Banka Rehberi

Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır?

Bankacılık işlemlerinin her geçen gün daha teknolojik hale gelmesi sonucunda hayatımıza giren Enpara, kullanıcıları için oldukça sade ve anlaşılır bir internet bankacılığı sistemiyle karşımıza çıkıyor. Havale ve eft işlemleri için oldukça anlaşılır ve basit adımlara yer veren kurum, ödeme ve transfer işlemlerinizi birkaç adımda yapmanızı sağlıyor. Bankacılık sektörüne farklı bir anlayış ile giriş yapan ve gücünü QNB Finansbank’tan alan Enpara, bankacılık masraflarını minimuma indirerek kullanıcılarına birçok ayrıcalık sunuyor. Çok daha hızlı ve pratik bir şekilde Enpara para transferi nasıl yapılır biliyor musunuz?

Enpara.com müşterisi olarak tüm bankacılık işlemlerinizi çevrimiçi olarak 7 gün 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirmeniz mümkün. Bunun yanı sıra birçok avantaj ve kampanyayı beraberinde getiren Enpara para transferi ücreti konusunda da birçok müşterisini memnun edecektir. Merak eden ve daha önce yapmadığı için sorun yaşamamak adına araştırma yapan kullanıcılar için oluşturduğumuz rehberimizde Enpara havale nasıl yapılır veya Enpara eft nasıl yapılır gibi sorularınıza cevap sunacağız.

Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır?

Enpara para transferi işlemleri için öncelikle Enpara.com resmi internet sitesi üzerinden bireysel müşteri hesabınıza giriş işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında altta yer alan görselde de görebileceğiniz üst menüde yer alan Transfer/Ödeme başlığının üzerine gelerek açılan seçenekler arasından “Başka Hesaplara” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza çıkan sayfa üzerinde yer alan kutucuklara yanında belirtilen bilgileri girerek transfer işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Transfer gerçekleştireceğiniz hesap Finansbank ya da Enpara.com müşterisi olması halinde işlemleriniz havale olarak geçecek ve Enpara havale nasıl yapılır diye merak eden kişiler için bir yanıt olacaktır. Bunun yanı sıra Enpara eft nasıl yapılır diyorsanız yine aynı menü ve kutucukları doldurmanız halinde EFT işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Burada yer alan IBAN alanına gireceğiniz hesap bilgisine göre sistem otomatik olarak EFT ya da Havale transferi gerçekleştirecektir.

Enpara Para Transferi Ücreti

Enpara.com para transferi ücreti konusunda müşterilerine birçok avantaj ve fırsat sunduğunu daha önce söylemiştik. Enpara.com müşterisi olurken imzalamış olduğunuz sözleşmede de açıkça belirtildiği üzere tüm havale ve eft işlemleriniz ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Türkiye de yer alan herhangi bir bankada yer alan hesaba yapacağınız işlemler tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir. Enpara havale ücreti ve Enpara eft ücreti net 0 TL’dir.

Enpara Para Transferi Saatleri

Enpara havale saatleri 7 gün 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Havale yöntemiyle gerçekleştireceğiniz transferler için göndereceğiniz hesabın QNB Finansbank ya da Enpara.com müşterilerine ait olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Enpara EFT saatleri ise hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasındadır. Bu saatler arasında gerçekleştireceğiniz transferler aynı gün içerisinde birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilecektir. Bunun dışında gerçekleştirmiş olduğunuz işlemler ilk mesai günü sabah 09.00 da gerçekleştirilmek üzere talimat olarak girilecektir.

Enpara eft sorgulama işleminin nasıl yapıldığını merak eden kullanıcılar için ise kısa bir not düşmek istiyoruz. EFT sorgulaması için elinizde EFT Kodu yer alıyor olması lazım. Bu kodu temin edebileceğiniz yer ise EFT işlemi sonrasında sistemin size sunmuş olduğu dekonttur. Dekont üzerinde EFT sorgu numaranız yer almaktadır. Bu sorgu numarasıyla birlikte Enpara müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve EFT sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu