Genel

EnCard Şifre Nasıl Değiştirilir?

Enpara Üzerinden EnCard Şifresi Değiştirme

QNB Finansbank, Türkiye bankacılık sektöründe büyük bir ilke imza atmıştı. Türkiye’nin ilk dijital bankası Enpara’yı açan QNB Finansbank birçok alışılmışlığı ortadan kaldırdı. Şubesiz bankacılık olmasından dolayı Havale ve EFT gibi alanlarda işlem ücretini kaldıran Enpara, bankamatik kart için herhangi bir şekilde aidat ücreti de almamaktadır. Enpara ile ilgili birçok işlem akıllı telefonlar için geliştirilmiş mobil uygulamalar üzerinden yapılmaktadır. EnCard ile Türkiye’de bulunan tüm QNB Finansbank ATM’leri üzerinden Enpara hesabınıza para yatırabilir, hesabınızda bulunan bakiyeyi çekebilirsiniz. Şubesiz bankacılık sistemi olduğu için Enpara kullanan birçok kişi yaşadığı sorunlar için banka şubesine gitmezler. Başta internet bankacılığı olmak üzere bireysel müşteri temsilcisi üzerinden birçok işlem halledilebilmekte.  Bu yazımız içerisinde EnCard şifre nasıl değiştirilir konusunda merak edilenler hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Enpara Üzerinden EnCard Şifresi Değiştirme

EnCard Şifre Nasıl Değiştirilir?
EnCard Şifre Nasıl Değiştirilir?
  • Enpara üzerinden EnCard şifresi değiştirme işlemi yapabilmek münkün. Enpara.com adresine giriş yapan kişiler, T.C. Kimlik Numaraları ve Şifrelerini yazarak hesaplarına ulaşabilirler.
  • EnCard hesabına giriş yapan kişiler, sol alt bölümde “Ayarlar” şeklinde bir alan olduğunu görecekler. Şifre değişikliği yapmak için Ayarlara tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiş yapınız.
  • Ayarlar kısmı içerisinde EnCard ile ilgili tüm detayları görüntüleyebilirsiniz. Bu kısımdan EnCard ATM günlük para çekme limitini değiştirebilir, EnCard şifre değişikliği yapabilirsiniz.
  • EnCard Şifresi kısmının hemen karşısında yer alan “Değiştir” kısmına tıklayarak şifre değiştirme işleminin ilk adımını tamamlayın.
  • Değiştir kısmına tıkladıktan sonra karşınıza ufak bir sayfa açılacaktır. Bu bölümüne yeni şifreyi tekrarı ile birlikte yazınız. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey; şifrenizin kolay tahmin edilemeyecek şekilde oluşturmaktır.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra “Onayla” kısmına tıklayarak EnCard şifresini başarılı bir şekilde değiştirildiğini görebilirsiniz.

Enpara Mobil Uygulaması Üzerinden Şifre Değiştirmek

EnCard Şifre Nasıl Değiştirilir?
EnCard Şifre Nasıl Değiştirilir?

Enpara mobil uygulaması üzerinden de EnCard şifre değişikliği yapabilmeniz mümkündür. Bu konuda izlemeniz gereken adımlar;

  • Enpara mobil uygulamasına T.C. Kimlik Numarası ve Şifreniz ile giriş yapınız.
  • Uygulama üzerinden hesabınıza giriş yaptığınızda Ana sayfa içerisinde alt alta 3 adet çizginin yer aldığını göreceksiniz. Buradan menü çubuğuna tıklayın.
  • Menü genişlemesi yaptığınız bu alanda sol tarafa birtakım işlem seçenekleri gelecektir. Bu kısımda en alt seçenekte yer alan “Ayarlar” kısmına tıklayın.
  • Ayarlar kısmına girdiğinizde en üst seçenekte EnCard şifresi şeklinde bir alan görülecektir.
  • Bu kısma girdiğinizde EnCard’ınız için yeni bir şifre belirleme ekranı gelecektir. Güvenlik önlemlerine dikkat ederek bu kısımdan da yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Bu yazımız içerisinde EnCard Şifre Nasıl Değiştirilir sorusuna 2 farklı yöntem üzerinden cevap vermeye çalıştık. Şifre değişikliği yaptıktan hemen sonra Enpara hesabınıza kayıtlı cep telefonuna şifre değişikliği yapıldığına dair bir mesaj gönderilecektir. Eğer bu işlemi siz yapmadı iseniz acil olarak 0850 222 3663 telefon numarası üzerinden Enpara müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek durum hakkında bilgi vermeniz gerekiyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu