Genel

İyzilink Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İyzilink Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İşletmeler ve girişimcilerin günümüzde en sık yaşadığı sorunların en başında ödeme alma ve ödeme gönderme sorunları gösterilmektedir. Son zamanlarda kendilerine ek gelir sağlamak isteyen birçok girişimci, toptancılardan almış olduğu ucuz ürünleri sosyal medya ve internet üzerinden satarak para kazanmaya çalışmaktadır. Eğer kurumsal, büyük bir şirketseniz internet sitenize ekleyeceğiniz sanal pos sistemleri ile ödemelerinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Eğer biraz önce belirttiğimiz girişimci grubunda birisi iseniz özellikle kredi kartı üzerinden ödeme alma konusunda büyük sorunlar yaşamaktadır. İyzilink, bu bağlamda tüm işleri tek çatı altında sunarak kişilerin her türlü kaynak üzerinden online bir şekilde ödeme almalarına olanak sağlamaktadır.

Herhangi bir şekilde internet sitesine ya da sanal pos sistemine sahip olmayan kişilerin de ödeme alabilmeleri için geliştirilen İyzilink, tamamen internet üzerinden satış yapan kişiler için geliştirilmiştir. Son zamanlarda internet üzerinden ürün satan kişilerin git gide artması, alternatif olarak bu şekilde ödeme alan şirketlerin doğmasına olanak sağlamıştır. Bununla birlikte vergi levhasının olması şart koşulmadığını, isteyen herkesin bu sistemden yararlanabileceği ifade edilmektedir.

İyzilink Nasıl Kullanılır?

  • iyzi.link adresine giriş yapan kişiler, sol üst tarafta yer alan yeni üye girişi bağlantısından sisteme üye olmaları gerekmektedir.
  • Üyelik işlemini tamamlayan kişiler, hesaplarına girmeleri ile beraber kontrol paneli üzerinden ödeme almak için iyzilink’i kullanmak için başvuru formu doldurmalıdır. Başvuru formu kontrol paneli içerisinde yer almaktadır.
  • Satacağınız ürün ile ilgili detaylar, fiyatını belirledikten sonra satış ile ilgili bağlantıyı rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. Elinizde olacak Kısa URL adresini istediğiniz kanallar üzerinden paylaşarak kolay erişim almasına olanak sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları başarılı bir şekilde uygulayan kişiler, İyzilink üzerinden başarılı bir şekidle satış işlemine başlayabilirler. Şirket, yapılan her satış üzerinden şirket adına kayıtlı olması durumunda %2,65 + 0,25 TL oranında bir komisyon almaktadır. Bireysel, vergi levhası olmayan kişiler yapılan her satış üzerinden  %3,99  + 0,25 TL oranında bir komisyon ödemek durumundadır. Satış yapılması durumunda ödemeler, satış tarihinden 1 hafta sonra yapılmaktadır. 1 hafta dolmadan herhangi bir şekilde ödeme yapılamamaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu