Banka Rehberi

İninal Kart Para Yükleme ve Çekme Nasıl Yapılır?

Oldukça pratik ve güvenilir bir harcama biçimi olarak ortaya çıkan İninal Kart, günümüzde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Oldukça popüler olan bu kart için İninal Kart para yükleme noktaları oluşturulmuştur. Yeni anlaşmalarla birlikte bu alan her geçen gün genişletilmektedir. Bunun yanı sıra İninal Kart para çekme işlemleri içinde belirli anlaşmalar bulunmakta olup, kartınız içerisinde yer alan parayı güvenle ve oldukça basit bir şekilde çekebilirsiniz.

İninal Kart Nedir?

İninal Kart, her yerde kullanabileceğiniz bir alışveriş kartı olarak tanımlanabilir. Ön ödemeli olarak çalışan kart, içine bakiye yüklediğiniz durumlarda kullanabilmektedir. İçine 100 TL değerinde yükleme yaptığınızda kartınızdan yalnızca 100 TL değerinde alışveriş yapabilirsiniz. İninal Kart kullanabilmek ve sahip olabilmek için 12 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Kredi veya banka kartlarıyla alışveriş yapılabilen her alanda rahatlıkla kullanılabilir. İnternet ya da fiziki mağazalar fark etmeksizin özgürce kullanabilirsiniz.

ininal kart nasıl para çekilir?

İninal Kart Para Yükleme ve Çekme

İninal kartınızın bakiyesi bitmesi halinde yükleme yapabilmek için tercih edebileceğiniz birçok alternatif yöntem bulunuyor. Kullanıcılarına rahat bir kullanım sunmayı amaçlayan İninal ekibi neredeyse tüm alternatif yükleme seçeneklerini sunuyor diyebiliriz.

İninal Kart Para Yükleme Yöntemleri

  1. Banka ATM’leri: Ülkemizde faaliyet gösteren herhangi bir bankaya ait ATM’ler aracılığıyla para yükleyebilirsiniz. Bu işlem için yatırılan tutarın %1,15 + 1,04 TL değerinde bir kesinti yapılacaktır.
  2. PTT Aracılığıyla: PTT Şubelerinde yer alan Vezneleri kullanarak %2 kesinti ile yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca PTT ATM’leri ile yapacağınız yüklemeler için de %2 değerinde bir kesinti yapılacaktır.
  3. Migros: Migros ve Migros Jet kasalarında kartınıza 2 TL hizmet bedeli ayrıca tahsil edilerek para yükleme yapabilirsiniz.
  4. Gazete Bayiileri: Belli başlı, seçkin gazete satış noktaları aracılığıyla 2 TL hizmet bedeli ayrıca tahsil edilerek yükleme yapabilirsiniz.
  5. N Kolay: N Kolay noktalarından 2 TL hizmet bedeli ayrıyeten tahsil edilecek olup yükleme yapabilirsiniz.
  6. ING Bank: ING Bank ATM’lerinde yer alan kartsız işlemler menüsü yardımıyla ücretsiz bir şekilde para yükleyebilirsiniz.
  7. ParaMara: ParaMara uygulamasına kredi kartınızı tanımlayabilir daha sonrasında uygulama yardımıyla ücretsiz bakiye yükleyebilirsiniz.
  8. Banka veya Kredi Kartı: Banka ya da Kredi Kartınızı kullanarak yükleme yapabilirsiniz. Yükleme yapılacak tutara ek olarak 2 TL hizmet bedeli karşılığında yükleme yapılabilir.

İninal Kart Para Çekme Yöntemleri

İninal kartınızda yer alan fazla bakiyeyi çekmek istiyor olabilirsiniz. Fakat, İninal kartın en büyük dezavantajlarından birisi ise para çekme işlemlerinin henüz aktif edilmemiş olmasıdır. Bu konuda çalışmaların devam ettiği bilinmekte olup, en kısa zamanda İninal kart para çekme özelliğini aktif etmeyi planladıkları bilinmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu