Genel

Garanti Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartları, ülkemizde bulunan kişilerin belki de en büyük ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Yapacakları alışverişleri peşin almakta zorlanan kişiler, sahip oldukları kredi kartlar üzerinden taksitli alışverişler yaparak alışverişlerini daha ekonomik olarak yapmaktadırlar. Kredi kartları konusunda her bankanın alternatif seçeneklere sahip olduğunu, bireysel ve ticari olarak müşterilerine hizmet verdiklerini söyleyebiliriz. Kişiler, bununla birlikte sahip oldukları kredi kartların yedeği olarak adlandırılan ek kartlarını çıkartarak aile bireylerinin dahi kullanımına açmaktadırlar. Bugün, bu yazımız içerisinde Garanti Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Her bankanın ek kart çıkarma konusunda aradığı şartlar birbirinden farklı olmasından dolayı bu yazımız sadece Garanti Bankası üzerine kurulmuştur.

Garanti Bankası Ek Kart Başvuru Kanalları Nelerdir?

Garanti bankası üzerinden mevcut bir kredi kartı bulunan kişiler, ek kart başvurusunu sahip oldukları kredi kartları üzerinden yapmaktadırlar.  Ek kartlar, kişinin kendisinden ziyade birinci dereceden yakın aile üyelerine çıkartılmaktadır. Kişinin kendi adına bir ek kart çıkartma gibi durumuna izin verilmemektedir. Başvurular, başta şube birimi olmak üzere SMS ve internet üzerinden de yapılabilmektedir.  Bu birimler üzerinden başvuruların nasıl yürütüldüğünden bahsedecek olursak;

Şubeler Üzerinden Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çevrenizde bulunan en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz durumunda ek kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Şubeler üzerinden yalnızca 18 yaşını doldurmuş aile bireyleriniz için başvurularda bulunabilirsiniz. Şubeler üzerinden yapılan başvurularda dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise; başvuru sırasında ek kart sahibi olacak aile bireyin de sizinle birlikte gelmesi gerekmektedir. Bu şartın yerine getirilmemesi durumunda ek kart başvurusunun yapılamadığını bilmeniz gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Ek Kart Başvurusu

Garanti Bankası resmi internet adresine giren kişiler, sağ üst tarafta yer alan bireysel sekmesine tıkladıktan hemen sonra “Bireysel” sekmesine tıklayarak bilgileri ile giriş yapmaları gerekmektedir. Sisteme giriş yapan kişiler, kartlarım bölümünden kredi kartlarına girerek pencere üzerinden ek kart başvurusu yapabilirler.

SMS Üzerinden Ek Kart Başvurusu

2018 yılı Haziran ayı itibari ile SMS üzerinden başvurular belirli bir süreye kadar durdurulmuştur. Tekrardan başvuru alınması ile beraber ayrıntıları sizlere güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu