DOLAR 5,7244
EURO 6,3209
ALTIN 279,7
BIST 99.089
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
06.09.2019
A+
A-

Ev hanımlarına kredi imkânı sunan bankalar 2019 yılında kendi gelirine sahip olmak isteyen, evine destek olmak isteyen ve de hayallerini gerçekleştirmek isteyen ev hanımlarına sağlanan en büyük bankacılık desteklerinden biridir. 2019 ev hanımlarına kredi veren bu bankaların şartlarına uygun olduğunuz sürece size kredi imkânı sunacaklardır.

Ev Hanımlarna Kredi Desteği

Ev hanımlarına kredi desteği sunan bankalar sayesinde artık kadınlar da bankalardan destek görebiliyorlar. Bunun için tek yapmaları gereken gelir belgesi istemeyen bankaları araştırmaktır. Gelir Belgesi isteyen bankalar tarafından maalesef ev hanımlarına herhangi bir kredi olanağı yoktur. Gelir belgesiz olanlarda ise bazıları tamamen şartsız, koşulsuz kredi sunar; bazıları ise kefil ya da teminat ister. Ev hanımlarının herhangi bir kazancı ve dolayısıyla maaş bordrosu olmadığı için bankalar çekilen kredinin aylık taksitlerinin ödeneceğine dair bir güvence aramaktadır. Bu teminat ve ipotek de bu sebeple istenmektedir. Bazı bankalar ise T.C kimlik numaranız üzerinden uygun görünün faiz oranlarıyla size kefilsiz ve evraksız kredi imkânı sunar. Biz bu bankaları sizler için araştırdık ve detaylandırdık.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları ve Bilinmesi Gerekenler

Ev hanımına kredi sunan bankalar dediğimiz gibi güvence ve protokol gereği bazı şart ve koşullar sunmaktadır. İstenilen bazı şartlar ve bilmeniz gereken şeyler şu şekildedir:

 • Kredi notu birçok banka tarafından büyük önem taşımaktadır. Kullandığınız bir kredi kartı varsa ödemeleri kredi notunuzu etkiler. Kredi notunuzun çok düşük ve riskli olması kredi almanızı etkileyecektir.
 • Daha önce bir yerde çalıştıysanız ya da bir sigorta girişiniz varsa bunu göstermenizin faydası dokunabilir.
 • Emekli bir ev hanımı iseniz ve emekli aylığınız varsa emekli kredilerinden yararlanabilirsiniz.
 • Eğer bir kira geliriniz varsa bu kredi çekerken işinize yarayacak bir bilgidir ve bankayla paylaşmalısınız.
 • Herhangi bir yasal ya da idari takibiniz varsa kredi talebiniz olumsuz etkilenir.
 • Kredi vade talebiniz 36 ayı geçmemelidir.
 • Eğer kredi için ipotek verecekseniz eşinizin de yazılı rızası olmalıdır.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankalardan Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi verecek olan bankalar oldukça az sayılı bankalardır. Genel olarak bu durumlarda bankaların gelir belgesi talebi bulunur. Fakat gelir belgesiz de başvurabileceğiniz bazı bankalar vardır. Bu bankalar genellikle teknolojini ilerlemesiyle hayatımıza giren internet bankacılığı sahibi bankalardır. Bilindiği gibi bu bankalarda çok yüksek meblağlı krediler verilmez. Fakat bireysel ihtiyaç için başvuru yapacaksanız alacağınız düşük ve orta meblağlı bu krediler işinizi görecektir. Fakat vereceğimiz tüm bu bankalara başvuru yapmanız tavsiye edilmez. Üst üste ne kadar çok bankaya başvuru yaparsanız kredi çıkma olasılığı da o kadar düşer.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • CEPTETEB
 • ING Bank
 • Aktifbank
 • Enpara
 • İş Bankası

Ayrıca faizsiz kredi almak için buraya girebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Teminat Göstererek Kredi Veren Bankalar

Ev hanımı kredi desteği sunan bankalar arasında güven sağlamak için teminat isteyen bankalar da vardır. Bankaları tatmin edecek teminatlar gösterirseniz kredi alma imkânınız yüksek olabilir. Bu teminatlar taşınabilir ya da taşınmaz mal varlıkları olmaktadır. Yani evinizi, arsanızı ya da varsa aracınızı bankadan kredi çekmek için teminat olarak gösterebilirsiniz. Bu türde kredi çekmek isterseniz teminat olarak göstereceğiniz malın %80’i kadar kredi alma fırsatınız olacaktır. Üzerinize ev varsa bunu teminat olarak bankaya gösterir ve evinizi ipotek ettirirsiniz. Bankanın ipotek şartlarına uyuyorsa da kredinizi alırsınız. Kredi tutarınızın hepsini ödediğinizde teminat olarak sunduğunuz malın ipoteği ve blokesi kaldırılır.

Ev Hanımlarına Kefil Gösterme Şartı ile Kredi

Ev hanımları için kredi fırsatı veren bankalar arasında kefil isteyen bankalar da vardır. Bu kredi türü hem kredi çekecek kişiler hem de kefil etmeyi düşündükleri kişiler tarafından çok da tercih edilmez. Çünkü kefil gösterilen kişi eğer ev hanımı ödemezse kredinin kalan tutarını ödeyecek olan kişidir. Burada ev hanımının yanı sıra kefil olarak gösterilecek kişinin de kredi notunun yüksek olması beklenir. Memur ve kredi notu yüksek bir kişi ideal bir kefil olarak görülür. Ayrıca kefille kredi çekecek bir kişinin eğer evli ise yazılı olarak eşinin beyanı da istenmektedir.

Sitemizde yer alan kolay kredi veren bankalar yazısını inceleyebilirsiniz.

Ev Hanımlarına KOSGEB Desteği

Ev hanımları için destek sağlayan bankaların yanı sıra KOSGEB kuruluşu da bulunmaktadır. Özellikle girişimci ev hanımlarına hibe ve kredi desteği sağlayan bu kuruluşta destek alma ihtimaliniz oldukça yüksektir. KOSGEB’in sunduğu 50.000 TL’lik Hibe geri ödemesiz, 100.000 TL’lik kredi ise düşük faizlerle geri ödemelidir. Bunun için bulunduğunuz ile bağlı olan bir KOSGEB kuruluşuna giderek başvuru yapabilirsiniz. Kabul olması durumunda KOSGEB’in 32 saatlik ücretsiz kursuna yazılır, kurs bitince sertifikanızı alırsınız. Belgenizi aldıktan sonra kredinizi de alırsınız. 2019 ev hanımlarına kredi veren KOSGEB, onları her türlü girişim ve proje için desteklemektedir. Özellikle de üretim gibi bir amacınız varsa bu kredi tam size göre olacaktır.

Denizbank’tan Ev Hanımları İçin Kredi

Ev hanımı için kredi sunan bankalar listesinde Denizbank bulunmaktadır. Denizbank, 80.000 TL’ye kadar ev hanımlarına kredi verir. Özellikle herhangi bir girişim ve iş planı kuruyorsanız bu bankadan ev hanımı kredisi almanız mümkündür. Kredi başvurusu yapmak için bankaya gitmenize gerek yok. SMS ile kredi başvurusunda bulunabilir ve kısa sürede kredi için cevabınızı alırsınız.

İş Bankası ile Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına özel kredi hizmeti veren bankalardan biri de ihtiyaç kredileri ile vatandaşlara yardım etmeyi amaçlayan İş Bankası’dır. Ev hanımları da bu genel ihtiyaç kredisi çerçevesinde bu bankadan kredi alabilirler. Bu bankada ev hanımlarına verilecek maksimum kredi miktarı 25.000 TL’dir. Çekeceğiniz bu krediyi düşük faiz oranları hizmetiyle alabilirsiniz. Eğer bu bankadan kredi almak isterseniz en yakın şubeye gidebilir ya da oturduğunuz yerden İş Bankası’nın Kredi Destek sayfasındaki hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Burada çekeceğiniz miktarı, vadeyi girersiniz ve İş Bankası kendi faiz oranlarıyla hesaplayıp size aylık ödeyeceğiniz yaklaşık miktarı gösterir.

Ziraat Bankası’ndan Girişimci Ev Hanımlarına Kredi İmkânı

Girişimci ev hanımlarına kredi veren bankalar sıralamasında Ziraat Bankası üst sıralarda bulunmaktadır. Bu bankada çekeceğiniz kredi tutarını 60 aya kadar vadeleme imkânınız bulunur. Bu kredi türü işini büyütmek isteyen ya da iş kurmak isteyen ev hanımları için daha uygundur. Çünkü Ziraat Bankası bu krediye Girişimci Ev Hanımı kredisi adını verir. Bu bankanın müşteriyseniz ya da değilseniz kredinin yatacağı ücretsiz bir yıllık banka kartı da alırsınız.

Şekerbank’tan Ev Hanımlarına Kredi Desteği

Ev hanımları için kredi destekleri sunan bankalar arasında Şekerbank’ın da adını görmekteyiz. Bu bankada kredi başvurusu yapmak için herhangi bir gelir belgesi göstermenize gerek yoktur. Bu da ev hanımları için kredi almayı bir hayli kolaylaştırır. Eğer ev hanımıysanız ve Şekerbank’tan kredi çekmek, başvuru yapmak istiyorsanız İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve SMS seçenekleri ile hızlıca şansınızı deneyebilir ve kısa sürede olumlu ya da olumsuz cevap alabilirsiniz. Bu bankada ihtiyaç kredileri 100.000 TL’yi bile bulabilmektedir. Ayrıca 60 aya kadar da vade imkânı verilmektedir. Banka sizden yalnızca 500 TL yani çekilecek tutarın (100.000 TL için) %0,5’i kadar bir tahsis ücreti kesecektir. Hemen 11 haneli T.C. kimlik numaranızı 1953 kısa mesaj numarasına yollayarak başvuru yapabilirsiniz.

Enpara’dan Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz ev hanımı kredisi veren bankalardan biri de Enpara’dır. Enpara herhangi bir şubesi bulunmayan, tamamen teknolojiyle birlikte çalışan bir internet bankasıdır. Bu bankada faiz oranları oldukça düşüktür ve bunun sebebi olarak da internet bankası olması sunulmaktadır. Ev hanımları ve krediye ihtiyaç duyan herkes bu bankada 50.000 TL’ye kadar kredi çekebilmektedir. Bu bankada kredi çekmek birçok bankaya göre daha kolaydır çünkü hiçbir evrak, kefil ve teminat talebi bulunmaz. Hemen Enpara’nın internet sitesine giderek ev hanımları için gelir belgesiz kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Akbank’tan Ev Hanımlarına Kolay Kredi

Ev hanımlarına kolay kredi imkânı sunan banka Akbank, kredi vermek için hiçbir şekilde gelir belgesi talep etmemektedir. 2019 ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında olan Akbank, herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarına da ihtiyaç kredisinden yararlanma hakkı sunuyor. Gelir belgesinin yanı sıra kefil ve teminat gibi güvenceler de talep etmemektedir. Akbank’ta ev hanımları 25.000 TL üst limitli ihtiyaç kredisi çekme şansına sahiptir. Bu kredi için de 36 ay vade seçeneği bulunur. Örnek bir hesaplama verecek olursak: 36 ay vadeli 20.000 TL kredi çektiğiniz zaman %2,90 faiz oranı uygulanacaktır. (tüm tutarlarda bu bankada uygulanacak faiz tutarı %2,90’dır.) bu faiz oranıyla aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 982,25 TL, toplam kredi tutarınız ise 35,487,60 TL’dir. Alacağınız kredi miktarı yükseldikçe tekrar bir hesaplama yapılır ve tutar artar. Eğer Akbank’ın kredi oranları size uygunsa Akbank Direkt ile internetten, SMS ve Telefon Bankacılığından ya da en yakın Akbank şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.