Genel

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Geçmişe şöyle dönüp baktığımızda ülkemizde faaliyet gösteren banka sayısının az olmasından dolayı uygulanan faiz oranlarının ciddi oranda fazla olduğunu söyleyebiliriz. Zaman içerisinde açılan özel ve yabancı bankaların sayesinde her geçen gün değişen ve gelişen bankacılık sektörü, müşteri sayısını artırmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmakta. Ülkemizdeki birçok kişinin bankacılık hizmetlerini daha çok kredi şeklinde değerlendirdiğini söyleyebiliriz. Birçok kişinin mevcut durumda banka kredilerinin devam ettiğini, birçok kişinin de kredi çekmek üzerine araştırmalar yaptıklarını görebilmekteyiz. Yeni kredi çekecek kişiler için bu yazımız içerisinde faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler vererek nasıl uygun kredi çekebileceklerinden bahsetmeye çalışacağız.

Hemen hemen tüm bankalarda Faizsiz kredi seçeneklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bankalar müşterilerine 2 farklı yöntem üzerinden faizsiz bir şekilde kredi verebilmektedir. Bankalar, bazı zamanlarda kampanyalar düzenleyerek müşterilerine çekecekleri kredi tutarı üzerinden sağlık sigortası, kredi masrafları gibi ücretler yansıtarak faizsiz bir şekilde vermektedir. Masrafları doğal olarak karşılamayan banka, müşterilerine bu tür ücretleri ödeyebilmeleri durumunda kredi verebileceğinden bahsetmektedir. Bununla birlikte son zamanlarda sayıları giderek artan katılım bankaları da gelen kredi taleplerine faizsiz bir şekilde yanıt vermekte olup kredilerini faizsiz bir şekilde vermektedir. Faizsiz olarak verilen krediler için de aranan bazı şartların bulunduğunu söyleyebiliriz. Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018 hakkındaki ayrıntılara daha fazla bakacak olursak;

Faizsiz olarak verilen krediler daha çok kısa süreli olarak verilmektedir. Örnek olarak faizsiz olarak verilen kredilerin vade süreleri maksimum 10 ile 12 ay arasında sınırlandırılmıştır. Bankalar daha çok 3 ay, 6 ay gibi kısa süreli kredi taleplerine olumlu yanıt vererek faiz işlemi uygulamadan kredi vermektedir. Bununla birlikte devlet destekli olarak bazı kişilerin de özel faizsiz kredi alabileceğini söyleyebiliriz. Düğün kredisi, KOBİ destek kredisi, Eğitim kredisi gibi bazı özel kredilere herhangi bir şekilde faiz işlemi uygulanmadığı görülmektedir. KOBİ kredisi hariç diğer kredilerde maksmum çekim tutarı daha çok 5,000 TL olarak belirlendiğini de hatırlatalım. Bu durumlar harici yapılacak her kredi başvuru işlemi sonucunda sizlere yüksek oranda faizler yansıtılacağını da hatırlatmak isteriz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu