Banka Rehberi

Garanti Bonus Sanal Kart Oluşturma

Garanti Bonus Sanal Kart Özellikleri

İnternet üzerinden alışveriş yapma furyası her geçen gün giderek artmaya devam ediyor. Birçok kişi internet üzerinden alışveriş yaparken kart bilgilerini paylaşmaktan çekiniyor. Son zamanlarda yaşanan siber saldırılar, birçok kişinin kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesini neden olmuştur. Bankalar, bu durumun önüne geçebilmek amacıyla sanal kart sistemi hayata geçirerek internet alışverişlerini tamamen güvenilir bir şekilde tamamlanmasına olanak sağlamışlardır. Asıl kredi kartı üzerinden açılan sanal kartlar sizin belirleyebileceğiniz bir limite sahip olurlar. Alışveriş yapmadan önce alışveriş tutarı kadar açılan sanal kartlar, alışveriş yapıldıktan sonra silinerek kart güvenliği sağlanır. Bu yazımız içerisinde Garanti Bonus sanal kart oluşturma hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Garanti Bonus Sanal Kart Özellikleri

Garanti Bonus Sanal Kart Oluşturma
Garanti Bonus Sanal Kart Oluşturma
  • Garanti Bonus kart limitini tamamen siz belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz limit, asıl kredi kartının limitinizden alınır.
  • Oluşturmuş olduğunuz sanal kart limitinin tamamını kullanmak zorunda değilsiniz. Alışveriş yaptıktan sonra arta kalan limiti asıl kredi kartı limitine geri ekletebilirsiniz.
  • Oluşturmuş olduğunuz sanal kartlar için Garanti Bankasına hangi bir şekilde ücret ödemezsiniz.

Garanti Bonus Sanal Kart Oluşturma

Garanti Bonus sanal kart oluşturma işlemi için aşağıda yer alan adımları sırasıyla uygulamanız gerekiyor.

  • Garanti sanal kart oluşturma işlemi için ilk olarak garanti.com.tr internet adresine giriş yapmanız gerekiyor.
  • Bireysel müşteri girişi üzerinden T.C. Kimlik numarası veya müşteri numarası ile sisteme giriş yapın.
  • İnternet bankacılığına giriş yaptığınızda üst menü içerisinde yer alan “KART” kısmına tıklayın.
  • KART kısmına girdiğinizde bir menü açıldığını göreceksiniz. Bu menü içerisinden sanal kart kısmına tıklamanız gerekiyor.
  • Açılacak olan yeni sayfada bir sanal kart sahibi olmadığınız için “Başvur” adı altında bir buton yer aldığını göreceksiniz. Başvuru kısmına tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiş yapın.
  • Bir sonraki sayfada sanal kartın bağlı olacağı hesap kartı ya da kredi kartını seçmeniz gereken bir form gelecektir. Buradan bonus kartı seçerek devam butonuna tıklayın.
  • Bonus Kart seçimini yaptıktan sonra seçimini yaptıktan sonra sizlere bir oany forumu sunulacaktır. Gerekli onayı verdikten sonra sanal kartınız ile ilgili detaylı bilgiler verilecektir.
Garanti Bonus Sanal Kart Oluşturma
Garanti Bonus Sanal Kart Oluşturma

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sanal kartınıza ait kart numarası, son kullanım tarihi ve CVC kodu gibi önemli bilgiler size iletilecektir.

Sanal kart oluşturduğunuza göre artık kart limiti belirleme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için tekrardan ana menüye dönerek kart kısmından sanal kart bölümüne girerek oluşturmuş olduğunuz sanal kartın “Detay“ bölümüne giriniz. Detay kısmına girdiğinizde sanal kartınız ile ilgili yapabileceğiniz birçok ayarlamaların olduğunu göreceksiniz.

Açılan sayfada limit değişikliği butonuna tıklayarak bir sonraki sayfadan kartınız için limit oluşturabileceğiniz kısım karşınıza gelecektir. Burada istediğiniz değer yazarak devam tuşuna basınız.

Yukarıdaki adımları uygulamanız durumunda Garanti Bonus sanal kart oluşturma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu