Krediler

Halkbank Franchise Kredisi Başvurusu Ve Şartları

Halkbank’ın sunmuş olduğu Franchise ismini taşıyan kredi fırsatıyla yeni bir iş kurmanın yanı sıra büyük işletmelerin alt bayiliklerini almak ve çalışmalara hızlı bir şekilde başlamak mümkün. Devlet bankaları arasında girişimcilere yönelik oldukça fazla fırsat ve imkan sunan Halkbank, Franchise almak isteyen fakat sermaye yetersizliği nedeniyle hevesi kırılan kişilere bir umut oluyor. Alternatif ihtiyaç kredileriyle karşılaştırıldığında birçok avantaj sunan Halkbank Franchise kredisi başvurusu ve şartları nelerdir?

Halkbank Franchise Kredisi Nedir?

Öncelikle Franchise sistemi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmamız gerekirse; Franchise ismini taşıyan sistem ile bayilik alarak faaliyet göstermek dünya ve ülkemizde oldukça rağbet gören bir iş kurma modelidir. Franchise yöntemiyle bir firmanın bayisi olmayı istemeniz halinde firma sizden belirli bir bedel talebinde bulunacaktır. Bu bedel firmaya göre farklılık göstermektedir. Çoğunlukla firmanın tüketiciler tarafından ne kadar tanındığı, markanın değeri ve faaliyet göstermiş olduğu sektör ele alınarak belirlenmektedir. Bu bedeller bayilik almayı düşünen kişi veya kurumlar için oldukça maliyetli ve yüksek görünebilir. Bu gibi durumlarda Halkbank Franchise kredisi fırsatları bayilik almayı düşünenlerin karşısına çıkmaktadır.

Halkbank Franchise Kredisi Başvuru Şartları

Halkbank Franchise kredisi başvurusu gerçekleştirmek için her kredi fırsatında olduğu gibi belirli başvuru şartları yer almaktadır. Bu şartları sağlamanız halinde krediyi almanız önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Halkbank Franchise kredisi şartları;

  • İşletmenizin ruhsatı ve diğer işletme belgeleriniz,
  • Üye olduğunuz oda ya da kooperatiflere ait bilgiler,
  • İşyerinizin kira ise kira kontratınız,
  • Tapu örneği,
  • Adli sicil belgesi,
  • Yapı ruhsatı,
  • Kimlik aslı ve fotokopisi,
  • İkametgah belgesi.

Halkbank Franchise Kredisi Başvurusu

Franchise kredisine başvurmanız ve onay almanız ardından krediyi geri nasıl ödeyeceğinizi merak etmenize gerek yok. Toplamda 60 aya kadar vade fırsatı sunulan bu kredi fırsatında ayrıca ödemeler 3 ya da 6 aylık dönemler halinde gerçekleştirilebiliyor. İşletmenizin faaliyete geçmesi ardından ilk 6 ay kredi taksitinizi ödemeden erteleme fırsatınız bulunuyor. 6 ay sonrasında 6 aylık dönemler halinde ya da isteğe bağlı olarak aylık gibi ödeme planlarıyla taksit ödemelerinizi gerçekleştirme fırsatınız bulunuyor. Peki, Franchise kredisi nasıl alınır?

Halkbank Franchise kredisi alabilmeniz için izlemeniz gereken bir yol bulunuyor. Bunun için öncelikle Halkbank’ın yayına almış olduğu KOBİ’lere özel internet sitesini ziyaret edebilir ve ön başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ön başvuru işleminiz sırasında iletişim ve diğer bilgileri girerek başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Fakat bu yöntem yalnızca daha önceden Halkbank müşterisi olmayan kişiler için geçerlidir. Eğer daha önceden Halkbank müşterisi iseniz hesabınızın bulunduğu şubeyi ziyaret edebilir ve direkt olarak başvuru işlemini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Son olarak alabileceğiniz kredi miktarı maksimum işletmenizin masraflarının %75’i değerinde olabilir. Bu tutar işletmenize ait demirbaş masraflarının yanı sıra şirketinizin açılış, işletmeye ait yapmış olduğunuz belgelendirebildiğiniz tüm giderlerin toplamı üzerinden belirlenmektedir. İç mekana ait dekorasyon, iç dizayn gibi masraflarda buna dahil edilebiliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu