Genel

İş Bankası Müze Kart Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Doğup büyüdüğünüz ülkenin tarihini çok daha iyi tanıyabilmek, canlı canlı görebilmek adına tarihi geziler, müze ziyaretleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Her vatandaş yaşadığı ülkenin tarihini öğrenmeyi kendisine vazife edinmeli ve bu konuda yapması gereken tüm araştırmaları yapmalıdır. Osmanlı İmparatorluğu’nun zengin tarihinden kalmış birçok kalıntı ve tarihi eserlerle süslenen müzeler adeta bir kültür şöleni sunuyor. Bunun yanı sıra Kurtuluş Savaşı yıllarına ait birçok eserin de yer aldığı müzeleri İş Bankası Müze Kartı ile rahatlıkla gezebilirsiniz. Neredeyse her müzeye girişte vatandaşların belirli bir miktar ücret ödemesi gerekirken İş Bankası’nın da desteklediği proje ile birlikte müzelere vatandaşların ücretsiz bir şekilde giriş yapması amaçlanıyor.

Kişiye özel olarak basılan müze kart sayesinde müzelerin büyük bir çoğunluğuna ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Ayrıca müzelere giriş sırasında çok daha rahat ve kolay bir geçiş sizleri bekliyor. Ülkemizde vatandaşlarımızın müzelere yeterince ilgi göstermemesi sebebiyle Müze Kart projesinin beklenen ilginin çok daha altında kalması sonrasında İş Bankası alternatif kampanyalar ile tüketicileri müze gezilerine teşvik ediyor. İş Bankası’nın Maximum Kart özelliğine sahip kartları aynı zamanda müze kart özelliğine sahip oluyor. İş Bankası Müze Kartı nedir? Müze kart nerelerde kullanılır tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

İş Bankası Müze Kart Nedir?

Tarihini merak eden kişilerin sayılarının hızla artmasını sağlaması beklenen İş Bankası Müze Kart projesi, tarihi geçmişimizi öğrenmek için en önemli ve kolay adımlardan birisi olarak müze ziyaretlerine dikkat çekiyor. Bu durum dikkate alınarak geliştirilen Müze kart sayesinde ülkemiz sınırları içerisinde yer alan birçok müzeye ücretsiz bir şekilde giriş sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle müze kart başvurusu gerçekleştirmelisiniz.

Müze kartınızla birlikte T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren tüm müze ve ören yerlerini ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Müze kartınızı almanız ardından 1 yıl içerisinde ilk kullandığınız tarihte aktifleşecek olup aktifleşmesi ardından 1 ay süreyle ücretsiz giriş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Müze Kart Nerelerde Geçerli?

Müze Kart sahibi vatandaşlar yaşadıkları şehrin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında 300’ü aşkın müzeyi ziyaret edebilir. Bu projede temel amaç kişilerin mümkün olduğunca fazla müzeyi ücret ödemeksizin ziyaret etmesi. İş Bankası müze kart nerelerde kullanılır?

Müze kart ile birlikte bakanlığa bağlı olarak çalışan tüm müzeleri rahatlıkla gezebilirsiniz. Ülkemizde neredeyse her şehirde minimum 3 müze aktif bir şekilde faaliyet gösteriyor. İstanbul başta olmak üzere birçok büyük şehirde müze sayısı 3’ün üzerine çıkmayı başarıyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu