Krediler

İmar Barışı Kredisi Veren Bankalar

İmar Barışı Kredisi Veren Bankalar

Öncelikle imar barışı hakkında bilgi paylaşımında bulunalım. İmar barışı, devletin 2017 yılının sonunda ortaya çıkardığı yeni bir oluşum. Geçmiş yıllarda imara izni olmayan araziler üzerine inşa edilen binaların resmi evraklar ile kanuna göre düzenlenme işlemidir. Bir kısa deyişle kaçak olan binaların devlet nezdinde artık kabul olması da diyebiliriz. Bunun için devlet bankalar ile işbirliğine gitti. Bankalardan gelen kabuller ile birlikte imar barışı yürürlüğe girmiş oldu. İmar barışı için hazırlanacak olan belgeler, gerekli vergiler için bankalardan kredi almak mümkün. Peki imar barışı kredisi veren bankalar hangileri? İşte sizler için hazırladığımız liste..

  • Vakıf Bank İmar Barışı Kredisi

Vakıfbank sizlere imar barışı için yaklaşık olarak 48 aylık kredi imkanı sunuyor. Aldığınız krediler imar barışı kredisi olarak size sunulduğu için uygulanacak olan faiz bedeli %1.67 olarak hesaplanmış şekilde. Eğer Vakıfbank’tan 20.000 Türk Lirası tutarında bir imar barışı kredisi alırsanız 48 ay vade ile toplam 4 yılda 27.271 Türk Lirası olarak geri ödeyebiliyorsunuz. Tüm işlemler bu tutarın içinde.

  • Şeker Bank İmar Barışı Kredisi

Şekerbank kredi onaylarını çok kolay şekilde vermesi ile dikkat çekiyor. Ayrıyetten eğer imar barışından faydalanmak istiyorsanız ama kısa vadeli krediler bütçenizi sarsıyor ise Şekerbank sizler için güzel bir fırsat. 48 ay vade seçeneklerinin yanında imar barışı kredisi için 60 ay vade imkanı Şekerbank’ta mevcut. Bu durumda Şekerbank’tan imar barışı için kredi talep ettiğinizde 48 ay için %2.18, 60 ay için ise %2.25’lik bir faiz uygulaması mevcut.

  • Türkiye Finans Bankası İmar Barışı Kredisi

Türkiye Finans Bankası sizlere imar barışı için tam olarak 48 ay vade imkanı sağlıyor. Aylık faiz oranları ise %1.81 oranında. Eğer Türkiye Finans Bankası’ndan imar barışı için 48 ay vade ile 20.000 Türk Lirası kredi çekmek isterseniz aylık geri ödemeleriniz 675 Türk Lirası olarak hesaplanıyor.

  • İş Bankası İmar Barışı Kredisi

30.000 tl ye kadar kredi imkanı sunan iş bankası 60 aya kadar vade imkanı sunuyor.

  • Halk Bankası İmar Barışı Kredisi

48 aya kadar vade imkanı sunan Halk Bankası 30.000 tlye kadar kredi imkanı sunuyor. Vadeye göre faiz oranları değişiklik göstermektedir.

 

Ege bölgesinde imar barışından faydalanmak isterseniz Koç Yapı Mühendislik ile iletişim kurabilirsiniz.
İnşaat Mühendisi Recep Koç 0537 441 61 39

 

Belirtmiş olduğumuz imar barışı için kredi veren bankalardan dilediğinizi tercih ederek imar barışından yararlanabilirsiniz.

31 Ekim 2018 imar barışı için son başvuru tarihi. 31 Aralık 2018 yapı kayıt belgesini almanız için ödemeyi yapmanız gereken son tarih.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu