Banka Rehberi

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankası Cebe Havale sistemi, İş Bankası müşterilerinin para transferi işlemlerine alternatif olarak geliştirilmiş oldukça basit ve saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilen bir sistemdir. İş Bankası cebe havale sistemi sayesinde para transferi gerçekleştirilecek kişinin İş Bankası hesabının olup olmadığına bakılmaksızın yalnızca cep telefonu numarası olması gerekmektedir. Para transferi işlemlerinde ihtiyacınız olacak bilgiler para transferi yapacağınız kişiye ait temel bilgilerden ibaret olacaktır. Peki, İş Bankası cebe havale nasıl yapılır?

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankası cebe havale talimatı tanımlayabilmek için öncelikle alıcıya ait bazı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Alıcıya ait bilmeniz gereken bilgiler ise şu şekildedir;

 • Alıcının Adı Soyadı,
 • Alıcının cep telefonu numarası,
 • Alıcının T.C. Kimlik Numarası,
 • Transfer Edilecek Tutar

İş Bankası hesabınızı kullanarak cebe para transferi yapmak için yalnızca bu bilgilere sahip olmanız yeterli. Ayrıca 3 basit adımda para transferini tamamlamanız da mümkün. İş Bankası Cebe Havale 3 basit adımda nasıl yapılır?

 • İş Bankası İnternet Bankacılığını kullanarak cebe para transferi gerçekleştirmek için; İş Bankası İnternet Şubesine giriş yapınız. Giriş işlemi sonrasında “Para Transferi” başlığı altında “Havale” sekmesine giriş yapın. Açılan sayfada “Cebe” seçeneğine tıklayarak transferi başlatabilirsiniz.
 • İş Bankası ATM’lerini kullanarak cebe para transferi gerçekleştirmek için; İş Bankası’na ait ATM’lerde kartınızı takarak şifrenizi girmeniz ardından menüde yer alan “Para Transferi” seçeneğine tıklayınız. Cihazın açacağı sayfadan “Havale Gönderme” ile ilgili butona tıklamanız yeterli. Bu sayfada “Cebe Havale” seçeneğini göreceksiniz.
 • İş Cep uygulaması üzerinden; Para Aktarma -> Havale -> Cebe seçeneklerini takip etmeniz yeterli.

İş Bankası üzerinden yapacağınız cebe transfer işlemleri işte bu kadar basit. Bunun yanı sıra birçok kişinin merak ettiği iş bankası cebe havale haftasonu yapılır mı sorusuna ise kısaca bir cevap vermek istiyoruz. Evet, Cebe Havale işlemlerini 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir

İş Bankası üzerinden cep telefonunuza havale yöntemiyle gönderilen parayı nasıl çekebilirsiniz? Tarafınıza herhangi bir kişinin para transferi gerçekleştirmesi halinde SMS ile bir güvenlik kodu tarafınıza iletilecektir. Gönderilecek bu SMS içeriği sayesinde yurt içinde bulunan herhangi bir İş Bankası ATM’si aracılığıyla gönderilen parayı çekmeniz mümkün. Ayrıca İş Bankası cebe havale sorgulama için müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir ve bu konuda sizi bilgilendirmelerini isteyebilirsiniz.

 • İş Bankası ATM’si üzerinden Kartsız İşlemler menüsüne giriş yapınız.
 • Para Çekme butonuna tıklayarak “Cebe Havale Para Çekme” alt sekmesine geçiş yapınız.
 • Para çekme işlemi sırasında sistem size paranın gönderildiği cep telefonu numarası, güvenlik kodu, gönderilen paranın tutarı gibi temel bilgileri soracaktır.
 • Tüm bu bilgileri doldurmanız halinde ATM size paranızı verecektir.

İş Bankası Cebe Havale Merak Edilen Sorular

İş Bankası Cebe Havale Sistemiyle ilgili aklınıza takılmış olan birçok soruya bu başlık altında yanıt arayacağız. Burada yer alan sorular dışında merak ettiğiniz farklı sorular bulunuyorsa çekinmeden yorum alanını kullanarak bize iletebilirsiniz.

 1. İş Bankası Cebe Havale Yaş Sınırlaması

İş Bankası tarafından belirlenmiş kurallara göre para transferi gerçekleştirecek ya da alacak kişinin 18 yaşını doldurmuş bir birey olması gerekmektedir. Aksi takdirde gönderim ya da alım işlemi maalesef yapılamaz.

 1. İş Bankası Cebe Havale İşlem Ücreti

İş Bankası Cebe Havale Para Çekme işlemini gerçekleştirecek kişilerden herhangi bir komisyon ya da işlem ücreti alınmamaktadır. Fakat, para gönderimi sağlayan kişilerden belirli bir işlem ücreti alınmaktadır. Burada talep edilecek işlem ücreti gönderim sağlanacak tutara bağlı olarak farklılık göstermektedir. İşlemi gerçekleştirmek istediğiniz sırada sistem sizi bilgilendirecek ve onay isteyecektir.

 1. İş Bankası Cebe Havale İşlem Limiti

İş Bankası müşterileri cebe havale sistemini gün içerisinde en fazla 2 kere kullanabilir. Bu iki işlem toplamda 500 Türk Lirası değerinde işlemle sınırlıdır. Bunun yanı sıra haftalık toplam 4 işlem limiti ve 1.000 Türk Lirası da transfer limiti bulunmaktadır. Ay içerisinde ise 6 kere transfer yapabilir bu transferleriniz toplamda 1.500 Türk Lirasını aşamayacak şekilde gerçekleştirilebilir.

 1. İş Bankası Cebe Havale İptal Etme

İş Bankası Cebe Havale iptal etme için göndermiş olduğunuz parayı alıcı kişinin 24 saat içerisinde çekmemesine ihtiyaç duyulmaktadır. Göndermiş olduğunuz para alıcı tarafından çekilmediği takdirde gönderim üzerinden geçen 24 saat sonunda işlem banka tarafından iptal edilecek ve gönderilen para çıkış yaptığı hesaba geri dönecektir. Fakat, havale işleminin iptal edilmesi halinde banka tarafından alınan komisyon / işlem ücretinin iadesi yapılmamaktadır.

 1. İş Bankası Cebe Havale Yurtdışına Yapılabilir Mi?

İş Bankası cebe havale işlemi yapabilmek için göndericinin telefon numarası yurt içi (Türkiye) hizmet veren bir operatöre ait olması gerekmektedir. Yalnızca Türk Lirası üzerinden gerçekleştirilebilen bu işlemi maalesef döviz hesabınız ya da döviz üzerinden gerçekleştirmek mümkün değil. Göndermiş olduğunuz kişinin parayı yurtiçinde yer alan bir İş Bankası ATM’sinden çekmesi ve bir Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu