Kredi Kartları

Garanti Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en büyük 3. Bankası olan Garanti Bankası, milyonlarca müşteri ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Hem bireysel hem de kurumsal işlemler için faaliyet gösteren Garanti Bankası, istatistiklere göre Türkiye’de en çok kredi kartı başvurusu alan banka olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımız içerisinde garanti kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler vererek kredi kartı başvurusunu nasıl yapılacağını dile getirmeye çalışacağız.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu
Garanti Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartları, taksitli alışveriş özelliği sayesinde birçok kişinin ekonomik sıkıntılarına çözümler üretmekte. Bununla beraber bankanın anlaşmalı olduğu üye işyerleri üzerinden yapılan alışverişlerde kazanılan para puanlar bir sonraki alışverişlerin daha da indirimli yapılmasına katkı sağlamakta. Kredi kartı kullanımı konusunda Garanti Bankasını tercih etmek isteyen kişilerin uygulaması gereken işlemler;

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en büyük 2. özel bankası olan Garanti Bankası, atmış olduğu adımlar ve teknolojinin desteği sayesinde Avrupa’nın en iyi bankaları arasında yer alıyor. Birçok işlemini artık dijital ortama taşıyan Garanti Bankası, kredi kartı başvurularını da artık internet üzerinden alıyor. Bununla birlikte internet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemi üzerinden de kredi kartı başvurusu yapabilmek mümkündür.

Garanti kredi kartı başvurusu için T.C. Kimlik Numarası ve cep telefonunuzu kullanmanız yeterlidir. Birazdan belirteceğimiz numara üzerine göndereceğiniz SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilir, yanıtını birkaç dakika içerisinde alabilirsiniz. Tüm işlemleri dijitale taşıyan Garanti Bankası, kredi başvurularını bu şekilde şubeye gelmeden çözerek birçok sıkıntının önüne geçiyor.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu
Garanti Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu sırasında her bankanın bir takım bilgi ve belge istediğini biliyorsunuz. Garanti Bankası da kredi kartı başvurusu sırasında kişilerden belgelenebilir bir gelir belgesi talep edebilir. Bu gibi durumlarda gelir belgenizin çıktısını alarak en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuruyu elden yapmanız gerekiyor. Her iki aşamada da kredi kartı başvurusu onaylanır ise kredi kartınız 10 ile 15 iş günü içerisinde ev ya da iş adresinize gönderilecektir.

Garanti Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Garanti kredi başvurusu için gerekli belgeler hakkında bilgi vermeden önce bir konu hakkında daha konuşmak istiyoruz. Garanti Bankası, bünyelerinden ilk kez kredi kartı çıkaracak müşterilerine limit olarak maaşlarının 4 katı kadar bir limit tanımlamasında bulunmaktadır. Örneğin; asgari ücret ile çalışan bir kişi Garanti Bankası kredi kartına başvurduğunda alacağı kartın limiti 8,000 TL olacaktır. Düzenli ödemeler yapıp yıllarca Garanti Bankası ile çalışan kişilerde bu oran giderek artış göstermektedir. Garanti kredi başvurusu için gerekli belgeler;

  • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişiler için maaş bordrosu (E-Devlet üzerinden alınabilir)
  • Özel sektörde çalışan kişiler için SGK Belgesi ve maaş bordrosu
  • İşletme sahipleri ve esnaflar ise son döneme ait kurumlar vergisi beyannamesi veya işletme defteri hesap özetini teslim etmeleri gerekiyor.
  • Üzerinde T.C. Kimlik Numarasının yazdığı kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı
  • Talep edilen kredi kartı limiti için belgelenebilir gelirin yetersiz olması durumunda kira sözleşmesi vb. ek gelir gösteren belgeler

Garanti kredi kartı başvurusu için istenmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Alma Şartları

Garanti Bankası, kredi kartı başvurularında kredi notuna bakarak onay ya da red vermektedir. Garanti kredi kartı başvurusu için kredi notunuzun en az 1255 puan seviyesinde olması gerekiyor. Yüksek bir geliriniz olup kredi notunuz 1255 puanının altındaysa Garanti Bankasından kredi kartı alamazsınız.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu
Garanti Kredi Kartı Başvurusu

Kredi notu konusunda elbette bazı kırılma noktaları bulunmaktadır. Eğer Garanti Bankası içerisinde vadeli ya da vadesiz bir banka hesabınız varsa ve bu hesabı uzun süredir kullanıyorsanız kredi notunuz 1000 ile 1250 arasında olsa dahi kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durum için de elbette aranan bazı hususlar bulunmaktadır. Başta Garanti Bankası olmak üzere herhangi bir bankadan son 2 yıl içerisinde kredi kart, kredi ya da hacizden ötürü bir idari takibiniz olmaması gerekiyor.

SMS İle Garanti Kredi Kartı Başvurusu

Şubesi bankacılık konusunda oldukça iddialı olan Garanti Bankası, SMS üzerinden de başvuru alabilmektedir. Telefonlarının mesaj bölümüne girerek önce “BONUS” yazıyoruz ve bir boşluk bırakıp “T.C. Kimlik Numaranızı” yazmanız gerekiyor. Hazırladığınız bu mesajı “3340” göndermeniz durumunda artık kredi kartı başvurunuz Garanti Bankasına gönderilmiştir. Yanıt sistem durumuna göre 5 dk içerisinde gelmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu