Banka Rehberi

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT işlemleri İş Bankası’na bağlı hesabınız üzerinden farklı bir bankada yer alan herhangi birisine ait hesaba gerçekleştirilen para transferleri işlemlerine denilmektedir. Herhangi bir banka üzerinden yapacağınız EFT transferlerinde dikkat etmeniz gereken temel husus güncel EFT saatleridir. Bankaların EFT işlemlerini gerçekleştirdikleri saatler farklı olmakla birlikte İş Bankası EFT saatleri merak edenler için yazımızın devamında yer alacaktır. İş Bankası eft saatleri 2018 yılında güncellenmiş olup müşterilerinin beğeneceği bir gelişmeye imza atmıştır.

İş Bankası EFT Saatleri 2018

İş Bankası 2018 EFT saatleri dikkate alındığında birçok bankanın da içinde bulunduğumuz yıl uygulamaya aldığı gibi 17.00 olan son EFT saatinde ufak bir esneklik payı ekleyerek 17.15’e çekmiştir. İş Bankası EFT saatleri 2018 yılı için güncel olarak 09.00 – 17.15 saatleri arasındadır. Elbette bu saat aralıkları standart bir çalışma günü için geçerlidir. Herhangi bir resmi tatil olmadığı sürece hafta içi (Pazartesi-Cuma) her gün sabah 09.00 da başlayan EFT işlemleri bankalar için gün sonu olarak tabir edilen 17.15 de son bulacaktır. Bu saat aralığında yapacağınız EFT işlemleri dakikalar içerisinde karşı tarafa ulaştırılacaktır.

İş Bankası EFT kaçta bitiyor diye merak eden bir müşteri iseniz 17.15 de sonlandığı bilgisiyle birlikte aklınıza takılan bu soruya da bir yanıt bulmuş olmalısınız. Eğer 17.15’e kadar EFT işlemini gerçekleştirmez ya da unutursanız yapacağınız işlemler talimat olarak alınacak ve o an gerçekleşmeyecektir. Gerçekleştirilmek üzere banka sisteminde bir sonraki iş günü ve çalışma saati beklenecektir. Bir aksilik olmaması durumunda ertesi iş günü 09.00 da işleme alınacak olan talimatınız en geç 09.20’de karşı tarafın hesabına geçmiş olacaktır.

İş Bankası EFT Sorgulama

İş Bankası EFT sorgulama işlemi sayesinde geciktiğini düşündüğünüz EFT işleminin durumu hakkında bilgi talep edebilirsiniz. Bunun için gerçekleştirdiğiniz işlemin dekontuna bir göz atabilir ve orada yer alan EFT takip numarası yardımıyla bankanızla iletişim kurabilir ve bilgi talep edebilirsiniz. Hesabınızın bulunduğu şubeyi arayarak bilgi alabileceğiniz gibi İş Bankası müşteri hizmetleriyle bağlantı kurarak aklınıza takılan ve işleminizle ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İş Bankası EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

İş Bankası hesabınızı kullanarak yapmış olduğunuz EFT işlemi EFT saatleri arasında gerçekleştirildiği takdirde genellikle 5 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına yansıyacaktır. Fakat bu durum İş Bankası veya alıcının bankasının yoğunluğuna bağlı olarak zaman zaman 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle sabırlı olmalı ve 30 dakika geçmesine rağmen para karşı tarafa ulaşmadı ise bankanızla iletişime geçerek bilgi talep edebilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu