DOLAR 5,5773
EURO 6,1735
ALTIN 271,2
BIST 95.734
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Gök Gürültülü

Faturalı Hat İle Kredi Nasıl Çekilebilir?

Faturalı Hat İle Kredi Nasıl Çekilebilir?
02.05.2018
A+
A-

Faturalı hat sahiplerine kredi veren birçok kurum bulunmakta olup faturalı hat kullanıcıları faturalarını ödeyemediği takdirde kredi verilmektedir. Faturalı hat sahipleri, faturalarını ödeyemedikleri zaman kurumlardan kredi alabiliyor. Bu kredi türü sadece faturalarını ödeyemeyen faturalı hat kullanıcıları için geçerlidir. Faturalı hat ile kredi, banka kredilerinden biraz daha farklı bir kredi türüdür. Sicili bozuk olan, kredi alamayan ya da kredi notu düşük olan vatandaşların telefon almak için ilgili telefon firmaları aracılığı ile kredi alarak telefon sahibi olmaları için verilen bir kredi türüdür. En fazla 24 ay olarak belirlense de sıklıkla 6 ila 12 ay arasında vade imkânı sunuluyor. Telefon ücreti ve faturalı paket tutarı gözetilerek aylık taksitler halinde ödeme yapılır.

Faturasız Hat Sahipleri Kredi Alabilir Mi?

Faturasız hatlara kredi veren herhangi bir operatör firması bulunmamaktadır. Hat üzerinden kredi almak için öncelikli olarak faturalıya geçiş yapılması gerekiyor. Faturalı hat için kredi almak mümkün iken faturasız hat sahiplerine herhangi bir kredi imkânı tanınmıyor. Faturalı hak sahipleri, taksitli telefon almak istedikleri zaman hatlarını faturalıya geçirmeleri gerekiyor. Faturasız hatların faturalıya geçirilmesi oldukça kolay olup işlem bir hayli kısa sürmektedir. Ayrıca hattı başka bir operatöre taşımakta oldukça kolaydır.

Faturalı Hat Sahipleri Nasıl Kredi Alır?

Faturalı hat kredisi almak isteyen vatandaşlar faturalarına ek olarak taksitli bir şekilde akıllı cihaz alabiliyorlar. Bunun için birçok operatör firması vatandaşlara olanak tanıyor. Hat sahibi olarak kredi almak isteyen vatandaşların operatör firmaları ile iletişime geçmeleri ve kredi talep etmeleri yeterlidir. Faturaya ek olarak alabilecekleri krediler için vatandaşların öncelikle faturalı hat almaları gerekiyor. Faturalı hat almak isteyen vatandaşlar yine telefon alacakları operatör firması aracılığı ile hatları eğer faturasız ise faturalıya geçirebiliyorlar. Cep telefonu almak isteyenler kolay bir şekilde kredi alabilir ve aldıkları kredi ile de akıllı cihaz satın alabilirler.

Faturalı Hat İle Kredi Neden Verilir?

Faturalı hat kredisinin verilme nedeni kişilerin faturaları üzerinden taksitli cihaz almaları için verilmesidir. Kişilerin kredi alamadıkları durumlarda operatör firmaları aracılığı ile cep telefonu almalarını sağlayan faturalı hat kredisi bu neden ile verilmektedir. Kişilerin kredi alamayacak durumda olmamaları neticesinde talepleri doğrultusunda operatör firmalarından kredi alabilmektedirler. Bu kredi türü diğer kredi türlerinden daha farklı olup sadece operatör firmasına ait bir kredidir ve cihaz alımları için kullanılabilir.

Faturalı Hat Üzerine Cihaz Nasıl Alınır?

Faturalı hatla cihaz alımı yapmak için öncelikli olarak faturalı hat sahibi olunması gerekiyor. Faturalı hat sahibi olan kişiler eğer kredi notları da yüksek ise bu durumda operatör firmalarından akıllı cihaz satın alabilmektedir. Ancak akıllı cihazın bedelini tek seferde peşin olarak ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlar operatör firmaları aracılığı ile taksitli akıllı cihaz satın alımı yapabiliyorlar. Bunun için cihazı faturalarına işletmeleri ve aylık eşit miktarda taksite böldürerek ödeme yapmaları gerekiyor.

Faturalı Hat İle Kredilerde Vade Uzunluğu

Faturalı hat kredi vadesi operatör firmalarına göre farklılık göstermesine rağmen belirlenen ortak limitler bulunuyor. Faturalı hat üzerinden kredi almak isteyen vatandaşlara kredi miktarı fark etmeksizin en az 6 aylık bir vade uzunluğu sunulmaktadır. Faturalı hat ile kredi alacak vatandaşlara verilen en uzun vade süresi ise genellikle 12 aydır. Ancak bazı durumlarda 24 aylık taksit imkânı sunan operatör firmaları da bulunuyor. Alınan akıllı cihazın markası, operatör firmasının şartları ve akıllı cihazın fiyatı gibi etkenler vade uzunluğunu etkilemektedir. Ayrıca faturalı hat üzerinden alınan akıllı cihaza faiz oranı da eklenmektedir.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Başvurusu Nereye Yapılıyor?

Faturalı hat kredisi başvurusu nereye yapılır sorusu sıklıkla merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Faturalı hat üzerinden kredi almak isteyen vatandaşlar ilgili operatör firmaları aracılığı ile başvurularını yapmaktadır. Şube üzerinden başvuru yapıldığı gibi bazı operatör firmaları internet üzerinden de hem faturalı hat alınmasına hem de akıllı cihaz siparişi verilmesine izin vermektedir. Ancak en sağlıklı ve güvenli olan yöntem ilgili operatör firmasının şubesine giderek tüm işlemleri müşteri temsilcisi ile birlikte gerçekleştirmektir. Faturalı hatta tanımlı bir şekilde akıllı cihaz almak isteyen vatandaşlar, faturalı hatlarının bağlı bulunduğu kurum üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Fatura Hatta Tanımlı Kredi Nasıl Geri Ödenir?

Faturalı hat kredisini geri ödemek için öncelikli olarak bir operatör firması ile görüşüp anlaşma yapılması gerekiyor. Anlaşma neticesinde kişi akıllı cihazını faturasına tanımlı bir şekilde alır ise geri ödemeleri belirlenen vade uzunluğu içerisinde aylık taksitler ile yapmaktadır. Aylık taksit miktarı kişinin faturasına yansıtılmakta ve aylık normal telefon hattı faturası ile birlikte üzerine eklenen akıllı cihaz kredisini de ödemektedir. Bunun için ek bir işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Kişi hali hazırda telefon faturasını ödediği platformlar aracılığı ile kredisini de ödeyebilmektedir. Bunun için ek bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

Faturalı Hat İle Kredi Veren Operatör Firmaları

Faturalı hatta kredi veren firmalar arasında köklü firmalar bulunuyor. Senet karşılığında akıllı telefon alımı yapılmasına izin veren galeriler de bulunmaktadır. Ancak vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları ve dolandırıcı firmalardan uzak durmaları gerekmektedir. Faturalı hatta tanımlı bir şekilde kredi almak isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği operatör firmaları şu şekildedir;

Tarafından faturalı hat sahiplerine faturalarına tanımlı olmak üzere kredili akıllı cihaz verilmektedir. Kişilerin kurumsal, güvenilir ve yasalara uygun hareket eden firmaları tercih etmeleri ve bu firmalar aracılığı ile kredili akıllı cihaz alımı gerçekleştirmeleri önemle tavsiye edilmekte.

Faturalı Hat İle Kredi Alma Koşulları Nedir?

Faturalı hatta kredi şartları bulunmakta ve bu şartlar yerine getirildiği takdirde kişiler faturaları hatları üzerine kredi alabilmekte ve akıllı cihaz sahibi olabilmektedirler. Faturalı hat üzerine tanımlı kredi almak için gerekli şartlar şu şekildedir;

 • Telefonun alınacağı operatör firmasına ait bir faturalı hat sahibi olmak
 • Daha önce ilgili firma tarafından kara listeye alınmamış olmak
 • Kredi notunun yeterli olması
 • Faturaların daha önce düzenli bir şekilde ödenmesi

Gerekmektedir. Faturalı hattın üzerine kredi almak isteyen vatandaşların ayrıca ilgili operatör firması ile sözleşme imzalaması da gerekmekte.

Faturalı Hat ile Alınabilen Telefonlar

Faturalı hat üzerinden alınan akıllı cihazlar bulunuyor ve bu cihazlar operatör firmalarına göre değişse bile çoğu telefon kendi firması tarafından faturaya ek olarak satılabilmesi için izin verilmektedir. Faturalı hat ile alınabilen bazı telefon markaları şu şekildedir;

 • Apple – iPhone
 • Samsung – Galaxy
 • LG
 • Huawei
 • Honor
 • Nokia
 • Casper
 • Vestel
 • Xiaomi
 • OPPO
 • Alcatel

Satışı yapılan bazı telefon markaları arasında yer alıyor. Faturalı hat aracılığı ile kredi aldıktan sonra kişiler yukarıda belirtilen telefon markalarını tercih edebiliyor. Bu telefon markalarının çoğu modeli faturalı hatta tanımlı kredi ile alınabilmekte olup vatandaşlar isterler ise operatör firmaları ile iletişime geçerek telefon kataloğundan istedikleri akıllı cihazı seçebilirler. 24 ay taksitle cihaz almak içinde benzer yöntemleri kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.