Kredi Kartları

Halk Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

Halk Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

4,5G hizmetinin yaşantımızın içerisine girmesi ile birlikte bankalar için büyük bir sorun meydana geldi. Telefon altyapı sistemlerinin 4,5G hizmetine uyumlu olmadığının bilincine varan bankalar ne yazık ki büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı. Bu bankalardan bir tanesi ise Halk Bank. Halk Bank 4,5G hizmetinden yararlanmaya başlayan telefon numaralarına ne yazık ki mobil uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden tek kullanımlık giriş şifresini gönderemiyor. Bu işlem sağlanamadığı gibi ek olarak mesajın telefon numarasına gönderilmesinden sonra bu telefon numarası Halk Bank sistemi üzerinde bloke ediliyor. Bloke işleminin kaldırılması ve tekrar numaraya tek kullanımlık giriş şifresinin gönderilmesi ise şöyle mümkün.

 

Halk Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halk Bank müşterisi iseniz ve 4,5G ve hat değişimi nedeniyle telefon numaranız sistem tarafından bloke edildiyse sizlere iki yol seçeneği sunuyoruz. Dilerseniz Halk Bank müşteri numarası 444 0 400 veya  0850 222 0 400 numarası üzerinden ulaşarak durumu anlatabilir ve Halk Bank Sim Kart Bloke Kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlem diğer seçeneğe göre çok daha kolay olarak görülmekte olduğundan dolayı en çok tercih edilen yoldur diyebiliriz .

Eğer müşteri temsilcisi ile görüşerek bu işleminizi yapmak istemiyorsanız çevrenizde bir adet Halk Bank ATM’si olmak zorunda. ATM’ye kartlı işlem girişi yaparak hesap işlemlerinden ayarlarınıza gelerek Halk Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktadan sonra yaklaşık olarak bir saat içerisinde telefon numaranız tekrardan sisteme kayıt olacak ve bloke olarak adlandırılan listeden çıkacaktır. Tekrar mobil bankacılık yada internet bankacılık için tek kullanımlık sms istediğinizde sorunsuz şekilde sms telefonunuza iletilecektir. Bankalar bu sorun için yoğun şekilde çalışıyor olsalar dahi henüz bir çözüm üretebilmiş değiller. Yakın zaman içerisinde sorunun çözüme ulaşacağını belirten Halk Bankası yönetim kurulu üyeleri tüm müşterilerden böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıkları için özür dilediler. Eğer sizde Halk Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma yöntemlerini merak ediyorsanız üst kısımda bulunan metnin içerisinde anlattığımız yöntemleri uygulayarak kolayca çözüme gidebilirsiniz .

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu