DOLAR 5,7077
EURO 6,3084
ALTIN 279,5
BIST 99.207
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
06.09.2019
A+
A-

Emekli faizsiz kredileri, ev, taşıt, tatil gibi hayaller kuran emeklilerin hayallerini gerçekleştirmek için başvurduğu banka desteklerinden biridir. Ayrıca yine emekli vatandaşların her türlü ihtiyacı için kredi seçenekleri bahsedeceğimiz bankalarda bulunmaktadır. Emekliler için emekli maaşlarıyla ödeyebilecekleri kredi seçenekleri hiç kuşkusuz faizsiz kredi seçenekleridir. 2019 emekliye faizsiz kredi fırsatlarıyla siz de bu kredilerden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca öğrenciye kredi veren bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Emeklilere Yüzde Sıfır Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere yüzde sıfır faizli kredi veren bankalar arasında çeşitli kamu bankaları, özel bankalar ve internet bankaları bulunmaktadır. PTT de güvenli ve tamamen faizsiz emekli kredisi sağlayan bir bankadır. Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankaları Sosyal Güvenlik Kurumu ya da BAĞ-KUR ile emekli olmuş, emekli sandığına bağlı olan ya da malulen emekli olmuş müşterileri için faizsiz kredi kampanyaları düzenlemektedir. Kamu bankalarının dışında özel bankaların da emekliler için oluşturduğu bazı kredi kampanyaları bulunmaktadır. En kolay kredi veren bankalar arasında:

 • Herhangi bir evrak ya da kefil istemeden emekliler için faizsiz kredi imkânı sunan Aktifbank,
 • Yine evrak ve kefil istemeden yalnızca internet üzerinden kredi veren Enpara,
 • TEB Bankasına bağlı kefilsiz ve evraksız vergi veren CEPTETEB bulunmaktadır.

2019 Emeklilerin Faizsiz Kredi Almaları İçin Bilmesi Gerekenler

Emeklilere faizsiz kredi için şartlar ve uymaları gereken koşullar vardır. Bu şartlar sağlandığı sürece belirteceğimiz bankalar tarafından sorunsuz bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Ayrıca bilinmesi gereken detaylar şunlardır:

 • Tüm kredilerde olduğu gibi yine kredi notu burada büyük önem taşımaktadır. Kredi sicilinin temiz ve kredi notunun risksiz ya da az riskli olması gerekir.
 • Bankadan bankaya değişiklik gösterse de ortalama 75-80 yaşın altında olması istenilmektedir.
 • Emekli olduktan sonra da çalışmış ya da çalışmaya devam ediyorsa bankaya gelir belgesi sunması istenebilmektedir.
 • Emeklilerin faizsiz kredi kullanabilmeleri için vade sınırı bulunmaktadır. İhtiyaç kredisinde 36, taşıt kredisinde 48 ay maksimum vade sağlanır.
 • Vade ve kredi oranı emekli kişinin gelirine ya da kredi notuna göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Eğer konut kredisi alacak ve taşınmaz mal ipotek ettirecekse evli olan emekli kişinin eşinden yazılı rıza alması ve bankaya iletmesi gerekmektedir.
 • Çekmek istediğiniz kredi tutarının aylık taksiti emekli maaşınızdan yüksek olamaz. Hatta çoğu banka yarısından daha az olarak hesap etmektedir.
 • Birçok banka emekli maaşı için hesap oluşturmaktadır. Ve bu bankalar faizsiz kredi vereceği müşterilerinin kendi maaş müşterisi olmasını tercih eder.

2019 Emeklilere Faizsiz Kredi İçin Gerekli Belgeler

Emekliler için faizsiz kredi veren bankalar, başvuru aşamasında ya da başvuru onayından sonra sizden birkaç belge ve evrak talep edeceklerdir. Bazı bankalar kendi emekli maaşı hesaplı müşterilerinden bu belgeleri talep etmez, bazı bankaların da özel olarak talep edeceği başka belgeler bulunur. Fakat çoğu bankada ortak ve kesin belgeler vardır. Bu belgelerden bazıları şunlardır:

 • Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi
 • Emeklilik Belgesi
 • Emekli olmanıza rağmen çalışıyorsanız Gelir Belgesi
 • Maaş Bordrosu
 • İkametgâh Bilgileri
 • Bankalar tarafından sunulacak Başvuru Formu

2019 emekliye faizsiz kredi veren bankalar ve fırsatları şunlardır:

Ziraat Bankası’ndan ‘Emeklinin Artısı’ Kampanyası

Emekliye sıfır faizli kredi veren banka listesinde Ziraat Bankası 2 çeşit kredi seçeneği ile bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nın emekliler için oluşturduğu kredi paketinin adı ‘Emeklinin Artısı’ paketidir. Bu paketleri ayrı ayrı inceleyecek olursak:

 • Emeklinin Artısı Konut Kredisi: 120 ay vadeyle sunulan bir konut kredisidir. Ekspertiz hizmeti banka tarafından sağlanacaktır ve alabileceğiniz kredi tutarı alacağınız konutun belirlenen değerini %80’i kadar olmalıdır. Alacağınız konut krediniz bitinceye kadar ipotek edilecektir bu süre zarfında evin tapusu bankada olacaktır. Kredi çeken kişiye Hayat Sigortası ve konut için Deprem Sigortası zorunluluğu da bulunmaktadır. Ayrıca eğer krediyi çekecek kişi evli ise eşinden güvence için yazılı olarak beyan istenecektir.
 • Emeklilerin Artısı Bireysel Tüketici Kredisi: Emekli kişiler için 60 aya kadar uzun vadeli sunulan bir bireysel ihtiyaç kredisidir. Bu bankada eğer gerekli görülürse krediyi çekecek kişiden kefil ya da teminat talebinde bulunulur. Kredi çekecek kişiye yine bu kredi türünde de Hayat Sigortası zorunludur. Ayrıca Nüfus Cüzdanı, Gelir Belgesi ve İkametgâh Belgesi kredi başvurusu için talep edilir. Özellikle emekli olduktan sonra da herhangi bir işte çalışmaya devam eden kişiler maaş bordrosu ve gelir belgesi göstermek zorundadır.

Halkbank’tan Mutlu Emekli Kredisi Fırsatı

Emeklilere özel faizsiz kredi veren banka Halkbank, bu emekli kampanyasına ‘Mutlu Emekli’ ismini vermektedir. Kamu bankaları arasında emekliler tarafından çok tercih edilen bu banka 25.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi imkânı sağlamaktadır. Ayrıca 60 aya varan uzun vadelerle kredinizi ödeyebilirsiniz. Emeklilerden kredi için herhangi bir kredi tahsis ücreti ve dosya masrafı da istenmemektedir. Eğer bu bankadan emekli kredisi çekmek isterseniz direkt olan banka şubesinden ya da anında internet, telefon ve SMS seçenekleriyle başvuru yapabilirsiniz. Eğer hızlıca Halkbank’ın emekli kredisi fırsatından yararlanmak isterseniz 3452 kısa mesaj numarasına boşluk bırakarak ‘EMEKLİ – T.C. Kimlik Numarası – Gelir Bilgisi – Kredi Miktarı ‘bilgilerini sırasıyla girerek mesaj atabilirsiniz. Kısa sürede olumlu ya da olumsuz yanıt cep telefonunuza gelecektir.

Ayrıca Yapı Kredi bankası hakkında detaylı bilgiler için bu yazımızı okuyunuz.

Kuveyt Türk’ten Emeklilere Özel Faizsiz Kredi Fırsatları

Emekliler için faiz istemeyen bankalar arasında Kuveyt Türk Bankası da bulunmaktadır. Bir Katılım ve finansman bankası olan Kuveyt Türk, diğer tüm kredilerinde olduğu gibi emekli kredisinde de kesinlikle faiz almamaktadır. Bu bankada emeklilere 20.000 TL’ye kadar faizsiz ihtiyaç kredisi hizmeti sunulur. %1,51 oranda kâr payı uygulanmaktadır. Bu kredi tutarı için de 12 ay vade verilmektedir. Çekeceğiniz kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınacaktır. Kredi tahsis ücretinin yanı sıra yine çekeceğiniz tutarın %0,5’i kadar ferdi kaza sigortasının prim ücreti de alınmaktadır. Ortalama ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 20.000 TL’lik kredi için 1869 TL’dir.

Albaraka Türk’ten Emekliler İçin Faizsiz Kredi

Emeklilere faizsiz kredi sunan bankalar arasında Albaraka Türk Katılım Bankası da vardır. Helal kredi sağlayan bir katılım bankası olmasında dolayı bu bankada da kesinlikle faiz ile karşılaşmazsınız, yalnızca kâr payı ile kredi sağlanır. Bu bankada emekliler için faizsiz 20.000 TL üst limitli kredi hizmeti bulunur. Kredi tahsis ücreti çekeceğiniz kredi tutarının %0.5’i olarak hesaplanır. 12 ay vade ile sunulan bu kredi türüne başvuru yapmak da oldukça kolaydır. En yakın şubeye Nüfus Cüzdanı ve Emekli Aylık Dökümünüz ile gidip hemen başvurabilirsiniz. 24 saat içinde başvuru sonucunuz belli olacak ve tarafınıza iletilecektir. Kâr payı oranı da %1,51’dir.

İş Bankası’ndan Düşük Faizli Emekli Kredisi

Emeklilere uygun kredi veren bankalar arasında düşük faizli kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Faizsiz kredi veren bankaların kâr payları kadar düşük faizlerle kredi veren bu bankalardan biri de Türkiye İş Bankası’dır. Bu bankanın emeklilere özel sunduğu kredi bireysel İhtiyaç Kredisi’dir. Bu bankada maksimum 48 aya kadar 50.000 TL üst limitli kredi imkânı sunulmaktadır. 50.000 TL için uygulanacak olan düşük kredi tutarı %1,49’tur. 50.000 TL’nin altında kullanacağınız tüm krediler için %1,51 faiz uygulanacaktır. Ayrıca herhangi bir kefil ya da teminat da talep edilmemektedir. Direkt olarak şubeden, telefondan ve internetten başvurabilirsiniz.

Denizbank’tan Emekli Bankacılığı ile Kredi

Emekliler için uygun kredi veren bankalar arasında Denizbank’ta yerini almaktadır. Emekli Bankacılığı ile emekli müşterilerinin her durumda ve her bankacılık ihtiyaçlarında yanında durmaktadır. ‘Emekliler Deniz’de Mutlu’ diyerek yola çıkan bu bankada oldukça uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade imkânı sunmaktadır. Ayrıca Denizbank’ta herhangi bir kefil ya da teminat istenmektedir. Emekliler için transfer hizmeti de sunan bu bankada hem emekli maaşınızı hem de diğer bankalardaki borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilir ve yapılandırma işlemi yapabilirsiniz.

Fibabank’tan Emeklilere Özel Kredi

Emeklilere özel kredi fırsatları sağlayan bankalar arasında Fibabank da yerini almaktadır. Bu bankada faizsiz kredi seçeneği yalnızca 3000 TL limitli bir kredidir. 3000 TL’ye ayrıca 18 ay vade imkânı da sağlanmaktadır. 12-18 ay vade seçeneklerinden istediğinizi seçerek bu küçük limitli krediyi sıfır faizle alabilirsiniz. Küçük ihtiyaçlarınız için alacağınız bu kredide bankaya ayda 345 TL gibi bir tutar ödeme yaparsınız.

Şekerbank’tan Emeklilere Faizsiz Şeker Gibi Kredi

Faizsiz emekli kredisi sunan bankalar arasında Şekerbank da bulunmaktadır. Bu bankada 36 ay vade ile 36.000 TL’lik Faizsiz Emekli Kredisi alma imkânınız vardır. Maaşınızı Şekerbank’a taşırsanız kredi alma imkânınız daha fazla olacaktır. Ayrıca bu bankaya kredi başvurusu yapmak da oldukça kolay. T.C. Kimlik Numaranız ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır, başka hiçbir belge talep edilmez.

PTT Bank’tan Emekliye Kredi Desteği

Emekliye faizsiz kredi desteği veren bankalar arasında en çok tercih edilen PTT Bank’tır. Anlaşmalı bankalar ile PTT aracılığıyla sunulan bu kredi hizmeti hem uygun faiz hem de uygun ödeme yöntemleri sunmaktadır. 84 yaşını aşmamış olan tüm emekliler PTT’nin kredi desteğinden yararlanabilirler. 2019 emekliye faizsiz kredi veren banka PTT, kredi notu yeterli olan herkese bu desteği vermeye çabalamaktadır. Emekli maaşınızı PTT üzerinden almanız da istenen şartlardan bir tanesidir. Ayrıca aldığınız aylık emekli maaşı, çekeceğiniz kredinin aylık taksitinin en az 2 katı fazla olmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.