Banka Rehberi

İş Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en fazla kullanılan bankaları arasında yer alan İş Bankası, gerek maaş alımı konusunda gerek kredi kartı konusunda gerek kredi konusunda gerekse vadeli ve vadesiz hesap konusunda birçok kişinin ilk tercihi arasında yer almaktadır. İş Bankası, kredi kartı üzerinden vermiş olduğu avantaj ve kampanyalar sayesinde her geçen gün müşterisini artırmakta olup biraz önce de bahsettiğimiz üzere tercih edilebilir bir banka olarak gösterilmekte. Banka müşterileri, sahip oldukları kredi kartları üzerinden aile fertlerinin de kullanabilmesi için ek kart çıkartmak istemeleri durumunda birçok soru işareti ile karşı karşıya gelmektedir. Bugün, bu yazımız içerisinde İş Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Şubeler Üzerinden Ek Kart Başvurusu

İş Bankası üzerinden kredi kartı sahibi olan kişiler, sahip oldukları kartın sevdiği kişiler tarafından da kullanabilmeleri için ek kart çıkartmak istemeleri durumunda ilk olarak banka şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Çevrenizde bulunan en yakın İş Bankası şubesine giderek ek kart çıkartmak istediğinizi dile getirmeniz gerekmektedir. Sizlere iletilecek olan bir formu doldurmanız durumunda başvurunuz işleme alınacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey; başvuru sırasında ek kart sahibi olacak kişinin de şubeye gelerek forma imza atacak olduğunu bilmenizdir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Ek Kart Başvurusu

Sahip olduğunuz internet bankacılığı giriş bilgileriniz ile ilk olarak İş Bankasının internet bankacılığı adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz varlıklar bölümünden kartlar kısmına girerek burada karşınıza gelen seçenekler arasından kredi kartı kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Kredi kartınız ile ilgili tüm ayrıntıların listelendiği bu alan üzerinden ek kart bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Şubelerdeki gibi burada da karşınıza bir başvuru formu çıkacaktır. Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru girmeniz durumunda ek kart başvurunuzun tamamlandığını görebilirsiniz.

Yukarıda yer alan 2 yöntemin sonucu da aynı birimlere iletilmektedir. Başvuru formu içerisinde vermiş olduğunuz bilgilerin incelenmesi durumunda sonuç sizlere bir hafta içerisinde iletilecektir. Kredi kartı ekstrelerinizi zamanında ödeyen birisi iseniz herhangi bir sorun olmadığı sürece başvurunuzun olumlu sonuçlandığını görebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu