Kredi Kartları

İptal Edilen Kredi Kartını Tekrar Açma

İptal Edilen Kredi Kartını Tekrar Açma

Ülkemizde aktif olarak kullanılan kredi kartı sayısının son zamanlarda 100 milyona yaklaşması ile beraber artık bankaların kart kullanımını azaltmaya ve bilinçli bir kullanım oluşturulmaya çalışıldığını söyleyebiliriz. Gerek bankalardan kaynaklı gerekse kişilerin kendi verdiği kararlardan ötürü bazen kredi kartları kapatılmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapmak, kullanımını yapmak oldukça kolay olmasına karşın birçok kişi kapanan kredi kartlarının tekrardan açılıp açılamayacağını merak etmektedir. Bankalar, gerekli şartlara uyuması durumunda kredi kartı başvurularının anlık olarak yanıtlayarak kişilerin kart sahibi olmalarına olanak sağlarken kredi kartı iptal süreçlerinde birçok süreçten geçilmesi gerektiğinden bahsetmektedir. Ülkemizde bilinçsiz kredi kartı kullanımlarından dolayı bankalar yanlış kullanımdan ötürü birçok kişinin kredi kartlarını kapatarak kullanımlarının önüne geçmektedir.

Öncelikle kredi kartlarının kapatılma sebeplerine bakalım; ilk olarak bankalar, kişilerin kredi kartlarının borçlarının ödenmemesinden dolayı kredi kartlarının kapatılmalarına neden olmakta. Bankalar, kişilerin daha fazla bilinçsiz kullanım yapmamalarından dolayı kartlara idari olarak tedbirler koymaktadır. Bununla beraber kişiler kendi isteklerinden dolayı da kartlarını kapatabilirler. Bu nedenlerden ötürü kartları kapanan kişiler, artık ellerinde bulunan kartları kesip atarak imhasını yapabilirler. Daha sonrasında kart kullanımlarına tekrardan dönmek isteyen kişiler, İptal Edilen Kredi Kartını Tekrar Açma işlemi hakkında bilgiler almak istemektedirler. Öncelikle kapanan kredi kartlarının tekrardan açılabileceğini belirterek konu ile ilgili detaylara geçmek istiyoruz.

Hangi banka ile çalışıyorsanız İptal Edilen Kredi Kartını Tekrar Açma işlemi için bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden yetkililer ile konuşarak kartınızı yeniden açtırmak istediğinize dair bildirimde bulunmanız gerekmekte. Eğer kartınızı kendi isteğiniz ile kapattı iseniz kredi notunuza bakılarak işleminizin gün içerisinde onaylanacağını görebilirsiniz. Bu talep sonrasında adresinize kredi kartınızın gönderileceğini söyleyebiliriz. Gelecek yeni kartın kart numarası, CVV kodu gibi bilgileri tamamen değişeceğini, eski bilgilerin geçersiz olacağını belirtelim. Eğer borçlarınızı ödemediğinizden ötürü kredi kartınız iptal edildi ise yeniden açtırmanızın pek de mümkün olmadığını belirtelim. Kredi notuna bakılarak kişinin geçmişine bakılarak işlemler yapıldığını, kredi kartının açılıp . açılmayacağına kararlar verileceğini belirtmek isteriz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu