Banka Rehberi

Enpara Bas Biriktir Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital bankacılık kavramını Türkiye ile tanıştıran Enpara, 2012 Ekim ayı itibariyle hizmet vermeye başlamış günümüzde yüzbinlerce müşteriye kesintisiz hizmet sağlayan bir dijital bankacılık hizmetidir. Enpara müşterileri neredeyse tüm bankacılık hizmetlerini dijital olarak gerçekleştirmekle birlikte bağlı bulundukları ve ziyaret edebilecek bir fiziksel şubeye sahip değildirler. QNB Finansbank’a ait bir oluşum, alt kuruluş olan Enpara gerekli görüldüğü, yüksek para çekme talepleri gibi işlemleri QNB Finansbank fiziksel şubeleri üzerinden gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. Bunun dışında tüm işlemlerinizi telefon, internet ve cep şube bankacılığı ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Enpara Bas Biriktir Nedir?

Enpara.com müşterileri mobil bankacılık uygulamasını aktif bir şekilde kullanırken karşılarına çıkan “Bas Biriktir” yazılı butonun ne olduğuna çoğu zaman anlam veremeyebilir. Bu butona basıldığında gerçekleştirilecek yatırım miktarı kullanıcı talebi doğrultusunda belirlenmek olup ister 50 isterseniz 500 TL olarak belirlenebilir. Ne zaman basacağınız tamamen size kalmış bir durum, bu butonu her kullandığınızda belirlemiş olduğunuz yatırım tutarı vadesiz hesabınızdan belirlenen vadeli hesaba aktarılmaktadır.

Günlük, Aylık veya daha uzun süreli vade işlemlerini bir tıklama ile gerçekleştirmenizi mümkün kılan Enpara, sürekli olarak yatırım miktarınızı arttırmanıza imkan tanıyan Bas Biriktir uygulaması sayesinde tüketicileri birikim yapmaya teşvik ediyor.

Enpara Bas Biriktir Nasıl Kullanılır?

Enpara Bas Biriktir uygulaması dahilinde mobil bankacılık uygulamasında yer alan buton yardımıyla birikim yapmak kolay hale geliyor. Yapacağınız ayarlamalar sonrasında bas biriktir butonuna atayacağınız birikim görevi her tıkladığınızda devreye alınarak belirlediğiniz bir hesaptan belirlenen birikim hesabına aktarılmaktadır. Birikim miktarını belirlemek tamamen size kalmış, ister 1 TL isterseniz 10.000 TL belirleyebilirsiniz.

Bas Biriktir butonu her tıkladığınızda paranın çekileceği bir hesaptan paranın yatırılacağı diğer hesaba “Para Transferi” gerçekleştirir. Bu işlemin sorunsuz gerçekleşmesi için ana hesapta (paranın çekileceği) yeterli miktarda bakiye bulunuyor olması gerekli. Yeterli bakiyenin bulunması dışında kullanımla ilgili bilmeniz gereken ekstra bir bilgi yer almamaktadır. Tek yapmanız gereken mobil uygulamanın ana ekranında yer alan butona dokunmak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu