DOLAR 5,7124
EURO 6,2917
ALTIN 276,6
BIST 98.987
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar
08.09.2019
A+
A-

Kara listede olan kişilere kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Kredi notu ve ödeme düzeniniz, tüm bankacılık işlemlerinde oldukça büyük önem taşımaktadır. Ödemelerinizi yapmamanız ve/veya geciktirmeniz kredi puanınızı fazlasıyla düşürecek ve daha sonra da sizi kara listeye ekleyecektir. Tabii ki tüm bankaların ve vatandaşların istediği bu kara listeye hiç girilmemesidir. Fakat yine de 2019 kara listede olanlara kredi veren bankaların sayısının arttığı bir yıldır ve başka şartlarla kredi imkânı da sağlanır.

Sicili Kötü Olanlara, Kara Listede Olanlara Kredi Çıkıyor Mu?

Kara listede olan kişiler için kredi almak uzun yıllar zor hatta imkânsız olarak adlandırılıyordu. Çünkü kredi notu bankalar için en önemli prosedürdür. 18 yaşından itibaren kullanmaya başladığınız ilk kredi kartı ile kredi notunuz oluşmaya başlar. Zamanla ödemeleriniz, nakit avanslarınız ve çektiğiniz krediler tamamen kredi sicilinizi oluşturur. Yaptığınız geç ve düzensiz ödemeler ya da yapmadığınız ödemeler de kredi notunuzu düşürür. Kredi notu bankaların size olan güvencesidir ve her zaman ödemelerin düzenli olması istenir. Fakat son yıllarda artık az riskli, orta riskli hatta kara listede yer alan kişilere bile kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalardan bazıları şunlardır:

 • ING Bank
 • Burgan Bank
 • Aktifbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Denizbank
 • ICBC Bank
 • Akbank
 • Deniz Bankası

Fakat şunu da bilmek gerekir ki kara listeden çıkmak mümkündür. Kredi notunuzu düzeltmeniz daha çok işinize yarayacaktır.

Kara Listeden Çıkmak Mümkün Müdür?

Kara listede adı bulunan kredi çekmek isteyenler için kredi notunu kurtarma ve yükseltme imkânının varlığından da bahsedelim. Evet, kredi notunuzu yükseltmek ve bankaların güvenini geri kazanmak mümkündür. Kredi puanını yükseltmek için bazı seçenekler şunlardır:

 • Öncelikle zararın neresinden dönülse kâr olduğunu bilmeli ve bundan sonraki tüm ödemelerinizi düzenli yapmanızı öneririz.
 • Bankada var olan borçlarınızı yapılandırmak hem sizin için daha kolay olacaktır hem de bankanın güvencesi olacaktır. Krediyi çekmek isteyeceğiniz bankada, diğer tüm bankalardaki borçlarınızı, hesabınızı ve kartınızı bir çatı altında toplayabilir ve yapılandırabilirsiniz.
 • Düzenli kredi kartı kullanımı ve aktif harcama yapmak bankalardaki güveninizi arttıracaktır.
 • Düzensiz ödeme ve borçlardan sonra risk raporunuzun oluşması 5 yılı almaktadır. Bu 5 yıllık zamanı iyi değerlendirebilir ve kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kara Listede Olanlara Nasıl Kredi Verilir?

Sicili kötü olan kişilere kredi veren bankalar farklı güvence ve teminatlar talep edebilirler. Bu bankalar sizlere belli tutarlarda para vermeyi kabul ederler fakat karşılığında da sizden teminatlar isterler. Bu sayede hem sizin hem de onların yararına bir durum oluşur. Bankaların kredi vermek için uygulayacağı bazı yöntemler şunlardır:

 • Bir başkasını kefil göstererek kredi almak
 • Yüksek gelir beyan ederek kredi almak
 • Taşınabilir ya da taşınmaz mal varlığı beyan etmek
 • Borç yapılandırmak
 • Var olan ek gelirleri bankaya teminat olarak göstermek

Bunların dışında da hiçbir şekilde kredi notuna bakmayan bankalardan kredi çekmeyi tercih edebilirsiniz. Bunlar kefil ya da teminat da talep etmezler.

Kefil Göstererek Kredi Çekmek

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında güvence olarak kefil talep eden bankalar bulunmaktadır. Kredi notu düşük kişilerden, şayet borçları ödeyemezlerse yerine ödeyebilecek birini kefil olarak isterler. Tabii kefil olacak kişinin de sicili oldukça önemlidir. Size kefil olacak kişinin kredi notu yüksek olmalıdır. Bankalar genellikle büyük miktarlardaki kredi tutarları için kefil isterler. Düşük miktardaki kredi için kefil talebinde bulunulmaz. Eğer kefil olacak kişi evli ise onun eşinden de yazılı olarak beyaz istenmektedir. Kefilde ayrıca en az 6 aylık sigorta kaydı olması da aranır. Memur ya da ticaret odasına kayıtlı kefil daha garanti olacaktır.

Teminat Göstererek Kredi Çekmek

Sicili kötü olan kişilere kredi desteği veren bankaların isteyebileceği bir diğer şey ise teminattır. Bu teminatlar taşınabilir ya taşınamaz mallardan olabilir. Eğer konut kredisi çekmek istiyorsanız ve kredi notunuz düşükse banka sizden taşınmaz mal teminatı ya da halk arasında bilinen adıyla ipotek isteyecektir. Siz kredinizi çekeceğiniz zaman eviniz, arsanızı ya da aracınızı bankaya ipoteklemiş olursunuz. Düzenli bir şekilde ödemelerinizi yaptığınız takdirde, krediniz bittiği zaman banka malınızdaki ipoteği kaldıracaktır.

Yüksek Gelir Beyanıyla Kredi Çekmek

Kara listede olanlar için kredi seçeneklerinden biri de yüksek gelir beyanı ya da ek gelir beyanı göstererek kredi çekmektir. Eğer yaptığınız ekstra bir iş ya ek gelir olarak aldığınız kira gibi şeyler varsa bunları göstermek kredi çekebilmeniz için faydalı olacaktır. Bankalar kredi çekerken kredi notunuzdan sonra gelir durumunuzu önemserler. Eğer maaş bordronuz varsa gelir durumunuzu bankayla mutlaka paylaşmanız gerekir. Gelir durumunuzun iyi ve yüksek olması bazı bankalarda kredi notunuzun bakılmamasına fayda sağlar. Yani sahip olduğunuz tüm gelirlerin bankaya beyan edilmesi kredi şansınızı yükseltir.

Vakıfbank İle Kara Listede Olanlara Kredi Desteği 

Kara listedekilere kredi imkânı sağlayan bankalar arasında Vakıfbank, ‘Yanındaki Güç’ paketi ile çözüm sağlamaktadır. 2019 kara listede olanlara kredi sağlayan bu bankada müşterilerinin var olan kredi ve kredi kartı borçlarını kapatabilmesi adına destek kredisi verilmektedir. Bir kamu bankası olan Vakıfbank’ın bu krediyle en büyük amacı müşterisinin borçlarını kapatıp kara listeden çıkmasıdır. Vakıfbank’tan 100.000 TL’ye kadar var olan borçlarınız için 12 ay vadeli kredi çekme imkânınız vardır. Çekeceğiniz bu krediyi aylık eşit taksitlerle bankaya yatırabilir. Hem var olan borçlarınızı kapatır, hem de ihtiyaçlarınızı rahatça giderirsiniz.

Aktifbank İle Sicili Bozuklara Kredi İmkânı

Sicili kötü kişilere kredi veren bankalar arasında Aktifbank da bulunmaktadır. ‘N’ Kolay Kredi seçeneği ile adı üstünde müşterilerine kolayca kredi veren bir bankadır. Bu bankada kredi notunuz ve skorunuz önemli değildir. Bu sebeple de sicili kötü kişilere de kredi vermektedir. Bu bankada çekebileceğiniz maksimum kredi tutarı 10.000 TL’dir var 60 ay vade seçeneği bulunur. Sizden hiçbir belge ve evrak istemezler. Faiz oranları ise %1,99’dan başlar ve %2,89’a kadar çekeceğiniz krediye ve vadeye göre değişiklik gösterir. Bankaya internet sitesi üzerinden 7 gün 24 saat kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Sicili Kötü Kişilere QNB Finansbank’ta Kredi Fırsatı

Sicili kötü olanlara kredi fırsatı sunan banka QNB Finansbank, 18 yaşından büyük olan ve belli bir gelire sahip olan herkese bireysel ihtiyaç kredisine başvurma fırsatı tanımaktadır. Ayrıca başka bankalarda kredi borcunuz varsa bu bankada borç transfer işlemi yaparak, borçlarınızı tekrar yapılandırabilirsiniz. Banka çekmek istediğiniz kredi tutarını 36 aya kadar taksitlendirir. Ayrıca yine çekeceğiniz kredide %2,54 faiz uygulanacaktır. Kredi çıkıp çıkmayacağına bakmak için şubeye gitmenize de gerek yok. İnternet, telefon ve SMS ile kredi durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan Kara Listede Olanlara Kredi Hizmeti

Kara listedekilere kredi hizmeti veren bankalar arasında yine kamuya bağlı bir banka olan Ziraat Bankası da bulunmaktadır. Bu bankada ‘İcralık Olanlara Kredi’ hizmeti de bulunmaktadır. Öncelik bu icra dosyasının kapatılmasıdır. 5 yıllık risk raporu oluşturma süreci içinde bu icra dosyasını kapatabilirsiniz. İcra dosyasını kapattıktan sonra da kara listede olup olmamanıza bakmaksızın Ziraat Bankası’nda kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka icra dosyanızı kapatarak ve kredilerle borçlarınızı kaldırarak önceliği sicilinizi temizlemeye vermektedir.

Ayrıca sitemizden Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemine bakabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan Sicili Kötülere Kredi Hizmeti

Kara listede bulunan kişilere kredi sunan bankalar arasında CEPTETEB kredi seçeneğini kullanan Türkiye Ekonomi Bankası da bulunmaktadır. Yine bu bankada da icra durumu olanlara belli şartlar uygulanarak kredi verilmektedir. Düzenli bir geliriniz varsa ya da gösterebileceğiniz bir kefil varsa kredi alma şansınız daha da artmaktadır. Bu bankada altın teminatı vererek de kredi almak mümkündür. Bankanın şartlarına uygun olarak altınlarınızı teminat eder, kredinizi alırsınız. Krediniz bittiğinde altınlarınız da size geri gelecektir. TEB bankasının sicili kötü kişilere vereceği en üst limit kredi tutarı 30.000 TL’dir. Faiz oranları her cebe uygundur ve 48 aya kadar vade alma şansınız da vardır.

Burgan Bank ile Kara Listedekilere Kredi Rahatlığı

Kara listede var olan kişilere kredi veren bankalardan biri de Burgan Bank’tır. Yeni bir kuruluş olan Burgan Bank, müşteri çekmek ve müşteri potansiyelini arttırmak için sicili kötü kişilere de kredi şansı sunmaktadır. 2019 kara listede olanlara kredi veren bir banka olan Burgan, emekli olan kişilere, gelir belgesi gösteren kişilere ya da kara listeden düşen kişilere 100.000 TL’ye kadar kredi desteği sunmaktadır. Eğer emekli iseniz Burgan Bank, maaşınızı buraya taşıma şartı istemektedir. Bu bankada yüksek meblağda kredi çekmek isterseniz sizden teminat göstermeniz istenecektir. Teminat göstereceğiniz malın değeri ekspertiz raporuyla belirlenir ve %50’si kadar da kredi çekme imkânınız olur. Ayrıca tüm bu krediler için de 48 ay vade fırsatı sunulmaktadır. Bu bankadan kredi başvurusu yaptığınızda ve onaylandığında tarafınıza bir banka kartı ulaştırılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.