Banka Rehberi

HSBC Bank Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Bank Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yüksek kredi kartına sahip olan kişiler, sahip oldukları kredi kartlarının avantajlarını sevdikleri ile paylaşmak için bankaların sunmuş olduğu ek kart hizmetlerinden faydalanmak istemektedirler. Ek kart sistemi, bir kişini sahip olduğu kredi kart üzerinden çıkartılan ek bir kart olarak söyleyebiliriz. Özellikle HSBC üzerinden çıkartılan bir ek kartın asıl kredi kartına sahip olduğu kart özellik ve avantajlara tamamına sahip olabilmektedir. Aynı zamanda HSBC ek kart sahipleri, yapacakları alışverişler üzerinden hem kendilerine hem de asıl kart sahibine ekstre ek puan (bonus) kazandırabilmektedir. Bu tür soruların git gide artmasından ötürü bu yazımız içerisinde HSBC Bank Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Diğer bankalar ek kart başvuruları sırasında kişilerin sadece aile bireyleri için ek kart başvurusu yapmasına izin vermektedir. HSBC bu konuda büyük bir yenilik meydana getirdiğini, kişinin sahip olduğu kredi kartı üzerinden akrabalık ilişkisi  göz etmeksizin eş, dost ve akrabaları için de ek kart başvurusunda bulunabilirler. Ek kart sahipleri, yanlarında nakit para bulunduramamaları durumunda sahip oldukları ek kartlar üzerinden alışverişlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Yapılan alışverişler sonucunda kart ekstresi ek kart sahibinden ziyade asıl kart sahibine gelmektedir. Eğer kart sahibi kredi kartı ödemesini maaşı üzerinden otomatik talimata almış ise tüm borç tek bir hesap üzerinden kesilmektedir.

HSBC Bank Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda ek kart detaylarını  dile getirdikten sonra başvurunun hangi kanallar üzerinden  yapılacağını dile getirmeye çalışacağız. Başvurular, telefon desteği, İnternet bankacılığı ve şubeler üzerinden yapılmaktadır. Telefon desteğini 0850 211 01 11 numaralı telefonu aramanız durumunda  ek kart başvurusunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. HSBC internet sitesine giriş yapan kişiler, hesapları bölümünden kredi kartı bölümüne girerek ek kart başvurusunda bulunabilirler. Son olarak ise en yakınınızda bulunan şubeye giderek bireysel müşteri danışmanı ile temas kurarak sahip olduğunuz kredi kartlarınız için ek kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu işlemleriniz için sizlerden herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini belirtmek isteriz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu