Banka Rehberi

Garanti Kartsız Para Çekme

Türkiye’nin en büyük 3. Bankası olan Garanti Bankası 1946 yılında Ankara’da kurulmuştur. Özel bir banka olmasından ötürü ilk etaplarda çok fazla tercih edilmeyen Garanti, zaman içerisinde sunmuş olduğu hizmetler sayesinde milyonlarca bireysel ve kurumsal müşteri elde etti. 2015 yılında 110 milyar dolar konsolide aktif büyüklüğe sahip olan Garanti Bankası, bağımsız kuruluşlarca yapılan araştırmalarda her yıl alanının en iyi bankası seçilmiştir. Garanti Bankası kullanan birçok kişi, gerek iş çıkışı stresi gerekse unutkanlık nedeni ile bazı günler banka kartlarını yanına almaya unutur. Bireysel ve kurumsal birçok müşterisi bulunan bu banka Garanti kartsız para çekme özelliğini aktif hale getirdi.

Garanti Kartsız Para Çekme
Garanti Kartsız Para Çekme

Banka kartı yanında bulunmayan kişiler Garanti kartsız para çekme işlevi sayesinde artık mağdur olmadan rahatlıkla para çekebilecekler. Türkiye’de dijital bankacılık alanında büyük gelişmeler ortaya çıkaran Garanti, müşterilerinden gelen her öneri, istek ve şikayeti yerine getirmeye çalışıyor. Kartsız olarak para çekilebileceğiniz yöntemler;

Garanti QR Kod ile Kartsız Para Çekme

Garanti Bankası, Türkiye’de QR kullanımını başlatan ilk bankalar arasında yer alıyor. QR Kod kullanımı yaparak istediğiniz Garanti Bankası ATM’sinden kartsız bir şekilde para çekimi yapabilirsiniz. Bu özellikten yararlanabilmeniz için Garanti QR uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirmeniz gerekiyor. Google Play Store ve Apple Store içerisinde yer alan Garanti Cep Şubesi adındaki uygulama tüm telefonlar için uyumluluk göstermektedir. İndireceğiniz uygulama üzerinden vadesiz mevduat hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu aşamaya kadar olan işlemleri yaptıktan sonra artık Garanti Bankası ATM’sine giderek karşınıza gelen menü seçenekleri üzerinden QR işlemleri kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Karşınıza gelecek ekranda para çekmek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra karşınıza gelecek olan QR kodu telefonunuzun arka kamerası ile taratınız. Garanti Cep Şubesi, gelen QR kodunu otomatik olarak algılayarak istediğiniz para çekme talebini onaylanayacaktır. QR Kod ile para çekme işlemi oldukça kolay olup birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

CepBank ile Kartsız Para Çekme

Garanti Kartsız Para Çekme
Garanti Kartsız Para Çekme

Garanti kartsız para çekme işlemi için bir diğer önerimiz ise CepBank’dır. CepBank ile hem size gönderilecek parayı kartsız bir şekilde çekebilir hem de kendi hesabınızdan cep telefon numaranıza para göndererek çekimini yapabilirsiniz. Bu özellik tamamen kartını unutan kişilerin mağdur olmasını önlemek amacı ile geliştirilmiştir. Bu özellikte para banka hesaplarından ziyade cep telefon numarasına gönderilir. Kartınızı evde unutmuş olabilirsiniz; Garanti Cep Şube üzerinden cep telefon numaranıza CepBank ile para göndererek gün içerisindeki sorunu kolay bir şekilde çözümleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz parayı nasıl çekeceğinizi merak ediyorsanız;

  • Size en yakın Garanti Bankası ATM’sine giderek Giriş bölümü üzerinden “CepBank Para Çekme” kısmına tıklıyoruz.
  • Karşınıza gelecek ekrana ilk olarak para gönderen kişinin telefon numarasını girmeniz istenecektir. Eğer kendi hesabınızdan para gönderiyorsanız bu alana kendi telefon numaranızı gireceksiniz. Bir sonraki aşamalarda sırası ile kendi telefon numaranızı, gönderilen para tutarı ve son olarak telefonunuza gönderilen şifreyi girmeniz istenecektir.

Belirtilen adımları uygulamanız durumunda Garanti kartsız para çekme işlemini başarılı bir şekilde yürütmüş olacaksınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu