Kredi Kartları

İş Bankası Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartı artık insanlar için vazgeçilmez araçlardan birisi haline geldi. Bunu aktif olarak ülkemizde kullanılan kredi kartı sayısından gayet net bir şekilde görebiliyoruz. 2017 yılının son günlerinde yapılan çalışmalara göre ülkemizde aktif olarak kullanılan kredi kartı sayısının 63 milyonu geçtiği bildirildi. Ödemeler sırasında insanları rahatlatmak, istediklerine ulaşmalarını sağlamak amacı ile geliştirilen bu kartlar yanlış amaçlarla kullanılmakta olup bir borçlanma aracı olarak gösterilmekte. Ülkemizdeki kredi kartı sahiplerinin yaklaşık 1milyonu herhangi bir şekilde kredi kartı borcunu ödeyemiyor. 2 milyon kişinin de geçmiş dönemlerden kalan borçlarını ödemekle meşgul olduklarını görmekteyiz. Bu yazımızda İş Bankası Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? sorusu ile kartlardan nasıl kurutulabileceğiniz ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

İş Bankası Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? sorusu için birkaç alternatif cevaplar verebiliriz. İlk olarak kartınızı iptal ettirmeyi kesin olarak karar verdi iseniz banka şubesine gitmeniz gerektiğini bilin. Çevrenizde bulunan en yakın İş Bankası şubesine giderek kişisel bilgilerinizi içeren bir kart kapattırma dilekçesi doldurmanız gerekmektedir. Gerekli dilekçenin gişe görevlisine verilmesiyle kartınız en kısa sürede iptal edilecektir. Yok ben şubeye gidemem, işim gücüm var derseniz müşteri hizmetleri üzerinden de bu işlemi yerine getirebilirsiniz.

Güncel İş bankası Müşteri Hizmetleri numarasını ( 0850 724 0724 )  arayarak kartınızı iptal ettirmek istediğinizi dile getiriniz. Burada görüşme yapan müşteri hizmetleri yetkilisi gerekli işlemleri yapabilmek için sizden telefon bankacılığı şifrenizi ve bazı kişisel bilgilerinizi talep edebilir. Bu bilgileri vermeniz durumunda işlemleri başlatan yetkili, kartınızı o andan itibaren pasif hale getirecektir. Eğer bu iki yönteminde sizlere uzak olduğunu düşünüyorsanız son çarenin mobil uygulama ile olduğunu söyleyebiliriz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı mobil uygulamalar içerisinde de gizlidir. Bu adımı uygulayabilmeniz için öncelikle İş Bankasından internet bankacılığı almış olmalı ve internet bankacılığı üzerinden birkaç işlem yapmış olmanız gerekmektedir. Uygulama üzerinden yapılan başvuruların 7 iş günü içerisinde sonuçlandırıldığını söyleyebiliriz. Eğer tüm yolları denemenize rağmen banka kartınızı kapatmıyor ise BDDK ile görüşüp şikayet ederek de hesabınızı kapattırabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu