DOLAR 5,7182
EURO 6,3090
ALTIN 276,7
BIST 98.987
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları
06.09.2019
A+
A-

2019 kefil istemeden kredi veren bankalar ile, kredi çekmek isteyen fakat tek güvencenin kendisi olmasını isteyen kişilerin seçeceği bankalardır. Bazı bankalar kredi vermek için kefil isterler. Bu da hem krediyi çekecek kişi hem de kefil olabilecek kişiler için çok tercih edilen bir seçenek değildir. Bu yüzden de kişiler 2019 kefilsiz kredi veren bankalar kategorisinde arama yapmakta ve bu bankaları tercih etmektedir.

Sitemiz içerisinden hafta sonu eft yapılır mı? Bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bankalar Kredi Kullanmak İçin Neden Kefil İsterler, Kefilsiz Kredi Şartları?

Kefille kredi veren bankalar, kredi çekmek isteyenlerden ödemelerini yapacaklarına dair bir güvence arayan bankalardır. Kredi notunuz bankacılığın her alanında önem teşkil etmektedir. Kredi ya da kredi kartı kullanmaya başladığınız ilk andan beri kredi notunuz hesaplanmakta ve sicilinize işlemektedir. Hiç kredi ve kredi kartı kullanmamış, bankacılık seçeneklerinden yararlanmamışsanız kredi notunuz oluşmamıştır yani 0 olarak görülür. Bu da kredi çekmenizi engelleyecek faktörlerden biridir. Eğer kredi notunuz 1 ile 699 puan arasındaysa kredi çekme imkânınız çok düşüktür. 700 ile 1099 arası orta riskli ve 1100 ile 1499 arası az risklidir. Bu tür risklerde gelire bağlı ve bankaların istediği koşullarda kredi çekme imkânınız bulunur. Bunlardan biri kefildir. Daha önceden yaptığınız düzensiz ödemeler, gecikmeler gibi olumsuzluklar bankanın size ödeme konusunda duyduğu güveni zedelemiştir. Bunun için de ödemelere güvenecek bir kişi daha yani bir kefil isterler.

Kredi Kullanmak İçin Gerekenler

Kefilsiz kredi kullanmak için en önemli etken tabii ki kredi notunuzdur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 1100 ile 1499 arası puanlı yani az riskli durumlarda ve tabii ki 1500’den yüksek yani risksiz durumlarda kefilsiz kredi kullanabilirsiniz. Bankaların size güvencesi olduğu için kredi vermekte bu konuda sorun çıkarmayacaklardır. Ayrıca eğer kredi almak istiyorsanız fakat kredi notunuz yeterli değilse diğer düşük puanlı kişiler için kullanılan yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Gelir belgesi ve ipotek gibi seçeneklerde bulunur. Ayrıca size ait olan teminat edebileceğiniz taşınır ya da taşınmaz malları da gösterirseniz yine kefil istenmeme imkânı vardır. Bunların dışında düşük bütçeli kredi çekimlerinde de kefil şartı bulunmamaktadır.

Konut Kredisi Almak

Kefilsiz kredi veren bankalar çok çeşitli kredi türleri sunmaktadır. Özellikle bireysel krediler kategorisindeki en yüksek meblağlı krediler konut kredileridir. Direkt sizin elinizdeki belgelerle kredi veren bankaların yanı sıra gerek kredi notunuzdan gerekse de kendi prosedürleri gereği kefil isteyen bankalar da vardır. Kefilsiz kredi isteyenlerden ise banka güvence olarak taşınmaz mal teminatı isteyecektir. Yani herhangi bir konut, arsa ya da iş yeri üzerinize kayıtlı bir taşınmaz malı ipotek ettirmenizi isteyecektir. Konutun da yaklaşık %80i kadar kredi kullanma imkanınız bulunacaktır. Ayrıca aynı evin içinde yaşayacak olan hane bireylerinin gelir durumları ve gelir belgeleri de istenebilecek şeyler arasındadır. Aile içerisindeki çalışan birey sayısı kredinin verilmesi imkanını etkilese de yine en büyük prosedür krediyi çekecek olan kişinin üzerinde olacaktır.

Kredi Kullanmak İçin Yaş Sınırı

Kefil belirtmeden kredi veren bankalar birçok prosedür bulunmaktadır. Bankaların kefilsiz kredi vermek için uyguladığı bir diğer sınır ise yaş sınırıdır.  Bunun da en basit sebebi Hayat Sigortası’dır. Belli yaşların üzerine Hayat Sigortası yapılmadığı için bankalar da kefil göstermeden kredi vermeyi kabul etmezler. Bazı bankalar ise hiç kefil dahi istemeden kredi başvurularını reddetme hakkına sahiptir. Örnek olarak verilebilecek kefilsiz kredi maksimum yaş sınırları şu şekildedir:

 • TEB – 70
 • Denizbank – 80
 • Fibabank – 80
 • Odeabank – 75
 • Activebank – 84
 • Burgan Bankası – 80
 • ING Bank – 75

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kefilsiz kredi başvurusu yapmak için bankaların sizlerden istediği belgeler vardır. Bu belgeler belli bir güvence için istenen belge ve evraklardır. Tüm vereceğiniz bu belgelerdeki beyanların doğru olması gerekir. Ayrıca yine istenen belgelerin hepsini eksiksiz bir şekilde bankanıza ulaştırmalısınız. Başlıca istenen belgeler şu şekildedir:

 • Özel Sektör Çalışanları İçin: Maaş Bordrosu, Sosyal Güvenlik Kurumu Dökümü, İkametgâh Belgesi, İş Yeri İmza Beyannamesi ve eğer varsa başka çalışılan işlerin gelir belgesi.
 • Kamu Çalışanları İçin: Maaş Bordrosu, İkametgâh Belgesi ve varsa ek gelir belgeler.
 • Emekliler İçin: Emekli Aylık Dökümleri, İkametgâh Belgesi, eğer varsa ek gelir belgeleri.
 • Vergi Levhalı Çalışanlar İçin: Güncel Vergi Levhası, İmza Beyannamesi, Oda Kayıt Belgeleri, Bilanço ve Gelir Tablosu ve yine varsa ek gelir belgeleri.

Kredi Alabilmek İçin Şartlar ve Koşullar

Kefile gerek duymadan kredi veren bankalar, müşterilerinden belli şartlar ve uymaları gereken belli koşullar istemektedir. Aşağıda verdiğimiz şartlar ve koşullar Türkiye’deki tüm bankaların ortak olarak uyulmasını istediği şeylerdir. Bunların dışında özel şartlar ve koşullar bankalar tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

2019 kefilsiz kredi veren bankalar ve istedikleri şartlar şunlardır:

 • Kefilsiz kredi başvuru yapacak kişi mutlaka 18 yaşından büyük olmalıdır.
 • Bankalara kredi başvurusu yapacak kişi muhakkak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
 • Çok defa da belirtildiği gibi kredi notunun az riskli ya da risksiz olması gerekir.
 • Hangi bankadan çıkacağını bilmediğiniz için çok sayıda bankaya başvuru yapmamanız gerekmektedir. Başvurduğunuz banka sayının farklı olması, kredinin çıkma ihtimalini düşürür.
 • Bireyin kara listede olmaması gerekir. Kredi çekecek kişinin sicili mutlaka incelenecektir.
 • Eğer kefil yerine taşınmaz mal varlığına teminat yani ipotek gösterilecek ise kişinin evli olması durumunda eşinden yazılı rıza beyanı istenmektedir.
 • Banka sizden gelir belgesi istiyorsa bu gelir belgesinin resmi ve onaylı olması gerekir.

İnternetten Kredi Veren Banka: Enpara

Kefil istemeden kredi veren banka seçenekleri arasında internet üzerinden hizmet veren Enpara bulunmaktadır. www.enpara.com adresinden yapacağınız kredi işlemlerinde sizden ne gelir belgesi ne de kefil istenmez. Ayrıca çekeceğiniz bu krediler için 12 aydan 36 aya kadar vade seçeneği sunulur. Bu bankadan alabileceğiniz maksimum kefilsiz kredi miktarı 50.000 TL’dir. Bu kredi tutarı için de %2,77 faiz oranı uygulanır. Bu kadar kolay ve düşük miktarlı kredi sizi düşündürüyorsa cevabını verelim. Bu banka yalnızca internet üzerinden hizmet veren bir bankadır ve verebileceği maksimum kredi miktarı 50.000 TL’dir. Kredi başvurularınızı da internet üzerinden ya da SMS ile yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca enpara para transferi nasıl yapılır? Yazımıza bakabilirsiniz.

TEB Bankası’ndan Anında ve Kefilsiz Kredi İmkânı

Kefilsiz kredi imkânı sunan bankalar arasında Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) de bulunmaktadır. Büyük miktarda kredileri TEB şubelerinden veren bu banka, daha düşük meblağlı ve kolay kredi olan gelir belgesiz ve kefilsiz kredilerini CEPTETEB üzerinden vermektedir. Bu kredi türünde kefil, şube ya da belge istenmez. İnternet ya da SMS üzerinden yapacağınız başvuruların olumlu ya da olumsuz yanıtı da 5 dakika içerisinde tarafınıza ulaşacaktır. CEPTETEB ile çekebileceğiniz maksimum kredi tutarı 30.000 TL’dir. 36 aya kadar vadeyle alabileceğiniz bu kredilerde tüm vadelere %2,79 faiz oranı yansıtılır.

Aktifbank’ta Kefilsiz ‘N’ Kolay Kredi Seçeneği

Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi veren banka Aktifbank, bu kredi türünde tüm hizmetini ‘N’ Kolay Kredi platformu altında birleştirmiştir. Bu kredi türünde ayrıca kredi notunuz da önemli değildir. En düşük çekebileceğiniz kredi tutarı 2000 TL ve en yüksek kullanabileceğiniz kredi tutarı 30.000 TL’dir. 36 aya kadar vade imkânı da sağlayan bu bankada size uygulanacak faiz oranı ise tüm vadeler için %2,29 olarak belirlenmiştir. Kredinize internet ve SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Hesaba krediniz yattıktan sonra PTT şubelerinden nakit olarak çekebilirsiniz. Dilerseniz bankadan talep edebileceğiniz N Kolay Banka Kartı’na sahip olabilir ve çekeceğiniz kredi tutarını da bu kartın hesabını yatırtabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Seçeneği ile Yapı Kredi Bankası

Kefil şartı sunmadan kredi veren bankalar listesinde Yapı Kredi Bankası da yerini almaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisi başlığı altında sunduğu bu krediler için hiçbir kefil, şube ve ek gelir belgesi şartı koymamaktadır. Eğer bir Yapı Kredi hesabınız varsa onaylanan kredi hemen hesabınıza yatacaktır. İnternetten kefilsiz olarak kredi başvurusu yapmak isterseniz bu bankanın sizlere vereceği maksimum tutar 10.000 TL olacaktır. Bu 10.000 TL’lik krediyi 36 aya kadar uzayan vadelerle alabilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz bankanın istediği şartları karşıladığınız sürece kredi miktarını 75.000 TL’ye kadar yükseltme şansınız da vardır.

Kefilsiz ve Evraksız Kredi Seçeneği Fibabank’ta!

Kefilsiz, evraksız kredi veren bankalar listesinde Fibabank da bulunmaktadır. Bu bankanın 7/24 Telefon Bankacılığı hizmeti bulunmaktadır ve çağrı merkezini telefonla arayarak kefilsiz kredinin tüm detaylarını alabilir, ayrıca kredi başvurunuzu da hızlıca yapabilirsiniz. Ayrıca SMS ile de kredi başvurusu yapma şansınız bulunmaktadır. Bu bankada çekebileceğiniz kredi tutarı 1000 TL ve 25.000 TL arasındadır. Kredinizin onaylanması durumunda tutar anında hesabınıza yansıtılacaktır. Maksimum 24 ay vade ile de kredinizi ödeyebilirsiniz.

Odeabank ile Nakit Paranız Kefilsiz Olarak Hazır!

2019 kefilsiz, belgesiz kredi veren bankalar arasında Odeabank da yerini almaktadır. Bu banka İhtiyaç Kredisi başlığı altında müşterilerine ‘Nakit Hazır’ diyerek 15.000 TL’ye kadar nakit desteği sağlamaktadır. Eğer 15.000 TL’den fazla kredi çekmek isterseniz de yine kefil değil, gelir belgesi istemektedir. 2019 kefilsiz kredi veren banka Odeabank, aylık %0,99 faiz oranları sunmakta ve 60 aya kadar vade yapmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.