Banka Rehberi

Finansbank Hesap Numarası Öğrenme

Finansbank hesap numarası öğrenme işlemlerini yapmak için ekstra bir uygulama ya da programa ihtiyacınız bulunmuyor. Güvenli olup olmadığından şüphelendiğiniz uygulamalara gerek olmaksızın formülü kısa sürede öğrenerek hesabınızın hesap numarasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bir kullanıcının hesabınıza para transferi gerçekleştirmek istediği sırada ihtiyaç duyacağı hesap numaranız aslında IBAN numaranızla birlikte size iletilmektedir.

Para transferi işlemleri sırasında çok önemli bir yere sahip olan hesap numaraları, uluslararası para transferi işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına banka ve şube kodlarını da içerisinde barındıran IBAN numaralarına yerini bırakmaktadır. Fakat halen ülke içi para transfer işlemlerinde tercih edebileceğiniz hesap numarası yöntemi için ilk önce hesap numarasını öğrenmeniz gerekmektedir.

Finansbank Hesap Numarası Sorgulama

Finansbank hesap numarası öğrenme işlemleri için yapılması gereken temel işlem banka tarafından oldukça pratik ve hızlandırılmıştır. Finansbank internet bankacılığına giriş yapmanız ve buradan hesap numaranıza ulaşmanız mümkündür. Bunun yanı sıra Finansbank şubeleri, telefon bankacılığı gibi bağlantılarıyla da hesap numaranızı müşteri temsilcinizden talep edebilirsiniz.

Müşteri temsilciniz ile görüşerek hesap numaranızı öğrenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken görüşme sırasında temsilcinize “QNB Finansbank hesap no öğrenme” işlemi gerçekleştirmek istiyorum demektir. Temsilciniz çok kısa bir süre sizi bekletecek ve ardından hesap numarası bilgilerinize ulaşacak, bu bilgileri tarafınıza aktaracaktır.

Finansbank Hesap Numarası Nerde Yazar?

Finansbank hesap numarası, hesabınızla ilgili işlemlerin gerçekleştirildiği birçok alanda detaylıca yer almaktadır. En basit örnek olarak internet bankacılığı kullanıyor iseniz resmi QNB Finansbank adresi üzerinden internet bankacılığı sayfasına erişebilir, hesaplarınızın bulunduğu sekmeye geçiş yaparak bu alandan hesap numarası bilginize ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra CardFinans kartınız bulunuyor ise hesap numaranıza ulaşmak oldukça basit.

  • Finansbank Hesap Numarası Kartın Neresinde?

CardFinans Kart sahipleri kartlarının üzerini incelediği takdirde QNB Finansbank yetkilileri tarafından kartlarının üzerine hesap numaralarına dair bir alan oluşturduğu ve bilgilerini girdiklerini görebilirler. Müşterilerinin her an her ihtiyacını karşılamak adına devamlı yenilikler ve çalışmalar yapan QNB Finansbank, hesap numaralarınıza her an ihtiyaç duyabileceğinizi tahmin etmiş olacak ki yanınızda taşıdığınız kartlarınızın üstüne bu bilgiyi yerleştirmiş.

  • Finansbank IBAN’dan Hesap Numarası Bulma

Finansbank hesabınıza ait IBAN numarasını biliyor fakat hesap numarasına ihtiyaç mı duyuyorsunuz? Sorun yok, IBAN numaranız içerisinde yer alan sayılar topluluğunda hesap numaranızın gizli olduğunu söylesek ne düşünürsünüz? Ülkemizde yer alan tüm bankalarda ortak kullanım olarak IBAN numaraları şu şekilde açılmaktadır;

  1. IBAN Numarasının ilk 2 rakamı/hanesi kontrol basamak rakamları olarak geçmektedir.
  2. Sonraki 5 rakam/hane ise banka ve şube kodunuzu barındırmaktadır.
  3. IBAN numaranızın son 16 hanesi/rakamı ise hesap numaranız için ayrılmıştır.

NOT: IBAN üzerinde yer alan son 16 hane/rakam hesap numaraları için ayrılmış alan olarak geçmektedir. Hesap numaranızın 16 haneden kısa olması halinde asıl hesap numaranız sağ tarafa doğru yanaşacak ve solda kalan fazlalık hanelere 0 eklenecektir. Asıl hesap numaranız öncesinde gelen “0” değerlerini görmezden gelerek hesap numaranızı bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Yorum

  1. finansbank en kullanışlı bulduğum bankalardan biri, hesap numaramı nasıl bulacağımı sayenizde öğrendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu