankalar

En Hızlı Kredi Veren Bankalar
09.09.2019
A+
A-

En hızlı kredi alınabilecek bankalar diye bir sınıflandırma yapmak artık ihtiyaç sahibi için seçenekleri çok fazla daraltmamaktadır. Son yıllarda bankalar arasında oldukça hızlı ve geniş biçimde büyüyen bir çekişme var. Bu çekişmenin sonucu olarak her banka hem kredi kartı müşterilerini arttırmak isterken hem de kredi ürünlerini satabildikleri müşteri sayısını da arttırmaya çalışmaktadır.

En hızlı kredi sıfatı ile yaptıkları tanıtımlarla müşterilerin ilgilerini ve alakalarını kendi sundukları hizmetlere yöneltmeye çalışmaktadırlar. Elbette bankaların sundukları bu ürünlerin özelliklerinde çeşitli farklılıklar vardır. Gerek başvuru yollarında ve koşullarında gerekse de geri ödeme dönemleri ve uygulamaları ile ilgili prosedürler bankalara göre değişmektedir.

Maddi durum ve var olan gereksinimler göz önünde bulundurularak en çabuk ve kolay kredi, seçeneklerin iyi analiz edilmesi ve karşılaştırılması ile yapılır.

En Hızlı Kredi Alabilmenin Koşulları

Hızlı kredi şartları aslında diğer kredi türlerinin gereksinimlerden pek farklı değildir. Ancak hızlı krediye başvuru esnasında bir kefil veya garantör gösterme gibi bir durum olmadığı için hızlı kredi başvuruların kişi kendisi her şartı karşılar ise onay alma şansı artar. Aşağıda belirtilenler anında kredilerin en çok dikkat edilen şartlarıdır.

 • Başvuru yapan kişi kesinlikle 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Bu yaş yasal sorumluluk yaşıdır.
 • Başvuru sahibinin kredi notuna bakılır. Bu kredi notu, kredi alabilecek bir seviyede olmalıdır. Aksi takdirde, yapılan talep reddedilir.
 • Başvuru sahibinin güncel olarak bir kredi borcu bulunmaması gerekir. Bir diğer deyişle, bir bankaya olan kredi borcu başka bankadan çekilecek bir kredi ile kapatma hayali gerçekleşmesi zor bir ihtimaldir.
 • Başvuru sahibinin gelir durumu, kredi almaya ve geri ödemeye karşı uygun olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin gelirine dair herhangi bir haciz işlemi olmamalıdır.
 • Eğer başvuru sahibi, daha önce kredi veya kredi kartı geçmişi olduğu ya da anlık olarak kredi kartını kullandığı bir bankaya başvurur ise daha çabuk onay alır. Buradaki önemli nokta, geçmiş ödemelerde bir sorun yaratmamış olması gerekir.

Birçok banka için yukarıda belirtilen maddelerdeki şartları sağlayan vatandaşlar anında kredi gibi fırsatlardan kolayca yararlanabilir. Bankaların, bu ve benzeri kredileri için aradığı ekstra bir koşulun olup olmadığı banka şubelerinden, internet sayfalarından ya da telefon bankacılığı hizmetlerinden öğrenilebilir.

Hızlı Kredi için Başvuru Yapılan Yerler

Hızlı krediye başvurunun yolları, bankaların yaptıkları uygulamalara göre çeşitli yöntemlere ayrılabilir. Günümüz teknolojisinin oldukça hızlı bir şekilde gelişmesi, oluşan bu farklılığın temel sebebidir. Ayrıca ülkemizdeki bankaların birçoğu, çağın ortaya koyduğu gelişime ve gereksinimlere ayak uydurmuş durumdadır. Yani, hızlı kredi başvurusu ya da kredi başvurusu yapacak ihtiyaç sahibi bir vatandaş, teknolojik kolaylıklardan da faydalanabilecektir.

Kredi, kredi kartı gibi bankacılık hizmeterlerine başvuru yollarının bu kadar kolay hale gelmesinin bir diğer sebebi de bankalar arasındaki rekabettir. Artık nakit ihtiyacı duyan insanlar sadece kredi özelliklerine göre hareket etmiyor. Aynı zamanda en kolay ve hızlı başvuruyu nerede yaparım diye de düşünüyor. Bu yüzden birçok banka başvuru yollarını mümkün olduğu kadar basit hale getirmiş durumdadır. İşte o yollardan başlıcaları alta sıralanmış vaziyettedir.

 • Herkes, cep telefonunda bulunan tuşlara ya da telefon ekranına basarak kredi başvurusu yapabilir. Birçok banka kısa mesaj yolu ile kredi başvurusu almaktadır.
 • Akıllı telefonlar aracılığı ile yapılan bir diğer başvuru yöntemi ise neredeyse her bankanın sahip olduğu mobil uygulamalardır. Buradan istenilen kredi için talep oluşturulabilir.
 • Bankaların internet sayfasını ziyaret eden bir ihtiyaç sahibi, orada gördüğü kredi tanıtım sayfalarında bulunan butonlara tıklayarak birkaç dakika içince istediği krediye başvurabilir.
 • Her banka artık internet bankacılığı hizmeti vermektedir. Nakit ihtiyacı duyan kişi, bir bankanın internet şubesine erişebiliyorsa oradan istediği kredi için talep oluşturabilir.
 • Finansman desteği arayan kişi, başvuru yapmak istediği bankanın telefon şubesini arayarak kredi talebinde bulunabilir.

Yukarıda verilen bütün kolaylıkların yanında hala banka şubesinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. İstenilen bankaya istenilen belgeler ile gidildikten sonra herkes bankadan çıkarken aldığı krediyi kullanmaya başlayabilir.

TEB En Hızlı Kredi İmkanları

TEB’ten Hızlı Kredi almak birçok ihtiyaç sahibinin finansal problemini kısa zamanda kolay bir şekilde çözmesini sağlayabilir. Ayrıca TEB bu imkanı sadece kendi müşterilerine sunamamaktadır. Aktif durumda TEB müşteri olmayan bir vatandaş bile başvurabilir. Başvurmak için yapılması gereken tek şey kısa mesaj atmaktır. 4466 şeklindeki numaraya vatandaşlık numarası yazılıp kısa mesaj yollanır. Kısa süre içinde olumlu ya da olumsuz cevap gelmektedir.

En fazla 12.500 TL değerindeki kredi tutarı verilen TEB Pratik İhtiyaç Kredisi fırsatında onay almış bir kişi kredisini kullanmak istediği zaman bir TEB Şubesi’ne gitmelidir. Burada kendisine ait olan kimlik kartı ya da sürücü belgesini ibraz ederek kredisini kullanmaya başlayabilir.

Kişinin kredi notuna göre belirlenen uygun faiz imkanlarıyla dikkat çeken kredi için bankanın uygun görmesi halinde kefil isteme hakkı mevcuttur. Krediyle ilgili daha fazla detay öğrenmek isteyenler 0 850 200 0 666 adlı numarayı arayarak TEB Telefon Şubesi’ne bağlanabilirler.

Garanti BBVA Bankası’nda Hızlı Kredi İmkanları

Garanti’den çabuk kredi olanakları finansman desteği arayan ihtiyaç sahiplerinin yaptıkları araştırmalarda öne çıkmaktadır. Aşağıda sıralanan başvuru yolları izlenebilir.

 • Garanti BBVA bankamatiklerinden başvuru yapılabilir.
 • Garanti Bankası’nın internet şubesine giriş yapıldıktan sonra İhtiyaç Kredisi kısımına gelip gerekli yerler doldurulduktan soran oradan başvuru yapılabilir.
 • Garanti Bankası’nın akıllı telefonlar için tasarladığı mobil uygulama üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir.
 • Garanti Bankası’nın internet sayfasındaki ihtiyaç kredisi kısmında bulunan yönlendirmeler takip edilerek başvuru yapılabilir.
 • 444 0 333 şeklindeki numara tuşlanarak aranır ve Garanti Telefon Şubesi üzerinden talep oluşturulabilir.

Talebi onaylanan mevcut Garanti BBVA müşterileri, bankaya uğramalarına gerek kalmadan kredinin kullanıma diledikleri zaman başlayabilir.

En hızlı kredi fırsatından Garanti üzerinden yararlanacak ihtiyaç sahiplerini bekleyen kredi özellikleri altta verilmiştir.

 • Vade süresi 3 ay ile 60 ay arasında değişebilir.
 • %1,69’dan başlayan faiz oranı olanakları vardır.
 • Başvuru sahibinin gelir durumunu kanıtlaması gerekmektedir.
 • En fazla 25.000 TL değerinde kredi çekilebilir.

Yukarıda özellikleri verilmiş kredinin onayı için müşterinin kredi notu dikkatlice incelenmektedir.

N Kolay’dan Hızlı Kredi Olanakları

N Kolay Hızlı Kredi olanakları sunan Aktif Bank’ın dijital bankası konumunda olan bir kurumdur. N Kolay Kredi için başvuru yolu oldukça basittir. Bankanın internet sayfasından İhtiyaç Kredi bölümüne giren vatandaşlar taleplerini orada oluşturabilirler.

Mevcut Aktif Bank müşterileri ya da Passolig Banka Kartı’na sahip bireyler, başvurduktan sonra karşılarına çıkan sözleşmeyi imzalarlar ise talep ettikleri kredi tutarı 5 dakika içinde hesaplarına geçer. Diğer başvuru sahipleri, belirttikleri adrese gelecek kuryeye imza vermelidirler. Hemen aynı gün kredi onlarında hesabına aktarılır.

Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Maksimum 60 ay vadeli kredi çekilebilir.
 • %1,79’dan başlayan faiz oranları vardır ancak bu oran kişinin kredi notuna göre değişir.
 • En fazla 30.000 TL tutarında bir kredi alınabilir.
 • Herhangi bir sigorta gereksinimi yoktur.

Akbank’tan Kolay Kredi İmkanları

Akbank hızlı kredi olanağını ‘‘Şubeye Gitmeden Kredi’’  veya ‘‘Direkt Kredi’’ kampanyası ile sunmaktadır. Sadece aktif durumdaki Akbank müşterileri bu krediye başvurabilir. Bu kredinin dikkat çekmekte olan yanları aşağıda belirtilmiştir.

 • Maksimum 40.000 TL çekilebilir.
 • İhtiyaç sahibinin alabileceği tutar mobil uygulamada gözükmektedir.
 • Haftanı her günü ve her saat başvuru yapılabilir.
 • Krediyi kullanmak için şubeye gitmeye gerek yoktur.
 • Akbank İnternet Bankacılığı Şubesi ya da mobil uygulamadan talep oluşturmak mümkündür.

Denizbank’tan Hızlı Kredi Kolaylığı

Denizbank hızlı kredi başvurus yapıp ve onay almak birçok banka gibi kolaylaşmıştır. İhtiyaç kredisi alıp nakit ihtiyçlarını gidermek isteyecek olan vatandaşlar basit ve çabuk şekilde Denizbank’tan kredi talep edebilirler. Kredinin önemli yönleri şunlardır:

 • com.tr adresinden sadece vatandaşlık numarası ve telefon numarası bilgisi yazılarak doldurulan form başvuru için yeterlidir.
 • İhtiyaç kredisi için belirlenmiş faiz oranları %1,69’dan başlamaktadır.
 • En fazla 60 ay vadeli kredi kullanılabilir.
 • Denizbank müşterisi olmak gerekmektedir. Mevcut müşteri olmayanlar da kolayca olabilirler.
 • Çekilebilecek kredi tutarı 55.000 TL’yi geçemez.

İş Bankası Hızlı Kredi İmkanı

İş Bankası’ndan Anında Kredi olanağından sadece İş Bankası müşterileri yararlanabilir. 7/24 başvuru yapılabilecek yerler şöyle sıralanabilir:

 • İş Bankası İnternet Bankacılığı,
 • İş Bankası mobil uygulaması, İşCep,
 • Bütün İş Bankası Bankamatikleri,

Buralardan başvuru yapan müşterilere onay gelirse kredilerini şubeye uğramadan kullanabilirler çünkü kredi tutarı doğrudan İş Bankası hesaplarına geçer. En fazla 40.000 TL olarak çekilebilen kredinin vade süresi de asla 60 ayı geçemez.

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Hızlı kredi kartı alınan bankalar da sundukları kolaylıklarla ön plana çıkmaktadır. Bazı durumlar kredi gibi yüksek meblağlara ihtiyaç duyulmaz. Kısa süreli bir nakit ihtiyacı, ortalama limitli bir kredi kartının alışverişte kullanılmasıyla giderilebilir.  Bu sayede hem faiz ödenmez hem de bir ay sonraki ödeme gününde borç kapatılarak bütçe düzenlenir.

Kredi kartı alma süresi kimi bankalarda haftaları bulurken kimilerinde başvurudan hemen sonra kartın temini mümkün oluyor. Ancak, bunun gerçekleşmesi için belli özelliklere sahip olunması ve koşulların sağlanması gerekiyor.

Hızlı Kredi Kartı Almanın Yolları

0 hızlı kredi kartı alınır sorusunun cevabı hızlı kredi alma şartlarına oldukça benzemektedir. Bu koşullardan öne çıkanlar aşağıda madde madde verilmiştir.

 • Başvuru sahibinin müşteri puanı, 1200 ile 1900 arasında olursa kredi kartını anında alma şansı oldukça yükselecektir.
 • Başvuru sahibi 18 yaşında ya da daha büyük olmalıdır.
 • Gelir durumunu belgeleyebilirse anında kredi kartı alma ihtimalini arttıracaktır.

Bunları sağlayan bir aday, kimi bankalara kendi giderek kimi bankalara da kısa mesaj ya da online başvurular yaparak kredi kartı talebinde bulunabilir. Birçok bankanın sunduğu hızlı kart imkanlarında düşük limitli kredi kartları ön planda olsa da gelir durumu iyi olan kişilere daha yüksek kullanım limitli kartlar  verilmektedir.

Akbank Hızlı Kredi Kartı İmkanı

Akbank’tan çabuk kredi kartı almak için banka şubesine gitmeye gerek yoktur.  Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar webapp.akbank.com.tr adresine girerek başvuru yapabilirler. Gerekli bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Başvuru sahibinin T.C. Kimlik Numarası yazılmalıdır.
 • Başvuru sahibinin aylık geliri belirtilmelidir.
 • Başvuru sahibine ait telefon numarası doğru bir şekilde girilmelidir.

Başvuru yapıldıktan sonra talep bankanın yetkilileri tarafından incelenmeye başlanır. Bu değerlendirme süreci başvuru sahibinin kredi notuna yani geçmişe dönük banka ödemelerine göre değişmektedir.

En hızlı kredi imkanlarından birini sunan bankada kredi kartı başvurusu onaylanırsa şubeye gitmeden belirtilen adrese kart teslim edilir. Ancak gerekli gördüğü durumlar için banka ek belge talebinde bulunabilir. Bu tür durumlarda kartın şubeden teslim alınması gerekmektedir.

Ayrıca kara listede olanlara kredi veren bankalara buradan bakabilirsiniz.

Garanti BBVA Anında Kredi Kartı

Garanti’nden hızlı kredi kartı almak için internet sayfasından başvuru yapmak gerekir. Telefon numarasını ve vatandaşlık numarasını doğru yazmak başvuru için yeterlidir. Eğer kredi kartı talebi onaylanırsa kişinin şubeye gitmesine gerek kalmaz. Çünkü banka, kredi kartını posta yoluyla iletir.

Eğer ek belge talebi olacaksa banka, başvuru sahibinin istediği şubeye uğramasını ve belge teslimi ile kart alımını orada yapmasını talep edebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.