Genel

İnternet Bankacılığı İle E-Devlet Şifresi Alma (Ücretsiz)

E-Devlet Türkiye Vatandaşları için geliştirilmiş son yılların devlet tarafından geliştirilen en başarılı girişimlerinden birisidir. Birçok vatandaşın işlemlerini gerçekleştirmek üzere devlet dairelerinde geçirdiği uzun süreler, ucu bucağı görünmeyen kuyrukların son bulması amacıyla geliştirilmiş ve hemen hemen her işlemin birkaç tıklamayla gerçekleştirilebilmesini sağlayan üst düzey güvenlik önlemlerinin yer aldığı sistemdir. E devlet şifresi sayesinde vatandaşlar devlet dairelerinde bazen günlerce beklemesi gereken bazı başvuru işlemlerini dakikalar içerisinde tamamlayabiliyor. Uygulama hayata geçirildiği dönemde PTT aracılığıyla alınabilen şifreler için tüketiciler 2 TL ödemek zorunda kalıyordu. Fakat bankaların sunmuş olduğu internet bankacılığı hizmetleri sayesinde bu durum ortadan kalkmış gibi görünüyor. İnternet bankacılığı ile e devlet şifresi alma hakkında merak ettiklerinizi yanıtlıyoruz.

E Devlet Şifresi Nereden Alınır?

Vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisi olan E devlet şifresi nereden alınır ‘a yanıt veriyoruz. İlk dönemlerinde yalnızca PTT’den alabileceğiniz E Devlet şifresi günümüzde hemen hemen her bankadan alınabiliyor. Bunun için internet bankacılığı hesabınızın aktif olması gerekiyor.

Peki, E Devlet şifresi alma internetten nasıl yapılıyor?

E Devlet internet bankacılığı sistemleriyle entegre bir şekilde çalışmasından dolayı bankaların internet bankacılığı sistemlerine giriş yaparak E-Devlet hesabınıza geçiş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile e devlet şifresi alma hakkında merak ettiğiniz kafanıza takılan tüm noktaları burada maddeleyeceğiz.

  • Vatandaşlar müşterisi oldukları bankaların internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmaları halinde E Devlet hesaplarına ücretsiz bir şekilde ulaşabilir ve şifre belirleyebilir.
  • İnternet bankacılığı hesabınızın aktif olması halinde E Devlet internet sitesine giriş yaparak sağ üstte yer alan “Giriş Yap” butonuna basmalısınız. Daha sonrasında giriş yapabileceğiniz alternatif yöntemler sıralanacaktır. En sonda yer alan “İnternet Bankacılığı” butonuna basmanız yeterli. Burada tüm bankalar listelenecek ve müşterisi olduğunuz bankanın görseline tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Hesabınıza giriş yapmanız ardından profilinizi ziyaret ederek buradan şifre belirleyebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile e devlet şifresi alma konusunda aklınıza takıldığını düşündüğümüz noktalara değindik. Ücretsiz e devlet şifresi alma hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız ve bazı yerlerde hata alırsanız bize iletebilirsiniz. Sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu