Kredi Kartları

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Ev hanımları, herhangi bir gelire sahip olmamalarına karşın son zamanlarda birçok bankacılık işleminden yararlanmayı başarmış durumdalar. Bankalar, son yıllarda müşteri potansiyellerini ciddi oranda artırmak amacı ile her yaş grubundan herkes ile çalışarak bünyelerinden hizmet almalarına olanak sağlamaktadırlar. Geçtiğimiz günlerde hazırladığımız yazı içerisinde ev hanımlarının nasıl kredi çekebileceklerini dile getirmeye çalışmıştık. Bugün ise bu yazımız içerisinde Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ev hanımları başta olmak üzere öğrenciler, işsizler nakit paraları olmamaları durumunda kredi kartlarından destek almak istemekte. Bankalar, getirdikleri düzenlemeler sayesinde artık ev hanımlarına da gelir belgesi olmadan kredi kartı verebilmekte.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı verilip verilmeyeceğine dair çok soru gelmişti. Bu soruya yanıtı aslında bir üst paragrafta vermiştik. Evet, ev hanımları herhangi bir şekilde gelire sahip olmamaları durumunda bankalar üzerinden kredi kartı çıkarabilmektedir. Ev hanımlarının sahip olacağı kredi kartı aynı öğrenciler gibi oldukça düşük limitlere sahip olmakta. limit düşük gibi gösterilse de aylık olarak ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek, eksikliklerini alabilecek kadar olduğunu da söyleyebiliriz. Ev hanımlarının yapacakları kredi kartı başvuruları sırasında yapılan incelemeler sırasında ilk sıranın kredi notu faktörü olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar, ev hanımlarının da kredi kartı başvuruları sırasında ilk olarak kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu iyi olan ev hanımları bankalar tarafından yapılan incelemeleri kolay bir şekilde geçeceklerdir.

Ev hanımlarına verilen kredi kartı limitinin minimum 500 TL olduğunu, bu rakamın bazı bankalarda 1,500 TL’ye kadar değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Başta Ziraat Bankası olmak üzere QNB Finansbank, Aktifbank, Şekerbank, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası gibi ülkemizde faaliyet gösteren bankaların hepsi ev hanımlarına kredi vermektedir. Yukarıda dile getiremediğimiz bankalar haricinde diğer bankalarda kredi verdiğini hatırlatalım. Eğer ev hanımının üzerine ev, iş yeri, araç gibi taşınamaz mal var ise bu durum limitin yüksek çıkmasına, kredi başvurusunun kesin bir şekilde onaylanmasına olanak sağlayacaktır. Konu hakkındaki diğer ve ayrıntılı bilgileri banka şubeleri üzerinden rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu