Banka Rehberi

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ülkemizin en popüler bankalarından birisi olan Halkbank müşterilerinin para transferi işlemlerinde alternatif seçeneklerin artması amacıyla bir yenilik daha sunuyor. Halkbank cebe havale sistemi sayesinde banka müşterisi olmasa dahi insanlara para gönderebilirsiniz. Peki, Halkbank cebe havale nasıl yapılır biliyor musunuz? Halkbank müşterilerinin yapacakları cebe havale işlemlerinde ne kadar ücret ödemesi gerekiyor.

Halkbank müşterisi olmayan bir arkadaşınıza, aile üyeniz ya da ödeme yapmanız gereken birisine düşük komisyon ücreti ile anında para göndermek için cebe havale sistemini kullanabilirsiniz. Halkbank cebe havale sistemi birkaç adımda gerçekleştirilebilen ve 7 gün 24 saat yapabileceğiniz basit bir transfer yöntemidir. Ayrıca alıcı kişide kendisine en yakın Halkbank ATM’sini kullanarak saniyeler içerisinde gönderilen parayı çekebilir.

Peki, Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Halkbank’ın müşterileri için sunmuş olduğu gelişmiş mobil uygulamasını kullanarak yapabileceğiniz cebe havale sistemini aynı zamanda internet bankacılığı sistemini kullanarak da yapmanız mümkün. Transferi gerçekleştirmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız ardından “Transferler” menüsü altında “Havale > Cebe Havale” yolunu takip etmeniz gerekmektedir. Sizi karşılayacak ekranda gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak transferi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar çalışma saati dışında olsa dahi transfer anında gerçekleşecektir.

Halkbank Cebe Havale Limiti Nedir?

Halkbank cebe havale limiti diğer bankalarda da olduğu gibi standart sınırlamalara sahip.

  • Gün içerisinde maksimum 2 adet cebe havale transferi yapabilirsiniz. Bu işlemler toplamda maksimum 500 TL değerinde olabilir.
  • Hafta içerisinde maksimum 4 adet cebe havale transferi yapabilirsiniz. Bu işlemler toplamda maksimum 1000 TL değerinde olabilir.
  • Ay içerisinde maksimum 6 adet cebe havale transferi yapabilirsiniz. Bu işlemler toplamda maksimum 1500 TL değerinde olabilir.
  • Tüm bunların yanı sıra göndereceğiniz kişinin en az 18 yaşında olması gerekmektedir.

Peki, Halkbank Cebe Havale Ücreti Ne Kadar?

Halkbank cebe havale ücreti yapılacak transfer tutarına göre farklılık göstermektedir. Standart havale ücretlerinin kullanıldığı transfer işlemleri çoğunlukla oldukça düşük komisyon ücretleriyle gerçekleştirilebiliyor. Eğer cebe transfer yapmayı düşünüyorsanız birkaç TL komisyon ödemeyi göze almanız gerekmektedir. Saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilecek ve banka müşterisi olmayan kişilere yapma fırsatınızın olması bu komisyonu ödemeye değer bir transfer seçeneği olmasını sağlıyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu