Banka Rehberi

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Enpara Cebe Havale sistemi sayesinde herhangi birisine Enpara.com müşterisi olmasa dahi rahatlıkla para gönderebilirsiniz. Banka hesabı bulunmayan bir akraba, kardeş ya da çocuğunuza para gönderme sırasında zorluk yaşıyorsanız masrafsız ve hızlı bir şekilde para gönderebileceğiniz bu yöntem sayesinde özgürce para gönderip alabilirsiniz. Peki, Enpara cebe havale nasıl yapılır biliyor musunuz? Enpara üzerinden cep telefonuna para gönderme konusunda merak ettiğiniz tüm konular ve detaylar bu yazımızda sizler için bir araya geliyor. Enpara cebe havale sorunu yaşayan kişiler içinde dikkat etmeleri gereken detaylar ve bazı limitler hakkında bilgi vereceğiz.

Enpara Cebe Havale Nedir?

Enpara Cebe Havale sistemi sayesinde cep telefonunuzda yer alan Enpara uygulamasını kullanarak farklı bireylerin ya da kendi cep telefonunuza para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Bu transfer operatör Kontör yani bakiyesi olarak değil, cep telefonu numarası aracılığıyla Finansbank ATM’lerinden nakit çekebileceğiniz bir para transferi yöntemidir. Para transferinin gerçekleştirilebilmesi için göndericinin Enpara.com müşterisi olması yeterli. Alıcı kişinin yalnızca aktif olarak kullandığı bir cep telefonu ve numarası bulunması yeterli. Birçok banka benzer bir sistemle müşterilerine hizmet verirken Enpara rakiplerinin bir adım önüne geçerek bu işlemlerden de herhangi bir komisyon ya da işlem ücreti almıyor.

Enpara ve Finansbank Cebe Havale Limiti Ne Kadar?

Enpara.com ‘un bir Finansbank markası olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle gerçekleştirilen işlemlerin büyük bir bölümü Finansbank adı altında arka plan gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra birçok özellik ise ortak sunulmakta ve ortak limit dahilinde hizmet alınabilmektedir. Bunlardan birisi de Enpara cebe havale işlemleri. Enpara ve Finansbank cebe havale limiti;

  • Günlük maksimum 2 işlem ve toplamda 500 TL tutarını aşamayacak şekilde bir sınırlandırma,
  • Haftalık maksimum 4 işlem ve toplamda 1.000 TL tutarını aşamayacak şekilde bir sınırlandırma,
  • Aylık maksimum 6 işlem ve toplamda 1.500 TL tutarını aşamayacak şekilde bir sınırlandırma.

Enpara ve Finansbank müşterileri için cebe havale işlemlerinde belirlenmiş limitlendirmeler bu şekildedir. Ayrıca cebe para transferi işlemlerinizde gönderilecek tutar 10 TL ve katları olmak zorundadır.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Enpara.com müşterileri para transferleri sırasında cep telefonu numarasına havale işlemini tercih edebiliyor. Belirli limitler dahilinde yapılabilen bu transfer işlemleri oldukça pratik olmasının yanı sıra transfer sağlayacağınız kişinin Enpara müşterisi olmasına dahi gerek yok. Yalnızca göndericinin telefon numarası ve temel bilgilerine sahip olmanız yeterli. Enpara cebe havale nasıl yapılır merak ediyorsanız oldukça kısa ve açıklayıcı bir şekilde anlatalım;

  • Enpara mobil uygulaması (Cep Şube) üzerinden para transferleri menüsüne giriş yapınız.
  • Gönderen hesap olarak Vadesiz TL hesabınızı belirleyiniz.
  • Alıcı olarak “Başka Bir Alıcı” seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkan ekrandan “Cep Telefonu” seçeneğini seçmeniz yeterli.

NOT: Cebe para transferi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken birkaç detay bulunmaktadır. Cebe para transferi işlemleri yalnızca TL para birimi cinsinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra alıcının cep numarası Yurt içi hizmet veren bir operatöre ait olması zorunludur. Buna ek olarak Finansbank cebe havale nasıl yapılır merak ediyorsanız benzer bir yolu Finansbank uygulamasından takip ederek havale işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu