Banka Rehberi

Enpara EFT Saatleri Nedir?

Gün içerisinde gerek iş gerekse farklı sebeplerden dolayı para transferi gerçekleştirmek hemen hemen herkes için standart ve gerekli bir işlem haline gelmiştir. Gün içerisinde rutin bir çalışma, işlem ya da alışkanlık haline gelen transfer işlemleri için Enpara müşterilerini bekleyen birçok fırsat bulunuyor. İnternet kullanımının hızla yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren Enpara, herhangi bir fiziki şubesi bulunmaksızın hayatımıza hızla yerleşen ve en çok sevilen banka kuruluşlarından birisidir. Bankacılık işlemlerinin en standart ve gerekli işlemi kuşkusuz para transfer etmektir. Peki, Enpara müşterileri hangi saatler arasında para transfer edebiliyor? İşte, Enpara eft saatleri hakkında merak ettiğiniz her şey.

Enpara EFT Saatleri Nedir?

Her bankanın kendine özgü bir EFT ve Havale işlem saati bulunuyor. Enpara da birçok banka gibi 7 gün 24 saat EFT işlemi gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Bankanın çalışma saatleri dışında olsanız dahi gönül rahatlığıyla herhangi bir Enpara müşterisi ya da Finansbank müşterisine para transfer işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Eft gerçekleştirmek istediğiniz bu işlemi hangi saatler arasında yapmanız gerekiyor? Farklı bir bankada bulunan hesaba para transfer etmek istediğinizde kullanılan EFT protokolü hangi saatler arasında geçerli? Enpara eft ücreti nedir?

Enpara müşterilerinin en büyük avantajlarından birisi kuşkusuz EFT işlemleri için herhangi bir ücret ödemiyor olmaları. Bankacılık sözleşmesini imzalarken de sizlerin bilgilendirildiği üzere Enpara hesabınız üzerinden yapacağınız yurt içi tüm para transferleri tamamen ücretsizdir. EFT işlemleri ülkemizde sabah 08.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilebiliyor olsa da bankaların transfer işlemlerini incelemeleri ve 2 banka arasında karşılıklı onayın alınabilmesi adına farklı saat aralıklarını tercih edebiliyor.

Enpara EFT saatleri ise sabah 09.00 – 17.15 akşamüzeri saatleri arasında gerçekleştirilebilir. Enpara para gönderme işlemlerinde farklı bir bankaya transfer yapıyor iseniz bu saatleri dikkate almanız gerekiyor. Ayrıca bu saatler yalnızca bankaların çalıştığı hafta içi geçerlidir. Hafta sonu yapacağınız EFT işlemleri ilk iş gününe talimat olarak girilecek ve o güne kadar gerçekleştirilmeyecektir.

Peki, Enpara EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

ENPARA EFT Sorgulama işlemi yapmadan önce transfer işleminizin gerçekleşmesi için 30 dakikalık bir süre tanıyın. Gönderen banka (Enpara) ve alıcı banka arasında herhangi bir yoğunluk yaşanması halinde bu süreç 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Fakat çoğu EFT işlemi ortalama 5 dakika içerisinde tamamlanır.

Eğer 30 dakika geçmiş olmasına rağmen transferiniz gerçekleşmemiş ise ENPARA müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ve durum hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu