Banka Rehberi

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Ellerinde bulunan birikimleri değerlendirmek üzere yatırım araçlarından uzak duran kişiler çoğunlukla tercihlerini bankaların mevduatlı faiz hesapları üzerinde kurmaktadırlar. Belirtilen süreç içerisinde vadeli mevduat hesabı içerisinde bulunan birikimler, bankalar tarafından verilen faiz oranları ile sürekli yükselerek her geçen gün değerlenmektedir. Banka konusunda araştırmalar yapan birçok kişi, ellerinde bulunan birikime en yüksek faizi veren banka ile çalışmak istemektedir. Günümüzde hem özel hem de devlet bankalarının sayısının bir hayli fazla olmasından dolayı karar verme konusunda birçok sıkıntı yaşandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle bu yazımız içerisinde En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Faiz Hesaplama işlemini kolaylıkla yapabilmen adına kredi tutarı hesaplama aracını sitemize ekledik. Girdiğiniz sayısal değerler doğrultusunda faiz hesaplama işlemini otomatik olarak yapmaktadır.

Kiraz Hesap – Fibabanka

Fibabanka’nın mevduat hesabı olarak müşterilerine sunmuş olduğu Kiraz Hesap müşterilerine %14 faiz oranı vererek yüksek oranda gelir elde etmelerine olanak sağlamakta. Mevduat faizi bakımından en yüksek oranı Fibabanka verdiğini söyleyebiliriz. 1,000 Tl gibi bir birikime 32 gün içerisinde 10,49 TL faiz geliri vermektedir.

Turuncu Hesap – İNG Bank

Turuncu Hesap – E Turuncu Hesap Nedir? diye merak ediyorsan kırmızı bağlantıdaki yazımıza göz atabilirsin.

Turuncu Hesap, son zamanda birçok kişinin vadeli mevduat hesap konusundaki tercihlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Bu hesap üzerinden açılan bir vadeli birikime %13,75 ranında bir hoşgeldin faizi uygulanmaktadır.

Direkt Serbest Hesap – Akbank

Akbank tarafından müşterilere özel olarak sunulan Direkt Serbest Hesap, müşterilerine özel olarak %13,50 oranında faiz oranı sunmaktadır. 1,000 TL oranında bir birikime aylık olarak 10,10 TL oranında faiz uygulanmaktadır.

Web’de Mevduat – Denizbank

%13,15 oranında faiz oranı veren Denizbank, 32 gün içerisinde 1,000 TL’lik bir birikime 9,80 TL oranında bir faiz geliri vermektedir.

Vadeli Hesap – CepteTEB

En az faiz oranlarından birisini veren CepteTEB, vadeli mevduat hesaplarına standart olarak %13 oranında bir faiz geliri vermektedir.  Bu faiz oranına göre 1,000 TL’lik bir birikime sahip olan kişiler aylık ortalama olarak 9,69 TL gibi bir faiz geliri elde edeceklerdir.

Yukarıda belirttiğimiz oranlar yazıyı okuduğunuz zamana göre değişiklik göstermektedir. En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar birbirleri ile girdikleri rekabet durumlarına göre faiz oranlarını sürekli olarak artırmaktadırlar. Bu nedenle oranların değişkenlik göstereceğini bilerek okumanızı öneririz.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu