Kredi Kartları

Enpara Kredi Kartı Başvurum Onaylanmıyor

Türkiye’de banka müşterilerinin birçoğu yalnızca bir kredi kartı temin etmekle yetinmiyor farklı bankalar ve bazense aynı bankadan olmak üzere birçok kredi kartı kullanıyor. Kredi kartı limitlerinizin toplamı gelirinize bağlı olarak artabiliyor ve bu limitleri doldurduğunuz takdirde gerçekleştirmiş olduğunuz yeni kredi kartı başvuruları bankalar tarafından reddedilebiliyor. Bu gibi durumlarda tüketiciler kredi kartı neden alamıyorum ya da kredi kartı neden onaylanmaz gibi aramalar gerçekleştiriyor. Bu ve benzeri bir sorun yaşayan kişiler için hazırladığımız bu rehberimizde bilhassa Enpara kredi kartı başvurum onaylanmıyor diyen tüketicilere yönelik bir içerik oluşturduk.

Kredi Kartı Neden Onaylanmaz?

Kredi kartı başvurularınızın onaylanmama sebebi olarak karşınıza birçok alternatif neden çıkabilir. Bu konuda net ve doğru bilgi alabileceğiniz tek kaynak ise elbette yine başvuruyu gerçekleştirdiğiniz banka olacaktır. Banka ile iletişime geçerek başvurunuzun neden reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Fakat yine de kabaca biraz fikir sahibi olabilmeniz için bu nedenlerden bazılarına değinmek istiyoruz.

  • Dürüst Müsünüz? – Birçok banka başvurular sırasında sizlere belirli formlar sunar ve buradan hakkınızda bazı bilgiler edinmeye çalışır. Çoğu banka zaten burada sorulan soruların yanıtını biliyor olsa da sizin dürüstlük seviyenizi ölçmek ister.
  • Faturalarınızı Ödüyor Musunuz? – Birçok tüketici faturalarını düzenli olarak ödemiyor, geciktiriyor ya da hiç ödememeyi tercih ediyor. Bu gibi durumlar banka sistemlerinde görüneceği için siz güvenilmez bir tüketici statüsüne taşınacaksınız. Bu nedenle kart başvurularınız reddedilebilir.
  • Borcunuzun Tamamını Ödeyin – Diğer bankalarda yer alan kartlarınızın yalnızca asgari tutarlarını ödemeyin tamamını ödemeye çalışın. Sadece asgari ödemeyi yapan tüketicileri birçok banka sevmez.
  • Sigortalı Görünüyor Musunuz? – Sigortalı bir işte çalışmıyorsanız elde edebileceğiniz toplam kredi kartı limiti oldukça sınırlıdır. Bu nedenle bir işte çalışıyorsanız işvereninizden sigorta yapmalarını isteyin.
  • Kart Limitleriniz Ne Kadar? – Kart limitleriniz gelirinize oranla belirli bir seviyede fazla olabiliyor bu nedenle diğer kartlarınızın limitlerine bir göz atmaya ne dersiniz?
  • Maaş Aldığınız Bankayı Deneyin – Maaş aldığınız banka size güvenme konusunda diğerlerine göre bir adım önde olacaktır. Bu nedenle maaş aldığınız bankadan kart başvurusu yapmayı deneyin.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı neden onay vermez merak edenler için bilgimiz dahilinde tüm detayları sizlerle paylaştık. Bu durumda Enpara kredi kartı başvurum onaylanmıyor diyenlerin dikkat etmesi gereken bazı şeyler var. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız işte cevabı;

  • Borçlarınızı düzenli ödeyin,
  • Bir işte çalışıyorsanız ve sigortanız bulunmuyorsa sigorta yaptırmak için işvereninize baskı kurun. Gerekirse sigortalı çalışmanın bir zorunluluk olduğunu ve sigortasız çalışanlar sebebiyle işvereninize ceza gelebileceğini ona hatırlatın.
  • Maaş aldığınız bankaya kredi kartı başvurusu gerçekleştirirseniz eğer başvurunuzun onaylanma ihtimali çok daha yüksektir. Eğer maaşınız Enpara üzerinden yatmıyor ise maaş aldığınız bankayı deneyin özellikle Enpara’dan kart almak zorunda olup olmadığınızı tekrar düşünün.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu