Banka Rehberi

ING Bank EFT Saatleri Nedir?

ING Bank müşteri hesabınız üzerinden yurtiçinde yer alan farklı bankada yer alan kendinize ait ya da farklı bir bireye ait hesaba yapacağınız transfer işlemlerine EFT ismi verilmektedir. EFT işlemleri yalnızca bankaların mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle tüketiciler ING Bank eft saatleri hakkında araştırma gerçekleştirmektedir. ING Bank eft saatleri 2019 güncel saat bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

ING Bank EFT Saat Kaça Kadar Yapılabiliyor?

ING Bank müşterileri EFT işlemlerini sabah 09.00 ile akşamüzeri 16.00 arasında gerçekleştirebilir. Standart eft saati olarak geçen bu süre dışında tüketicilerin ihtiyaçlarını duyan ING Bank geç eft adı altında bu saatler dışında süreyi biraz daha esneterek EFT işlemlerinde esneklik tanımıştır. Geç EFT saatini merak ediyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

İlgini çekebilir:
ING Bank Müşteri Hizmetlerine Bağlanma 

ING Bank eft saatleri aralığında gerçekleştirilmeyen tüm işlemler bir sonraki çalışma saati sabah 09.00’a ertelenecek olup ilgili gün ve saat gelene kadar transfer işlemi tamamlanmayacaktır.

ING Bank Geç EFT Saati

ING Bank geç eft saati 16.00 – 17.20 saatleri aralığıdır. Bu saat aralığında yapılacak EFT işlemleri geç eft adı altında gerçekleştirilecek olup banka tarafından alınacak komisyon oranında bir farklılık yer alacaktır. Geç EFT işlemlerinin karşı bankada yer alan hesaba transfer işleminde herhangi bir gecikme veya farklılık söz konusu olmayacaktır. Yani yapacağınız transfer işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Geç EFT ile Standart EFT işlemlerinin gözle görülür tek farkı ise alınacak komisyon tutarıdır.

ING Bank 16.00 – 17.20 saatleri arasında yapacağınız işlemlerden ortalama 5 ila 10 TL aralığında ekstra bir komisyon alacaktır. Banka tarafından alınacak ING Bank eft ücreti ise yapılacak işlem tutarı ve anlaşmanıza göre artıp azabilecektir bu nedenle sabit bir tutar söylemek mümkün değildir. Ayrıca ING Bank internet eft saatleri yukarıda yer alan saatlerle aynıdır.

ING Bank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

ING Bank müşterilerinin gerçekleştireceği EFT işlemleri ortalama 5 dakika içerisinde alıcı hesaba ulaştırılacaktır. Bu süre bazı durumlarda bankalardan birinde yaşanacak yoğunluk sebebiyle 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Eğer 30 dakika içerisinde transfer işlemi tamamlanmaz ise ING Bank eft sorgulama yapmanız gerekmektedir.

ING Bank EFT Sorgulama

ING Bank EFT Sorgulama işlemi gerçekleştirmeden önce ING Bank EFT saatleri  güncel saatler arasında gerçekleştirdiğinizden emin olduktan sonra yapmanız gerekmektedir. Bu saat aralığında yapmanız ve 30 dakika geçmesine rağmen transfer tamamlanmamış ise 0850 222 0 600 ING Bank müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Daha sonrasında müşteri temsilcinize bağlanmalı ve görüşme sırasında durumu açıklayarak EFT sorgulama yapmak ve işlemin durumu hakkında bilgi almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu