Banka Rehberi

Garanti Bankası EFT Saatleri 2019

Herhangi bir bankanın müşterisi farklı bir bankada yer alan kendi adına ya da farklı bir kişi, kurum adına açılmış hesaba para transferi gerçekleştirmek istemesi halinde EFT işlemi gerçekleştirmek zorundadır. EFT işlemleri bankalar arasında bazı protokollerin devreye girmesi gerektiğinden dolayı yalnızca belirli saat aralıklarında işleme alınabilmektedir. Birçok tüketici bu saatleri dikkate almadan hareket ediyor ve para transferleri gerçekleşmediği için işlerinin aksamasıyla karşı karşıya kalabiliyor. Garanti Bankası eft saatleri konusunda birçok banka gibi geçtiğimiz yıl içerisinde ufak bir esnekliğe imza atmış bankalardan birisi. Garanti Bankası eft saatleri hakkında tüm detaylar aşağıda yer alıyor.

garanti eft saatleri

Garanti EFT Saatleri 

Garanti eft saatleri sabah 09.00 itibariyle başlıyor olup akşamüzeri 17.15 ‘de son bulmaktadır. 09.00 – 17.15 aralığında gerçekleştireceğiniz EFT işlemleri kısa sürede tamamlanacak ve alıcı hesaba ulaştırılacaktır. Yarım gün tatil edilen bir günde işlem yapacaksanız yine 09.00 itibariyle başlayan EFT işlemleri 11.45 ‘de son bulacaktır.

Garanti Bankası hesabınızı kullanarak göndereceğiniz EFT aracılığıyla gerçekleşen para transferlerinde paranın alıcı hesaba gün içerisinde hatta dakikalar içerisinde ulaşmasını istiyorsanız güncel Garanti eft saatleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu saat aralıklarına dikkat etmeden transfer gerçekleştirirseniz paranız gün içerisinde karşı tarafa iletilmeyebilir ve transfer işlemi bir sonraki çalışma gününe sarkabilir.

Garanti EFT Sorgulama

Garanti Bankası üzerinden gerçekleştirilen EFT işlemleri genellikle 5 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bazı durumlarda bu transfer süreci uzayabilmektedir. Transfer sürecinin uzamasına neden olan bazı durumlar şunlardır;

  • EFT işlemini onaylayacak banka çalışanının herhangi bir nedenle işlemden şüphelenmesi,
  • EFT işlemini gerçekleştirecek gönderici bankada yaşanan yoğunluk,
  • EFT işlemini onaylayacak alıcı bankada yaşanan yoğunluk,
  • EFT işlemi sırasında bilgiler girilirken gerçekleştirilen hatalar…

Yukarıda başlıca EFT işleminin gecikmesine neden olan veya gerçekleşmemesine sebep olan hatalara yer verdik. Eğer her şeyin düzgün olduğu ve bir aksaklık yaşanmaması gerektiğini düşünüyorsanız 30 dakika beklemenizi ve 30 dakikada tamamlanmaz ise Garanti Bankası’nı arayarak Garanti EFT saaatleri işlemi gerçekleştirmek istediğiniz belirtmeniz gerekiyor. Bir müşteri temsilcisi aracılığıyla transfer süreci hakkında bilgi alabilir ve sistemsel bir takılma yaşandı ise temsilcinin müdahale etmesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu